•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 368
   کد: 160350
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۷/۱۹
   وزیر راه و شهرسازی در بازدید از اولین تصفیه خانه محلی کشور در منطقه سیدی مشهد؛

   اقدام شهرداری مشهد در ایجاد تصفیه خانه جهت تامین آب مورد نیاز فضای سبز قابل تقدیر است

   می توان با احداث چنین تصفیه خانه هایی، پسابها را تصفیه و آب مورد نیاز برای فضای سبز شهری را تامین کرد البته باید در ساخت این تصفیه‌خانه‌ها طرح های جامع و تفصیلی شهری نیز مورد توجه قرارگیرد.
   اقدام شهرداری مشهد در ایجاد تصفیه خانه جهت تامین آب مورد نیاز فضای سبز قابل تقدیر است

   وزیر راه و شهرسازی در بازدید از اولین تصفیه خانه محلی کشور که با مشارکت بخش خصوصی در منطقه سیدی در حال احداث است با اشاره به اقدام شهرداری مشهد در ایجاد تصفیه خانه های هوشمند محلی با مشارکت بخش خصوصی جهت تامین آب مورد نیاز برای آبیاری فضاهای سبز شهر مشهد گفت: با توجه به کمبود منابع آبی و در مقابل نیاز کلانشهرها به توسعه فضاهای سبز، اقدام مدیریت شهری مشهد در راستا استفاده از پساب تصفیه شده قابل تقدیر است.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد مقس، عباس آخوندی عصر امروز در این بازدید که با حضور استاندار خراسان رضوی، شهردار و رئیس شورای شهر مشهد انجام شد، افزود: این اقدام شهرداری مشهد از آن جهت اقدامی ارزشمند است که با ایجاد تصفیه خانه های محلی فاضلاب شهری را که مشکلات و معضلات بهداشتی را برای شهرها ایجاد کرده به یک سرمایه ارزشمند تبدیل می شود.
   وی اضافه کرد: متاسفانه در حال حاضر اغلب رودخانه‌ها به مسیری برای عبور فاضلاب تبدیل شده است، لذا با توجه به این موضوع و مشکلات زیست محیطی که به دنبال داشته است، در شورای شهرسازی این موضوع مطرح شد که چگونه رودخانه‌ها را به ثروت شهرها تبدیل کنیم.
   آخوندی با بیان اینکه کشف‌رود در مشهد یکی از این رودخانه‌ها است، اظهار کرد:باتوجه به این موضوع می توان با احداث چنین تصفیه خانه هایی، پسابها را تصفیه و آب مورد نیاز برای فضای سبز شهری را تامین کرد البته باید در ساخت این تصفیه‌خانه‌ها طرح های جامع و تفصیلی شهری نیز مورد توجه قرارگیرد.
   وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: بسیاری از شهرهای ما در کنار رودخانه ایجاد شده زیرا رودخانه‌ها یکی از نقاط جذاب و تامین کننده آب مورد نیاز جوامع هستند و اکنون نیز اسکان‌های غیررسمی در حاشیه رودخانه‌ها و با کیفیت پایین وجود دارد بر همین اساس یکی از محورهایی که باید در دستور کار اصلی بازآفرینی شهری قرار گیرد، توجه به همین موضوع است که خوشبختانه مدیریت شهری مشهد در این راستا اقدام شایان توجهی انجام داده است.
   لازم بذکر است همچنین وزیر راه و شهرسازی با حضور در پارک طرق مشهد از روند احداث پروژه مشارکتی گردشگری شهرداری مشهد در این منطقه نیز بازدید کرد.
   مجید خبیری 

   تعداد بازدید: 368
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   0 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .