•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 266
   کد: 161375
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
   مصوبه نامگذاری یکی از معابر شهر به نام «م.امید» در شُرُفِ اجرایی شدن است؛

   شکل گرفتن سه‌گانه اخوان‌ثالث، خیام و فردوسی در مشهد

   خیابان مدنظر در مجاورت دو مرکز بزرگ تجاری مشهد و هتل هما قرار گرفته و از سوی دیگر همجواری با خیابان های فردوسی و خیام، تجانس و نزدیکی اسمی خاصی را ایجاد خواهد کرد.
   شکل گرفتن سه‌گانه اخوان‌ثالث، خیام و فردوسی در مشهد

   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهدمقدس گفت: پس از بررسی های مختلف و نظرسنجی از شهروندان، اساتید دانشگاهی، نخبگان و صاحبنظران شهری، حدفاصل میدان جانباز تا بلوار سجاد به اسم شاعر و استاد بزرگ ادبیات مشهد «مهدی اخوان ثالث» نامگذاری خواهد شد.
   به گزارش پایگاه اطلا‌ع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، احسان اصولی با بیان اینکه طبق مصوبه شورای شهر، شهرداری مشهد مکلف شده بود تا ظرف مدت یک ماه نسبت به طرح موضوع نامگذاری یکی از خیابان های شهر به نام استاد «مهدی اخوان ثالث» اقدام و لایحه آن را ظرف مدت یکماه برای تصویب به شورای شهر ارسال نماید، اظهارکرد: پیرو این مصوبه، پیشنهاداتی با مشورت اساتید دانشگاه، نخبگان، صاحبنظران شهری، مشهدشناسان و افراد نزدیک به این شاعر وارسته اخذ شد.
   وی افزود: طبق نظرسنجی‌های مردمی در مورد این پیشنهادات واصله، شهروندان تمایلی به تغییر نام برخی معابر نداشتند و به همین دلیل و به خاطر عدم موافقت اهالی، برخی پیشنهادات از لیست حذف گردید.
   وی افزود: در نهایت مقرر شد حدفاصل میدان جانباز و بلوار سجاد به نام شاعر و فرهیخته مشهدی، «مهدی اخوان ثالث» نامگذاری شود.
   اصولی در ادامه به تشریح دلایل موافقت کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورا با این پیشنهاد شهرداری پرداخت و گفت: خیابان مدنظر در مجاورت دو مرکز بزرگ تجاری مشهد و هتل هما قرار گرفته و از سوی دیگر همجواری با خیابان های فردوسی و خیام، تجانس و نزدیکی اسمی خاصی را ایجاد خواهد کرد.
   وی خاطرنشان کرد: اقدامات اجرایی این نامگذاری پس از تصویب در جلسه علنی شورا و تایید فرمانداری مشهد آغاز خواهد شد.
   رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد با بیان اینکه مزین شدن معابر شهری به نام شخصیت های ادبی، علمی، ورزشی، فرهنگی مورد احترام مردم و ... موجب تقویت هویت و داشته های فرهنگی شهروندان و به ویژه نسل جوان می‌شود، گفت: مهمترین حوزه در این نامگذاری‌ها، حوزه ایثار و شهادت است که در راه صیانت و دفاع از نظام و کشور جان شیرین خود را فدا کرده‌اند؛ از سوی دیگر این نامگذاری‌ها، احساس تعلق و وابستگی به شهر را نیز فزونی می‌بخشد.
   اصولی در پایان گفت: مدیریت شهری مشهد با همکاری نهادهای مربوطه درحال احصا اسامی مفاخر و بزرگان شهر است که از این مجموعه برای نامگذاری معابر و خیابانهای شهر استفاده شود؛ این فهرست در حال تکمیل است و پس از نهایی شدن، به جلسه علنی شورا آورده خواهد شد.
    

   تعداد بازدید: 266
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .