•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 323
   کد: 161420
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۸/۰۶
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خبر داد:

   نظارت و بارگذاری نقشه اراضی توس و قرقی با مقیاس دقیق

   این نقشه‌ها حاوی اطلاعاتی ارزشمند برای بسیاری از سیستم‌های عملیاتی مدیریت شهری نظیر سیستم یکپارچه شهرسازی، سامانه‌های فضای سبز و... است و نظارت و کنترل دقیق این نقشه‌ها با استفاده از زیرساخت RTK سازمان فاوا انجام شده است.
   نظارت و بارگذاری نقشه اراضی توس و قرقی با مقیاس دقیق

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد از نظارت و کنترل نقشه‌های پایه اراضی توس و قرقی با مقیاس دقیق یک‌پانصدم خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدجواد رجاییان با اشاره به انعقاد قرارداد بهنگام‌سازی نقشه محدوده قانونی و حریم شهر مشهد در سال 95 گفت: در راستای به‌روزرسانی نقشه پایه شهر مشهد و انجام عملیات عکس‌بردای هوایی در محدوده قانونی و حریم شهر و عملیات زمینی تولید نقشه‌های محدوده مورد نظر، همچنین دستیابی به نقشه یک‌پانصدم، پروژه عکس‌برداری رقومی سال 1395 از سطح شهر مشهد در دستور کار سازمان قرار گرفت.
   وی اظهار داشت: به منظور استفاده مدیریت شهری از نقشه‌های یک‌پانصدم پایه شهر و به‌ویژه نقشه‌های دو محدوده توس و قرقی به مساحت 4006 هکتار، عملیات تهیه عکس‌های هوایی در قالب 333 شیت نقشه انجام شد که پس از تایید فنی و در مرحله بارگذاری 110 لایه اطلاعاتی بر روی سیستم‌های عملیاتی مانند زیرساخت داده‌های مکانی SDI، نظارت و کنترل دقیقی از سوی کارشناسان متخصص سازمان بر روی نقشه‌ها انجام می‌شود.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد در ادامه به برخی از مهم‌ترین ویژگی‌های نقشه‌های یک‌پانصدم اشاره کرد و افزود: این نقشه‌ها پایه بیشتر تصمیمات و سیاست‌گذاری‌هاست؛ زیرا نقشه بزرگ‌مقیاس شهری دارای مقیاسی دقیق بوده و میانگین خطا در این نقشه‌ها 10سانتیمتر است که در مقایسه با سایر نقشه‌های موجود از محل، دقت به مراتب بالاتری دارد.
   رجاییان ادامه داد: از سویی دیگر، این نقشه‌ها حاوی اطلاعاتی ارزشمند برای بسیاری از سیستم‌های عملیاتی مدیریت شهری نظیر سیستم یکپارچه شهرسازی، سامانه‌های فضای سبز و... است و نظارت و کنترل دقیق این نقشه‌ها با استفاده از زیرساخت RTK سازمان فاوا انجام شده است.
   وی در خاتمه ضمن اظهار امیدواری درباره اجرای نهایی پروژه‌های بهنگام‌سازی نقشه یک‌پانصدم شهر مشهد و نقشه یک‌دوهزارم حریم شهر بیان کرد: امید است با مساعدت‌ها و همراهی مسئولان ارشد مدیریت شهری، خروجی‌های ارزشمند این پروژه‌ها به سرانجام رسیده و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.
    

   تعداد بازدید: 323
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .