•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 396
   کد: 161472
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۸/۰۷
   معاون اقتصادی شهرداری مشهد خبر داد:

   معرفی 53 فرصت سرمایه‌گذاری شهر مشهد در نمایشگاه کیش اینوکس 2018

   یک هزار و 100 میلیارد تومان از این سرمایه‌ها در اطراف حرم و 2 هزار میلیارد تومان برای سرمایه‌گذاری در سایر محدوده‌های مشهد صرف شده که تقریبا نیمی از آنها جذب حوزه گردشگری و نیم دیگر جذب بخش‌های اقامتی و مسکونی گردیده است.
   معرفی 53 فرصت سرمایه‌گذاری شهر مشهد در نمایشگاه کیش اینوکس 2018

   معاون اقتصادی شهرداری مشهد از معرفی 53 فرصت سرمایه‌گذاری شهر مشهد در نمایشگاه کیش اینوکس 2018 خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، رضا خواجه نایینی در حاشیه برگزاری نمایشگاه کیش اینوکس 2018 ضمن اشاره به اینکه اولویت سرمایه‌پذیری در شهر مشهد در بخش‌های گردشگری است، اظهار کرد: اولویت جذب سرمایه‌گذاری در بخش‌هایی است که به افزایش ماندگاری گردشگر در شهر مشهد کمک کند، توسعه زیرساخت هایی همچون حمل و نقل، فضاهای اقامتی و مسکونی، فن آوری اطلاعات از مهم‌ترین بخش‌هایی است که پس از گردشگری در اولویت بعدی سرمایه گذاری مشهد مقدس قرار دارد.
   وی حوزه حمل و نقل را از حوزه‌های زیرساختی با هزینه بری بالا برشمرد و افزود: برای نمونه ساخت هر کیلومتر مترو 250 میلیارد تومان هزینه دارد که بدون حضور بخش خصوصی در حوزه سرمایه‌گذاری زیرساخت تامین این میزان از هزینه‌ها در بخش حمل و نقل برای شهرداری به تنهایی امکان‌پذیر نخواهد بود.
   معاون اقتصادی شهرداری مشهد تصریح کرد: توسعه هوشمندسازی حمل و نقل شهری به عنوان یکی از مهم‌ترین برنامه‌هایی است که در دستور کار شهرداری این شهر قرار دارد، با توسعه سامانه‌های هوشمندسازی در حوزه حمل و نقل علاوه بر آگاهی مردم از زمان حرکت وسایل نقلیه و زمان بندی برنامه‌های تردد شهری ما نیز می‌توانیم نیازها و مشکلات شهری در این حوزه را به خوبی رصد کرده و در صورت نیاز به افزایش ظرفیت در برخی از نقاط پوشش لازم را ایجاد کنیم.
   خواجه نایینی با اشاره به اینکه در یک سال اخیر 3 هزار و 100 میلیارد تومان جذب سرمایه در شهرداری مشهد داشتیم، تصریح کرد: یک هزار و 100 میلیارد تومان از این سرمایه‌ها در اطراف حرم و 2 هزار میلیارد تومان برای سرمایه‌گذاری در سایر محدوده‌های مشهد صرف شده که تقریبا نیمی از آنها جذب حوزه گردشگری و نیم دیگر جذب بخش‌های اقامتی و مسکونی گردیده است.
   وی با تاکید بر معرفی 53 بسته سرمایه‌گذاری در نمایشگاه کیش اینوکس 2018 در قالب کتاب فرصت‌های سرمایه‌گذاری مشهد افزود: علاوه بر بسته‌های معرفی شده در این کتاب، سرمایه‌گذاران می‌توانند در حوزه‌های مورد علاقه خود طرح‌ها و پیشنهادات خود را به شهرداری مشهد ارائه کنند تا پس از مطالعه و بررسی همکاری های لازم با آنان صورت گیرد.
   معاون اقتصادی شهرداری مشهد ادامه داد: همچنین به دنبال مصوبه‌ای در شورای شهر هستیم که تا 20 درصد از هزینه پروژه‌های مناطق مرکزی و 40 درصد از هزینه پروژه‌های حاشیه شهر کاسته شود تا سرمایه‌گذاری برای بخش خصوصی سودآور باشد و آنها بتوانند فعالیت‌های اقتصادی خود را در شرایط بهتری مدیریت کنند.
   خواجه نائینی با اشاره به اینکه فروش اوراق مشارکت از جمله راهکارهایی است که شهرداری مشهد برای تامین هزینه‌های زیرساختی انجام می‌دهد، خاطرنشان کرد: بودجه شهرداری در حال حاضر 8 هزار میلیارد تومان است که 5 هزار میلیارد تومان از این بودجه توسط سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی و سایر منابع خارج از شهرداری باید تامین شود.
   شایان ذکر است پنجمین نمایشگاه بین‌المللی بورس، بیمه، بانک و خصوصی سازی و دهمین نمایشگاه بین‌المللی معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری از 30 مهرماه تا 3 آبان 97 در مرکز دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی کیش برگزار شد.
    

   تعداد بازدید: 396
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .