•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 245
   کد: 160315
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
   در جلسه با معاون اقتصادی شهردار مشهد مقدس صورت گرفت؛

   بررسی مگاپروژه زباله‌سوز با حضور مشاوران صندوق بین‌المللی توسعه شهرها

   پس از انتشار فراخوان مگاپروژه زباله‌سوز و بررسی اولیه پیشنهادات و طرح‌های ارائه شده، جلساتی با حضور کارشناسان مدیریت پسماند برگزار شد که در نهایت برای ارزیابی و جمع بندی طرح‌ها تصمیم به تبادل‌نظر با مشاوران بین المللی اتخاذ گردید.
   بررسی مگاپروژه زباله‌سوز با حضور مشاوران صندوق بین‌المللی توسعه شهرها

   در جلسه با معاون اقتصادی شهردار مشهد مقدس توان فنی و شیوه‌های تامین مالی هزینه‌ها و درآمدهای مگاپروژه زباله‌سوز شهرداری مشهد بررسی شد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، رضا خواجه نائینی، معاون اقتصادی شهردار مشهد مقدس در جلسه با مشاوران معرفی شده توسط صندوق جهانی توسعه شهرها (FMDV) ضمن اشاره به ضرورت بررسی مدل‌ها و تجارب کشورهای اروپایی در امر مدیریت پسماند عنوان کرد: در حال حاضر شهرداری به دنبال کسب راهکارهایی در راستای استفاده اقتصادی از زباله‌های شهری با هدف کاهش تاثیرگذاری بر محیط زیست است که با قابلیت‌های فنی، جغرافیایی و سایر پتانسیل های شهر مشهد هم‌خوانی داشته باشد.
   وی افزود: پس از انتشار فراخوان مگاپروژه زباله‌سوز و بررسی اولیه پیشنهادات و طرح‌های ارائه شده، جلساتی با حضور کارشناسان مدیریت پسماند برگزار شد که در نهایت برای ارزیابی و جمع بندی طرح‌ها تصمیم به تبادل‌نظر با مشاوران بین المللی اتخاذ گردید.
   معاون اقتصادی شهردار مشهد مقدس استفاده از تجربیات مشاوران بین‌المللی را در بروزرسانی فرایند‌های شهری مثبت ارزیابی کرد و گفت: با توجه به اینکه صرفه‌جویی در هزینه‌ها، مصرف بهینه آب، حفظ محیط زیست شهری و جذب سرمایه‌گذاری خارجی از ارکان مهم این مگاپروژه می‌باشد و مشاوران و صاحب‌نظران بین‌المللی نقش مثبتی در انتخاب مدل اقتصادی و توانمندی و ارزیابی شرکت‌های حاضر در مناقصه خواهد داشت.
   خواجه نائینی در پایان به نرخ تضمین خرید برق حاصل از زباله‌سوزها اشاره و خاطرنشان کرد: سیاست‌های کلی وزارت نیرو برای حمایت از تولید انرژی از زباله‌ها به صورت نرخ‌های در حال افزایش تعیین گردیده که در صورت تصویب دیگر برنامه‌های حمایتی دولت در مجلس می‌توان این بسته‌های حمایتی را به سرمایه‌گذاران ارائه کرد.
   در ادامه این جلسه دکتر ون کسل، نماینده اجرایی شبکه اروپایی prewin و دکتر یان وان بنیان‌گذار شرکت مشاور زیست محیطی جیراف ریزالتز با توجه به طرح‌های تحقق‌یافته در سطح اروپا، میزان زباله ورودی و تفکیک‌شده را مثبت ارزیابی کرده و در زمینه شیوه‌های تامین مالی آن حمایت دولت و شهرداری را ملزوم دانستند.
   همچنین در این جلسه با توجه به بازدیدهای انجام شده از سایت مجتمع بازیافت مشهد و بهره گیری از روند تفکیک زباله شهری، ابعاد اقتصادی این مگاپروژه شامل شاخص‌ها، درآمدها، هزینه‌های احداث و شیوه‌های تامین مالی را مورد بررسی قرار دادند.
   گفتنی است این کارشناسان بین‌المللی به دعوت معاونت اقتصادی شهرداری مشهد و به مدت 4 روز در این شهر حضور خواهند داشت.
    

   تعداد بازدید: 245
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .