•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 247
   کد: 163369
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۹/۱۱
   درکارگاه آموزشی دستورالعمل جامع برخورد با تخلفات ساختمانی مطرح شد:

   اجرای 303 مورد حکم قلع بنا در مشهد

   همچنین در این مدت 340 مورد جمع‌آوری دیوار و تخریب پی غیرمجاز ثبت شده است.
   اجرای 303 مورد حکم قلع بنا در مشهد

   مدیرکل نظارت بر ساخت و سازها و کمیسیون ماده صد شهرداری مشهد از اجرای 303 مورد حکم قلع بنا در مشهد خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، مسعود ایاز با بیان این مطلب، گفت: دستورالعمل جامع برخورد با تخلفات ساختمانی سال گذشته از سوی سرپرست دادسرای عمومی و انقلاب ناحیه 7 مشهد و با همکاری معاونت شهرسازی و معماری شهرداری مشهد تدوین شد و براساس این دستورالعمل 303 مورد حکم قلع بنا به مساحت 9193 مترمربع در مشهد طی 8 ماه سال 97 اجرا شد.
   وی با اشاره به ابلاغ دستورالعمل یاد شده به مناطق 13 گانه شهرداری به منظور اجرا بیان کرد: این دستور العمل از فروردین ماه امسال مبنای برخورد و ملاک عمل نیروها و عوامل اجرایی در حوزه ساخت وسازها و برخورد با تخلفات ساختمانی شده است.
   مدیرکل نظارت بر ساخت و سازها و کمیسیون ماده صد شهرداری مشهد با اشاره به جمع‌آوری 4433 مورد ابزار و مصالح املاک متخلف طی مدت یاد شده، بیان کرد: همچنین در این مدت 340 مورد جمع‌آوری دیوار و تخریب پی غیرمجاز ثبت شده است.
   ایاز در خصوص سایر آمار مرتبط با پیگیری پلمب واحدهای غیرمجاز توضیح داد: 12 هزار و 164 مورد پیگیری در این مورد گزارش شد و 938 مورد نیز رفع پلمب از طریق مجاری قانونی صورت گرفت.
   وی در این زمینه به تشکیل دادسرای ناحیه 7 مشهد در سال 96 اشاره کرد و گفت: این دادسرا ویژه رسیدگی به امور شهرسازی است و با هدف رسیدگی سریع به تخلفات حوزه ساخت و ساز شروع به کار کرد.
   مدیرکل نظارت بر ساخت و سازها و کمیسیون ماده صد شهرداری مشهد افزود: پس از تشکیل این دادسرا و تدوین و ابلاغ دستورالعمل جامع برخورد با تخلفات ساختمانی در مشهد، ابهاماتی در راستای اجرای آن گزارش شد که به منظور رفع این ابهامات کارگاهی با حضور عوامل اجرائیات و نیروهای ادارات نظارت بر ساخت و سازهای مناطق 13 گانه شهرداری در دست برگزاری است.
   ایاز ادامه داد: دستورالعمل جامع برخورد با تخلفات ساختمانی دارای 52 ماده است که هر کدام از این مواد در نشست‌هایی که به منظور تشریح عملکردها تشکیل می‌گردد، به بحث و بررسی بیشتر گذاشته می‌شود و مبنای عمل و رفتار عوامل نظارت بر ساخت و سازها قرار گیرد.
   نجمه کیشی

   تعداد بازدید: 247
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .