•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 374
   کد: 161406
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
   معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد خبر داد:

   راه‌اندازی پژوهشکده مشاغل با هدف مبارزه با فقر و بیکاری

   تاکنون کارگاه‌های متنوعی در عرصه‌های فنی مانند جوشکاری درودگری، تعمیر پکیج و آبگرمکن، هنری مانند آرایشگری، کشاورزی مانند گیاهان دارویی و پرورش آلوئه ورا، ساخت گلخانه هیدرو پونیک، ادبی مانند نحوه نگارش کتاب، مهندسی مانند آشنایی با شغل متره و برآورد و سمینارهایی مانند نحوه رزومه نویسی و مصاحبه شغلی و آشنایی با کار آفرینان برگزار شده است.
   راه‌اندازی پژوهشکده مشاغل با هدف مبارزه با فقر و بیکاری

   معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد گفت: یکی از مهم‌ترین رسالت‌های حوزه اجتماعی موضوع پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی می‌باشد و از طرفی با توجه به اینکه ریشه بسیاری از آسیب‌های اجتماعی فقر و بیکاری است، پژوهشکده مشاغل با این هدف در شهر مشهد راه‌اندازی می‌شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، رضا دانای سیج بیان کرد: بعد از بررسی‌های کارشناسی این پژوهشکده محرز شد بسیاری از افراد جویای کار به دلیل عدم اطلاعات کافی و کمبود منابع لازم وارد شغلی می‌شوند و حتی در آن سرمایه‌گذاری مالی یا زمانی می‌نمایند اما بعد از مدتی متوجه می‌شوند شغلی را که به ان ورود پیدا کرده‌اند مناسبشان نیست و با ضرر و زیان و سرخوردگی آن شغل را رها می‌نمایند لذا تصمیم گرفتیم فرایند آشنایی با مشاغل و معرفی آنها را برای شهروندان تسهیل کنیم.
   وی ادامه داد: این معاونت در همین راستا اقدام به راه‌اندازی کارگروهی کرده که در آن به تحقیق و پژوهش در خصوص مشاغل نسبتا زود بازده و سرمایه کم می‌پردازد و در قدم بعدی با جلب مشارکت و همکاری با نهادهای معتبر و دست اندر کار از جمله مراکز فنی و حرفه‌ای، جهاد دانشگاهی و ... اقدام به برگزاری سمینارهای آموزشی می‌کند؛ در حال حاضر معرفی مشاغل از سه طریق برگزاری کارگاه‌ها و سمینارهای مختلف، بارگذاری مطالب در سایت tormashghel.ir و بارگذاری مطالب در کانال تلگرامی پژوهشکده مشاغل شهرداری منطقه 11 مشهد صورت می‌گیرد.
   وی در خصوص شاخه‌های برگزاری کلاس‌ها تصریح کرد: تاکنون کارگاه‌های متنوعی در عرصه‌های فنی مانند جوشکاری درودگری، تعمیر پکیج و آبگرمکن، هنری مانند آرایشگری، کشاورزی مانند گیاهان دارویی و پرورش آلوئه ورا، ساخت گلخانه هیدرو پونیک، ادبی مانند نحوه نگارش کتاب، مهندسی مانند آشنایی با شغل متره و برآورد و سمینارهایی مانند نحوه رزومه نویسی و مصاحبه شغلی و آشنایی با کار آفرینان برگزار شده است.
   معاون اجتماعی و مشارکت‌های سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد اظهار کرد: از اردیبهشت ماه سال جاری که این پژوهشکده فعالیت می‌کند هر هفته حداقل دو سمینار برگزار شده و به دور متوسط در هر سمینار 50 نفر مخاطب شرکت می‌کند؛ مخاطبان نیز عموم شهروندان می‌باشند که با اطلاع‌رسانی و آگاهی از طریق فضای مجازی و با کمترین هزینه جذب شده‌اند.
   دانای سیج در خصوص برنامه‌های آتی این پروژه گفت: در نظر داریم علاوه بر اقدامات کنونی در اقدام بعدی به تعریف مشاغل جدید بپردازیم. در بررسی‌های کارشناسی متوجه شدیم مشاغل زیادی را می‌توان بر پایه مشاغل موجود تعریف و عملیاتی کرد، مشاغلی که بسیاری از آنها مرتبط با فنآوری اطلاعات و موج چهارم عصر ارتباطات می‌باشد؛ این مشاغل جدید با همکاری اصناف مختلف و همچنین افراد خلاق و توانمند، برگزاری جلسات مختلف کارگروهی و با تحقیق و پژوهش طراحی و عملیاتی می‌گردد و بعد از ارزیابی بازده آن به شهروندان معرفی خواهد شد.
   وی افزود: سمینارهای مذکور در کانون فرهنگی و اجتماعی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی کرانه ‌حضور واقع در دانشجوی19، سالن ورزشی گلسا واقع در دانشجوی 29، مدرسه گلچین واقع در بولوار خیام و فرهنگسرای ترافیک واقع در بولوار مهران برگزار می‌شود.
   معاون اجتماعی و مشارکت های سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد در خصوص اهداف این طرح ابراز کرد: اهداف اصلی ما در این پروژه را می‌توان تسهیل فرآیند آشنایی و راهنمایی شهروندان با مشاغل مختلف با هدف ترویج کارآفرینی و کاهش آسیب‌های اجتماعی، تعریف و تولید مشاغل جدید و همکاری و گسترش ارتباطات با نهادهای دست اندر کار و استفاده از ظرفیت‌های محلی بیان کرد.
   وی در پایان در خصوص هزینه شرکت در این کلاسها گفت: برای برگزاری این کلاسها هیچگونه هزینه‌ای از شهروندان اخذ نمی‌گردد و تمامی خدمات رایگان می‌باشد؛ افرادی که گواهی حضور در جلسه مطالبه کند فقط مبلغ 5000 تومان را به حساب فنی و حرفه‌ای واریز و از آن مرکز گواهی دریافت می‌نمایند. در این پژوهشکده اساتید نیز به صورت رایگان براساس تفاهم نامه‌ای که منعقد شده اعزام می‌گردند.
    

   تعداد بازدید: 374
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .