•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 238
   کد: 161645
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۸/۱۲
   قائم مقام ستاد مناسبت‌‌های شهرداری مشهد مقدس خبر داد؛

   آمادگی کامل شهرداری مشهد برای خدمت‌رسانی به زائران رضوی/ پیش‌بینی 6 پایگاه و 8 مرکز اسکان زائر در مناطق مختلف شهر

   قطارشهری مشهد در سه روز پایانی صفر از ساعت 6 تا 24 فعال و سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد نیز با 350 دستگاه اتوبوس اقدام به جابجایی مسافر در مسیرهای منتهی به حرم مطهر خواهد کرد.
   آمادگی کامل شهرداری مشهد برای خدمت‌رسانی به زائران رضوی/ پیش‌بینی 6 پایگاه و 8 مرکز اسکان زائر در مناطق مختلف شهر

   قائم مقام ستاد مناسبت های شهرداری مشهد از آمادگی کامل برای خدمات‌رسانی به زائران حضرت رضا(ع) در آخر صفر خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد مقدس، خلیل‌الله کاظمی در این خصوص گفت: با توجه به نزدیک شدن به شهادت حضرت رسول (ص)، امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا(ع) و حضور تعداد زیادی از زائران از سراسر کشور در مشهد 6 پایگاه و 8 مرکز اسکان اضطراری با ظرفیت بیش از 6 هزارنفر آماده‌سازی شده است.
   وی افزود: همچنین در راستای خدمات‌رسانی مناسب به زائران در این ایام، مبادی ورودی پیرامونی حرم مطهر شستشو و پاکسازی شده و در کنار آماده‌باش 5600 نیروی پاکبان و خدماتی، تعداد زیادی چشمه سرویس بهداشتی و حمام سیار در نقاط مختلف شهر مستقر شده است.
   کاظمی به آمادگی کامل ناوگان حمل ونقل عمومی شهرداری مشهد اشاره و اظهار کرد: در این راستا قطارشهری مشهد در سه روز پایانی صفر از ساعت 6 تا 24 فعال و سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد نیز با 350 دستگاه اتوبوس اقدام به جابجایی مسافر در مسیرهای منتهی به حرم مطهر خواهد کرد.
   وی اضافه کرد: در کنار خدمات‌رسانی قطارشهری و اتوبوسرانی تعداد 100 دستگاه ون و 100 دستگاه تاکسی در خیابان‌های اطراف حرم مطهر سرویس‌دهی خواهند کرد و 80 دستگاه تاکسی نیز داوطلبانه اقدام به جابجایی زائران به صورت رایگان در مسیرهای منتهی به حرم مطهر خواهند کرد و 30 دستگاه تاکسی دیگر نیز صلواتی به زائران پیاده در مبادی ورودی شهر مشهد خدمات‌رسانی می‌کنند.
   وی به آماده‌سازی پارکینگهای اطراف حرم مطهر اشاره کرد و گفت: در این راستا فضای پارک برای 3000 خودرو آماده‌سازی شده است.
   کاظمی ادامه داد: برای استقبال از زائران در ایام پایانی ماه صفر 6 ایستگاه استقبال از زائر در مبادی ورودی شهر از مسیرهای قوچان، نیشابور، سرخی، کلات، طرقبه و شاندیز آماده‌سازی شده است.
   قائم مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد مقدس به اجرای طرح شهروند مهمان‌نواز حریم رضوی با شعار "مهمان داریم مهربان باشیم"، اشاره و اظهار کرد: براساس این طرح از ظرفیت شهروندان در خدمات‌رسانی به زائران استفاده خواهد شد.
   وی به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در راستای بازگشت زائران به مقاصدشان در نقاط مختلف کشور در روز آخر صفر اشاره کرد و گفت: در این راستا فضای مناسب برای پارک اضطراری اتوبوس‌ها در پایانه در نظر گرفته شده و درب‌های خروجی اضطراری در پایانه‌های امام رضا(ع) و معراج پیش‌بینی شده است.
   وی ادامه داد: همچنین جایگاه سوخت رسانی به اتوبوس ها در پایانه امام رضا(ع) بصورت شبانه روزی آماده سوخت رسانی به اتوبوس ها خواهد بود.
   کاظمی افزود: در کنار این اقدامات، هماهنگی‌های لازم با پلیس راهور جهت برقراری نظم و کنترل ترافیک و هماهنگی‌هایی نیز در خصوص تامین اتوبوس دربستی درون شهری برای کاروان‌های زائران پیاده با سازمان اتوبوسرانی انجام شده است.
   قائم مقام ستاد مناسبت‌های شهرداری مشهد مقدس ادامه داد: همچنین به منظور خدمات‌رسانی مطلوب به زائران در ایام پایانی صفر محل‌هایی برای استقرار نمایندگان فرماندار، شهرداری، بهزیستی، هلال احمر، کلانتری، پلیس راه، پلیس راهور و نیروی انتظامی در پایانه مسافر برای امام رضا(ع) در اختیار آنها گذاشته خواهد شد.
   مجید خبیری

   تعداد بازدید: 238
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .