•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 134
   کد: 163696
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد انتقاد کرد:

   عدم نظارت بر ساخت و سازها سبب بروز ناهنجاری‌های شهری شده است

   سکونتگاه‌های غیررسمی نزدیک به 5000 هکتار از 30هزار هکتار مساحت محدوده شهری را تشکیل داده است. یعنی با اندک زلزله و سیلی امدادرسانی به این بافت‌ها با مشکل مواجه می‌شود.
   عدم نظارت بر ساخت و سازها سبب بروز ناهنجاری‌های شهری شده است

   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد از عدم نظارت بر ساخت و سازها طی سالیان گذشته در برخی محدوده های شهر انتقاد کرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حسین نژاد با بیان این مطلب اظهار کرد: اگر نظارت بر ساخت و سازها درست در زمان خود انجام می‌شد، امروز شاهد این هرج و مرج و ناهنجاری‌ها نبودیم. ناهنجاری‌هایی که میلیاردها تومان برای بازتوانی آنها نیاز است.
   وی با تاکید بر ضرورت درک حساسیت شغل نظارت بر ساخت وسازها، بیان کرد: اگر اهمیت این کار به درستی درک نشود، ممکن است حالت تکلیفی و وظیفه‌ای به خود بگیرد.
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد در ادامه افزود: سکونتگاه‌های غیررسمی نزدیک به 5000 هکتار از 30هزار هکتار مساحت محدوده شهری را تشکیل داده است. یعنی با اندک زلزله و سیلی امدادرسانی به این بافت‌ها با مشکل مواجه می‌شود.
   حسین‌نژاد با اشاره به تهیه طرح جامع برای اداره شهر عنوان کرد: اگر قرار باشد در مشهد که 3 میلیون نفر جمعیت دارد، طرح‌های جامع و تفضیلی به عنوان یک سند توسعه در ساخت و سازهای شهری رعایت نشود، هرج ومرج به وجود می‌آید. نتیجه آن نیز به وجود آمدن معضلات شهری در مباحث امدادرسانی و شهری خواهد بود.
   وی به بروز اختلاف سلیقه‌ها در اجرای قانون اشاره کرد و گفت: اختلاف سلیقه در اجرای قانون به صورت تبعیضی ناروا ظاهر می‌شود. یعنی عدم وحدت رویه در مقدمات ارائه شده توسط گشت‌های کنترل نظارت بر ساخت و سازها در صدور رای، باعث شده خروجی رای شعبه‌ها متفاوت باشد.
   معاون شهرسازی و معماری شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: این امر باعث ناامیدی و تشویش در اجتماع می‌شود. بنابراین با توجه به ابعاد مختلف اجرای قانون، نیازمند آن هستیم که به وحدت رویه برسیم.
   حسین‌نژاد اظهار کرد: ضرورت دارد اطلاعات یکسان شود و برای رسیدن به این وحدت رویه نیاز به دوره‌های آموزشی غیرقابل اجتناب است.
   وی افزود: دادسرای تخصصی رسیدگی به امور شهرسازی به این منظور راه‌اندازی شده تا حقوق شهروندی و شهرسازی رعایت شود.
   گفتنی است، کارگاه آموزشی دستورالعمل جامع برخورد با تخلفات ساختمانی به مدت 3 روز در فرهنگسرای قرآن و عترت در دست برگزاری است و طی این دوره اموزشی 600 نفر از ماموران اجرائیات آموزش‌های لازم را دریافت می‌کنند.
   نجمه کیشی

   تعداد بازدید: 134
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .