•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 296
   کد: 160289
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۷/۱۸
   برای خدمت رسانی به زائرین عتبات عالیات در اربعین صورت می‌گیرد؛

   جابجایی روزانه 18 هزار نفر توسط اتوبوسرانان مشهدی در مسیر شوملی تا نجف

   100دستگاه اتوبوس خدمت‌رسان و 3 اتوبوس پشتیبان نیز برای جابجایی زائران در ایام اربعین عازم عراق خواهند شد که امروز برای 250 نفر از اتوبوسرانان و نیروهای پشتیبانی آنها، جلسه توجیهی در سه سرفصل امنیت، احکام و بهداشتی و پزشکی با حضور اساتید مجرب برگزار شد.
   جابجایی روزانه 18 هزار نفر توسط اتوبوسرانان مشهدی در مسیر شوملی تا نجف

   قائم مقام ستاد اربعین و زیارت شهرداری مشهد گفت: 100 دستگاه اتوبوس اعزامی از شهرداری مشهد برای خدمت رسانی به زائرین اربعین در عراق، روزانه 18 هزار نفر را در مسیر 220 کیلومتری شوملی، دیوانیه و نجف جابجا خواهند نمود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، حسین حسامی در جلسه آموزشی و فرهنگی خدام الحسین(ع) که با حضور اتوبوسرانان منتخب برای اعزام به عراق جهت خدمت به زوار اربعین حسینی در تالار شهر برگزار شد، اظهار داشت: رویداد جهانی و میلیونی اربعین، رویدادی توحیدی و منحصر به فرد است و رویدادی کاملا مردمی که در جغرافیای جهانی صورت می‌گیرد.
   وی افزود: اربعین را در سخن بزرگان ما، نشان دهنده عظمت حزب الله دانسته‌اند زیرا در راهپیمایی اربعین فقط مسلمانان و شیعیان نیستند بلکه از اقوام و مذاهب مختلف در این حرکت حضور می‌یابند. رهبری هم در این خصوص سخنان زیادی دارند و آن را حرکتی عاشقانه و عارفانه توصیف کرده‌اند.
   حسامی اذعان داشت: ما برای اجرای برنامه‌های مختلف، جلسه گذاشته و برنامه‌ریزی می‌کنیم ولی برای این حرکت 25 میلیونی زائرین در اربعین که نیازمند 375 میلیون وعده غذایی در 5 روز سکونت زائران در عراق است مدیریت آن از عهده هیچ کسی بر نمی‌آید و مردم خودشان این حرکت را مدیریت می‌کنند.
   وی خاطرنشان ساخت: امسال نیز با موافقت شهردار و شورای شهر، ستاد اربعین و زیارت شهرداری مشهد شکل گرفت و برنامه‌ریزی برای اعزام کاروان یک هزار نفری به عتبات عالیات مخصوصا نجف اشرف صورت گرفت.
   حسامی ادامه داد: با اعزام این کاروان در حوزه خدمات شهری و حمل و نقل به زائرین اربعین در کشور عراق خدمت‌رسانی خواهیم نمود که در این راستا، 600 نفر از پاکبانان، 250 نفر از اتوبوسرانان و 100 نفر نیز عوامل اجرایی عهده‌دار ارائه خدمات در ایام اربعین خواهند بود.
   وی گفت: با استقرار پاکبانان، نظافت 18 کیلومتر از خیابان‌های اطراف حرم برای جمع‌آوری حدود 350 تن زباله، هر روز در نجف اشرف انجام می‌شود. پاکبانان بیشتر زیارت اولی بوده و یا به عنوان پاکبانان نمونه و به صورت تشویقی در این کاروان حضور یافته‌اند که فرایند گزینش نیز انجام شده است.
   حسامی اظهار داشت: 100دستگاه اتوبوس خدمت‌رسان و 3 اتوبوس پشتیبان نیز برای جابجایی زائران در ایام اربعین عازم عراق خواهند شد که امروز برای 250 نفر از اتوبوسرانان و نیروهای پشتیبانی آنها، جلسه توجیهی در سه سرفصل امنیت، احکام و بهداشتی و پزشکی با حضور اساتید مجرب برگزار شد.
   وی با اشاره به اینکه صبح روز 26 مهرماه جاری، کاروان خدام‌الحسین(ع) شهرداری مشهد حرکت خود را به سوی عراق آغاز خواهند کرد، ادامه می‌دهد: مسیر شومیلی دیوانیه و نجف که مسیری 220 کیلومتری است توسط اتوبوسرانان شهرداری مشهد پوشش داده شده و پیش بینی می‌شود روزانه 18 هزار نفر از زائران توسط این اتوبوس‌ها جابجا شوند.
   قائم مقام ستاد اربعین شهرداری مشهد عنوان کرد: به این علت که اکثر اعضای این کاروان زیارت اولی هستند لذا روز اول را به زیارت عتبات توسط پاکبانان و اتوبوسرانان و نیروهای پشتیبان اختصاص داده‌ایم تا سپس با نیرویی مضاعف به ارائه خدمت بپردازند.
   حسامی ادامه داد: از شام اربعین، حرکت این کاروان در سه بخش به سوی مشهد آغاز می‌شود تا هیچ خللی برای خدمت‌رسانی به زائران دهه آخر صفر در مشهد ایجاد نشود. برای سوخت‌رسانی نیز طی هماهنگی با ستاد ملی و شهرداری تهران، این کار بدون مشکل انجام خواهد شد.
   احمد پورمفردی
    

   تعداد بازدید: 296
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .