•  
   منبع خبر : 1006
   تعداد بازدید: 202
   کد: 161113
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۸/۰۱
   معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد خبر داد:

   احداث 6 ایستگاه مردمی استقبال از زائران دهه آخر صفر در مبادی ورودی شهر/ کاهش تصدی گری شهرداری مشهد در بزرگترین پویش و حرکت مردمی دهه آخر صفر

   تمام مردم شهر مشهد باید به شهروندان بودن خود افتخار کنند، به همین منظور سایت و ربات تلگرامی مشهدی شو ایجاد گردیده است و دلیل انتخاب این نام این بوده است که تا زمانی که نتوانیم شهروند خوبی باشیم، نمی توانیم میزبانان خوبی باشیم، به همین علت سایت با نام مشهدی شو تغییر نام یافته است.
   احداث 6 ایستگاه مردمی استقبال از زائران دهه آخر صفر در مبادی ورودی شهر/ کاهش تصدی گری شهرداری مشهد در بزرگترین پویش و حرکت مردمی دهه آخر صفر

   معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد از احداث 6 ایستگاه مردمی استقبال از زائران دهه آخر صفر در مبادی ورودی شهر خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، نرگس شالچیان در نشست خبری با اصحاب رسانه پیرامون برنامه‌های دهه پایانی صفر که در شهرداری مشهد برگزار شد، با بیان اینکه در کمتر از یک هفته دیگر شاهد بزرگترین پویش و حرکت مردمی خواهیم بود، گفت: وظیفه ما ساماندهی و تسهیل‌گری امور است که در همین راستا ستاد اجرایی وکمیته‌هایی ذیل آن تشکیل شده که این کمیته‌ها شامل برنامه‌ریزی، اطلاع‌رسانی خدمت‌رسانی، ارزیابی و... بوده است.
   وی در ادامه کاهش تصدی‌گری توسط شهرداری، زمینه‌سازی برای مشارکت‌های مردمی، برندسازی در جهت توسعه گردشگری، رشد و ارتقای فرهنگ شهروندی و معرفت افزایی را به عنوان رویکردهای اجرایی دهه پایانی صفر برشمرد.
   شالچیان ابراز کرد: انجام جلسات مستمر درون سازمانی (با حضور خانواده شهرداری) در کمیته برنامه‌ریزی و انجام جلسات برون سازمانی با سایر نهادها و جلسات مستمر دیگری با مناطق 13 گانه از جمله برنامه‌ها برای آمادگی برای دهه آخر صفر بوده است.
   به گفته وی تبلیغات میدانی و اکران آن به صورت بیلبورد و رولاب ، تشکیل ستادهای خبری، کمپین‌ها، درج در سایت‌های مجازی و ارسال پیامک و ... از جمله اقدامات شهرداری در کمیته‌های اطلاع‌رسانی بوده است.
   معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد ادامه داد: همچنین همایشی با عنوان شور خدمت (فرهنگ میزبانی) در 12 آبان ماه در تالار شهر برگزار خواهد شد.
   شالچیان تاکید کرد: تهیه مستند مردمی از فعالیت‌ها و پویش آنان و بدرقه زائران از دیگر برنامه ها خواهد بود که شهرداری انجام خواهد داد.
   وی افزود: تمام مردم شهر مشهد باید به شهروندان بودن خود افتخار کنند، به همین منظور سایت و ربات تلگرامی مشهدی شو ایجاد گردیده است و دلیل انتخاب این نام این بوده است که تا زمانی که نتوانیم شهروند خوبی باشیم، نمی توانیم میزبانان خوبی باشیم، به همین علت سایت با نام مشهدی شو تغییر نام یافته است.
   شالچیان در ادامه خاطرنشان کرد: هریک از شهروندان سفیرانی شایسته و میزبانان این شهر هستند.
   وی اضافه کرد: شهروندان به عنوان خادمان افتخاری زائران امام رضا (ع) در دهه آخر صفر امسال، می‌توانند برای ثبت نام عدد 8 را به سامانه پیامکی 100081ارسال یا با شماره تلفن 3135 خدمات گردشگری و زیارت تماس حاصل کنند.
   معاون گردشگری و زیارت سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد اظهار کرد: همچنین شهروندان می‌توانند با مراجعه به معاونت‌های فرهنگی و اجتماعی مناطق 13 گانه و سایت mashhadishi.ir مراجعه کنند.
   به گفته شالچیان، امسال ایستگاه‌هی احداثی را نخواهیم داشت و تمامی ایستگاه‌ها به صورت مشارکتی و مردمی احداث شده که شامل 6 ایستگاه در محورهای کلات، سرخس، نیشابور، قوچان و پل شهدا در مبادی ورودی است؛ همچنین 18 ایستگاه حمایتی دیگر نیز در منطقه وجود دارد.
   وی افزود: شهرداری صرفا نگاه کمکی و نظارتی را دارد چرا که مردم بهتر از هرکسی می‌توانند ساماندهی کنند.
   شالچیان در ادامه یادآور شد: بحث مدیریت هزینه در اقدامات دهه آخر صفر از دیگر مواردی است که امسال صورت گرفته که به کاهش 30 درصدی منجر گردیده است و هزینه این کاهش به دیگر پروژه های مجموعه مدیریت شهری تزریق خواهد شد.
   وی ابراز کرد: مدال شهروند مهمان نواز، در اختیار قرار دادن قسمتی از مبادی ورودی برای اصحاب رسانه برای انعکاس اخبار از دیگر مواردی است که انجام می‌گیرد.
   زهرا غلامی

   تعداد بازدید: 202
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .