•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 619
   کد: 158894
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۶/۲۷
   فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهدای شهرداری مشهد مقدس خبر داد:

   برگزاری نماز ظهر تاسوعا و عاشورا در عرصه میدان شهدا

   عرصه شهدا برای برگزاری نماز جماعت در این دو روز، آماده‌سازی شده است و پذیرای خیل عظیم عزاداران حسین و دسته جات برای برگزاری هر چه باشکوه تر این نماز جماعت خواهیم بود.
   برگزاری نماز ظهر تاسوعا و عاشورا در عرصه میدان شهدا

   فرمانده پایگاه مقاومت بسیج شهدای شهرداری از برگزاری نماز ظهر تاسوعا و عاشورای حسینی در عرصه میدان شهدا و با حضور دسته جات عزاداری خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حسین حسامی با اعلام این خبر اظهار داشت: با توجه به مصوبه ستاد اقامه نماز، برگزاری نماز ظهر تاسوعا و عاشورای حسینی در عرصه میدان شهدا را در دستور کار داریم.
   وی افزود: اهمیت فریضه برگزاری نماز جماعت بر کسی پوشیده نیست و ما نیز با تاسی از امام حسین (ع) که نماز ظهر عاشورای خود را به جماعت با یارانشان در صحرای کربلا و در بحبوحه جنگ برگزار کردند، این اقدام را برنامه‌ریزی نموده‌ایم.
   حسامی ادامه داد: در همین راستا، عرصه شهدا برای برگزاری نماز جماعت در این دو روز، آماده‌سازی شده است و پذیرای خیل عظیم عزاداران حسین و دسته جات برای برگزاری هر چه باشکوه تر این نماز جماعت خواهیم بود.
   وی تصریح کرد: چون عرصه میدان شهدا از نظر جغرافیایی در مکانی قراردارد که اکثر دسته جات عزاداری که رهسپار حرم مطهر هستند، از این مکان عبور خواهند کرد، لذا برگزاری نماز جماعت در این میدان بزرگ شهر برنامه‌ریزی شده است که گنجایش گنجایش تعداد زیادی از علاقمندان را دارد.
   لازم به ذکر است علاوه بر برگزاری نماز جماعت ظهر تاسوعا و عاشورا، برنامه‌های دیگری همچون مداحی و سینه زنی در نظر گرفته شده است.
   احمد پورمفردی

    

   تعداد بازدید: 619
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: