•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 330
   کد: 161815
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۸/۱۴
   معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد در چهلمین جلسه علنی شورا خبر داد:

   برنامه‌ریزی برای زیباسازی 110 میدان و تقاطع اصلی شهر مشهد / خانه سمن‌های شهری مشهد راه‌اندازی می‌شود

   آنچه به کاهش سودمندی و اثربخشی منجر می‌شود گستردگی فعالیت‌های حوزه فرهنگی است. فعالیت‌ها در این حوزه بسیار گسترده شده و منابع موجود، اجازه کار عمیق را نمی‌دهد لذا بیشتر کارها روبنایی صورت می‌گیرد. در همین راستا موضوع محدود کردن و تمرکز بخشی به فعالیت‌های فرهنگی شهرداری را در برنامه داریم.
   برنامه‌ریزی برای زیباسازی 110 میدان و تقاطع اصلی شهر مشهد / خانه سمن‌های شهری مشهد راه‌اندازی می‌شود

   معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد از برنامه‌ریزی برای زیباسازی 110 میدان و تقاطع اصلی شهر خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، هادی بختیاری در آغاز چهلمین جلسه علنی شورای پنجم به مناسبت روز فرهنگ عمومی اظهار داشت: موضوع سودمندی و اثر بخشی فعالیت‌های فرهنگی در این دوره از مدیریت شهری مورد توجه قرار گرفته است زیرا انتظار می‌رود منابعی که در این بخش هزینه می‌شود دارای بازدهی مناسبی باشد.
   وی افزود: ما حداقل انتظارمان از فعالیت‌های این حوزه، افزایش سرمایه اجتماعی شهرداری‌ها است. این باور موجود است که سرمایه اجتماعی بر سایر سرمایه‌ها تقدم دارد زیرا شهرداری سازمانی عمومی بوده و نیازمند مشارکت مردم است.
   بختیاری ادامه داد: در سطحی حداکثری و مطلوبتر، انتطاراتمان از فعالیت‌های فرهنگی این است که بتواند به تغییر رفتارها منجر شود. این موضوع را ذیل فرهنگ شهروندی تعریف کرده‌ایم.
   وی خاطرنشان ساخت: آنچه به کاهش سودمندی و اثربخشی منجر می‌شود گستردگی فعالیت‌های حوزه فرهنگی است. فعالیت‌ها در این حوزه بسیار گسترده شده و منابع موجود، اجازه کار عمیق را نمی‌دهد لذا بیشتر کارها روبنایی صورت می‌گیرد. در همین راستا موضوع محدود کردن و تمرکز بخشی به فعالیت‌های فرهنگی شهرداری را در برنامه داریم.
   معاون شهردار مشهد عنوان کرد: عمده فعالیت‌های حوزه فرهنگی شهرداری در 5 محور ارتقاء فرهنگ شهروندی، افزایش نشاط و سلامت اجتماعی، تقویت هویت اجتماعی و شهروندی، زیباسازی سیما و منظر شهروندی و همچنین تقویت زیرساخت‌های ورزشی و فرهنگی شهر تقسیم‌بندی شده است.
   بختیاری با اشاره به اینکه در بیشتر این محورها به سمت برون سپاری کارها پیش خواهیم رفت، اذعان داشت: در حوزه فرهنگ شهروندی چالشی‌هایی داریم لذا فعالیتی را آغاز کرده‌ایم تا مطالعاتی را در این حوزه انجام دهیم.
   وی گفت: در موضوع سلامت و نشاط اجتماعی نیز در حوزه تربیت بدنی و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی برنامه‌ریزی و فعالیت می‌نماییم.

   بختیاری در ادامه افزود: در موضوع زیباسازی نیز بر زیباسازی 110 میدان و تقاطع اصلی شهر که شناسایی شده‌اند تمرکز کرده‌ایم که طرح‌های آنها با کمک هنرمندان در حال آماده سازی است.

   وی با اشاره به اینکه تنها در حدود یک و نیم سانتی متر به ازای هر شهروند سرانه فرهنگی داریم، عنوان کرد: موضوع توسعه مشارکت‌های مردمی را در رده شوراهای اجتماعی محلات و سمن‌ها در حال برنامه‌ریزی هستیم. شورای اجتماعی محلات در حال اصلاح است. در حوزه سمن‌ها، خانه سمن‌های شهری را در حال راه‌اندازی داریم.
   احمد پورمفردی
    

   تعداد بازدید: 330
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .