•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 186
   کد: 160070
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۷/۱۶
   معاون اقتصادی شهردار مشهد مقدس خبر داد:

   برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی سرمایه‌گذاری خارجی در مشهد

   کارشناسان سازمان سرمایه‌گذاری خارجی به ارائه توضیحات و نکات مرتبط با نحوه ارائه طرح‌ها، شرایط سرمایه‌پذیری و نیز حمایت‌ها و خدماتی که می‌توانند برای تسهیل و تسریع در روند سرمایه‌گذاری ارائه دهند پرداختند.
   برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی سرمایه‌گذاری خارجی در مشهد

   معاون اقتصادی شهردار مشهد مقدس از برگزاری سلسله نشست‌های تخصصی سرمایه‌گذاری خارجی با حضور فعالان بخش خصوصی، پژوهشگران و نیز مدیران شهری خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، رضا خواجه نائینی عنوان کرد: تحقق سرمایه‌گذاری خارجی در حوزه پروژه‌های شهری، نیازمند ایجاد آمادگی سازمانی دستگاه‌ها و مسئولان مرتبط است. در همین راستا مرداد ماه سال جاری، دو کارگاه آموزشی با موضوع «آشنایی با قوانین، فرایندها و نهادهای مرتبط با سرمایه‌گذاری خارجی» به میزبانی معاونت اقتصادی شهرداری و با مشارکت سازمان سرمایه‌گذاری کشور برگزار شد.
   وی در ادامه با اشاره به حضور 200 تن از مدیران ارشد و میانی مدیریت شهری و دستگاه‌های استانی در این دوره‌ها افزود: در این کارگاه که با هدف آشنایی مدیران شهری و استانی با ظرفیت‌ها و مشوق‌های قانونی پیش‌بینی شده برای تحقق سرمایه‌گذاری خارجی برگزار گردید، کارشناسان سازمان سرمایه‌گذاری خارجی به ارائه توضیحات و نکات مرتبط با نحوه ارائه طرح‌ها، شرایط سرمایه‌پذیری و نیز حمایت‌ها و خدماتی که می‌توانند برای تسهیل و تسریع در روند سرمایه‌گذاری ارائه دهند پرداختند.
   خواجه نائینی از برنامه‌های ویژه معاونت اقتصادی در راستای تحقق سرمایه‌گذاری خارجی خبر داد و تصریح کرد: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته، اداره سرمایه‌گذاری خارجی در نظر دارد سلسله نشست‌های تخصصی سرمایه‌گذاری خارجی را با حضور فعالان بخش خصوصی، پژوهشگران و نیز مدیران نهادهایی چون شهرداری، اتاق بازرگانی و ... برگزار کند؛ این نشست‌های تخصصی با توجه به ماهیت مباحث و نیز مخاطبان تخصصی آن‌ها و ضمن بازخوانی، اشتراک‌گذاری تجربیات و ارائه راهکارهای عملی برای حل مشکلات برگزار می‌شود.
   معاون اقتصادی شهردار مشهد مقدس با اشاره به موضوع روند اجرایی قانون مسدودسازی تحریم‌ها توسط اتحادیه اروپا آن را فرصتی برای ایجاد تعاملات اقتصادی به ویژه در سطح پروژه‌های شهری برشمرد و بیان داشت: با دعوت از دکتر طاهری‌فرد، مشاور مدیرعامل سازمان سرمایه‌گذاری‌‌های کشور، مبحث شرکت‌های کوچک و متوسط (SMEها) و ظرفیت‌های آنان برای ورود به پروژه‌های شهری مورد بررسی قرار گرفت. SMEها بدلیل حجم سرمایه‌گذاری و فعالیت تجاری محدود با دیگر کشورها به ویژه ایالات متحده، ظرفیت مناسبی برای حضور در بازار ایران و انتقال دانش و تجربه به کشور به شمار می آیند.
   وی در پایان به تجربیات کسب شده در دوران پسابرجام و انجام مذاکرات مستمر با طرف‌های آسیایی و اروپایی پرداخت و خاطرنشان کرد: در آسیب شناسی موضوع عدم تحقق سرمایه‌گذاری خارجی در کشور و عدم آمادگی دستگاه‌ها و بخش‌های حاکمیتی برای میزبانی، مذاکره و اجرای پروژه‌ها نقش بسزایی را ایفا می کند، امری که شهرداری مشهد به عنوان مدیریت شهری دومین کلانشهر کشور و بزرگترین کلانشهر مذهبی جهان گام‌های موثری را برای رفع آن در نظر گرفته است.
    

   تعداد بازدید: 186
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .