•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 155
   کد: 161794
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
   تا بامداد یکشنبه گذشته محقق شد؛

   ورود یک میلیون و 49۱ هزار زائر به مشهد

   نرم افزار «مشهدی شو» که از سوی شهرداری مشهد طراحی شده است در مدت اخیر کمک ارزنده‌ای به وضعیت ساماندهی زائران در شهر مشهد داشته است و به عبارتی زائران را از سردرگمی در شهر مشهد نجات داده است.
   ورود یک میلیون و 49۱ هزار زائر به مشهد

   سخنگوی ستاد خدمات سفر استان خراسان رضوی گفت: تا ساعت 24 روز شنبه، یک میلیون و 490هزار و 795 زائر به شهر مقدس مشهد وارد شده‌اند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، مهدی فروزان با اعلام این خبر اظهار داشت: یک میلیون و 490هزار و 795 زائرتا ساعت 24روز شنبه 12 آبان ماه به شهر مقدس مشهد وارد شده‌اند که از این تعداد سهم جاده‌ای ۲۰۴ هزار و ۹۷۵نفر، هوایی ۷۰ هزار و ۲۷۸نفر، ریلی یکصد و یازده هزار و صد و چهل نفر و وسایل نقلیه شخصی یک میلیون و یکصد و چهار هزار و سیصد و هفتاد دو نفر بوده است.
   وی ادامه داد: همچنین ۲۵ هزار و ۵۵۰ زائر پیاده نیز در جاده‌های مواصلاتی و منتهی به شهر مقدس مشهد و در مسیرهای هشتگانه در حال تردد هستند و هفت هزار زائر پیاده نیز تا کنون در شهر مقدس مشهد اسکان یافته‌اند.
   وی افزود: نرم افزار «مشهدی شو» که از سوی شهرداری مشهد طراحی شده است در مدت اخیر کمک ارزنده‌ای به وضعیت ساماندهی زائران در شهر مشهد داشته است و به عبارتی زائران را از سردرگمی در شهر مشهد نجات داده است.
   فروزدان گفت: از طرفی انتظار ما از شهروندان مشهدی این است که با ثبت نام در سامانه شهروند میهمان نواز حریم رضوی با زائران نگاه خودمانی داشته باشند و با استفاده از امکاناتی که در اختیار دارند به خوبی تعاملات اجتماعی را با زائران برقرار کنند.
   مدیرکل امور رفاهی زائران خراسان رضوی تصریح کرد: ۲۳ هزار و ۲۵۰ نفر نیز از کشور افغانستان از طریق مرز دوغارون برای شرکت در مراسم پایانی ماه صفر وارد استان شده‌اند و 135هزار زائر خارجی که از کشورهای پاکستان، آذربایجان، ترکیه و افغانستان در مراسم اربعین شرکت کرده بودند اغلب آنها برای شرکت در مراسم پایانی ماه صفر به شهر مقدس مشهد سفر خواهند کرد.
   وی با بیان اینکه مسن‌ترین زائر پیاده سال گذشته دارای 78 سال سن و کوچکترین زائر پیاده نیز نوزاد یک ماهه‌ای از تربت جام بود که با مادرش به مشهد‌الرضا تشرف پیدا کرده بود، افزود: از انجا که امام مهربانی‌ها نگاه خاصی به زائران خودش دارد طی سال‌های گذشته علی رغم حضور حجم گسترده زائران در شهر مقدس مشهد اما ارائه خدمات به آنها به بهترین شکل ممکن صورت گرفته است اگر چه از نقش سازنده شهروندان در همکاری و مشارکت در ارائه خدمات به زائران نباید چشم پوشی کرد.
   فروزان با اشاره به اینکه در ایام پایانی ماه صفر هیچ گونه افزایشی در قیمت بلیط وسایل حمل و نقل عمومی نخواهیم داشت، ادامه داد:221 اورژانس جاده‌ای و شهری در این ایام به زائران خدمت‌رسانی می‌کنند و 6 فروند بالگرد نیز روند امداد و نجات به زائران را رصد می‌کنند، از طرفی زائران پیاده‌ای که دارای کارت باشند از خدمات رایگان در بیمارستان‌های دولتی در این ایام برخوردار خواهند بود.
   شهروندان می‌توانند از طریق شماره تلفن 3135 و همچنین شماره پیامک 1000181در پویش بزرگ مردمی شهروند مهمان نواز ویژه دهه پایانی ماه صفر مشارکت داشته باشند.
    

   تعداد بازدید: 155
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .