•  
   منبع خبر : 1006
   تعداد بازدید: 96
   کد: 163724
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۰۹/۱۵
   عضو شورای اسلامی شهر مشهد نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری:

   اهمیت جایگاه پژوهش بر هر فضای مدیریتی تاثیرگذار است

   شوراهای اجتماعی محلات باید در کلانشهرهای کشور از خواست و دل مردم صورت بگیرد تا معضلات و مشکلات و انتقال دیدگاه‌ها از سوی آنان منعکس شود.
   اهمیت جایگاه پژوهش بر هر فضای مدیریتی تاثیرگذار است

   عضو شورای اسلامی شهر مشهد گفت: اهمیت جایگاه پژوهش بر هر فضای مدیریتی تاثیرگذار است.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، احسان اصولی در بازدید از نمایشگاه هفته پژوهش و فناوری، با حضور در غرفه مرکز پژوهش‌های شورای شهر که در نمایشگاه بین‌المللی مشهد برگزار شد، بیان کرد: با بازدیدی که از نمایشگاه امسال داشتیم، خوشبختانه نمایشگاه پژوهش امسال موثرتر از سال‌های گذشته بوده است.
   وی ادامه داد: اهمیت جایگاه پژوهش بر هر فضای مدیریتی تاثیرگذار است چرا که به عنوان مهم‌ترین ابزار، ما را در تصمیمات اتخاذ شده یاری می‌دهد.
   به گفته اصولی، توجه به موضوع پژوهش و پژوهشگران و فعالیت‌های مبتنی بر مطالعه و پژوهش از ضرورت زیادی برخوردار است.
   وی در ادامه خاطرنشان کرد: همچنین مطالعات و تحقیقات پژوهشی باید به صورت عمیق بررسی شوند، تا از مشکلات کلانشهر بزرگی چون مشهد با این سیل از زائران کاسته شود، چرا که تبعات آن آثار سوء را در مقیاس ملی و فراملی به صورت سالیان سال به جا خواهد گذاشت.
   اصولی ابراز کرد: شوراهای اجتماعی محلات در سال 89 راه اندازی گردید که دارای فلسفه وجودی خاصی است و ایجاد نهادی در درون شهرداری یا مرتبط با شهرداری، نقش تسهیل‌گر دارد.
   وی افزود: شوراهای اجتماعی محلات باید در کلانشهرهای کشور از خواست و دل مردم صورت بگیرد تا معضلات و مشکلات و انتقال دیدگاه‌ها از سوی آنان منعکس شود.
   عضو شورای اسلامی شهر مشهد ابراز امیدواری کرد: در سالهای اخیر نمونه‌ای در خصوص تشکیل شوراهای اجتماعی محلات در هیچ جای کشور وجود نداشته و تنها شهر مشهد این اقدام را انجام داده است.
   اصولی اضافه کرد: متاسفانه مدیران ما در سازمان ها و نهادهای مدیریتی باور لازم را نسبت به این موضوع ندارند و به میزان سطح آگاهی در تمام جوانب جامعه نرسیده‌اند.
   وی با تاکید بر اینکه باید مجموعه مدیریت شهری به شهروندان اعتماد کند، ادامه داد: متاسفانه تلقی بعضی از مدیران از شوراهای اجتماعی محلات، حلقه اضافه‌ای است که اختلال در تصمیمات آنان را به دنبال داشته است که این امر باعث نادیده گرفتن آنان شده است.
   اصولی خاطرنشان کرد: باید سطح مطالبات در مجموعه مدیریت شهری ارتقاء یابد و باید امید در بین مردم تقویت گردد که این تقویت امید، موجب تقویت روحیه مسئولیت پذیری اجتماعی و تعاملات گرم در بین محلات شود.
   وی اظهار کرد: فرهنگسازی و فرهنگ سازمانی از موضوعاتی است که در مجموعه شهرداری نهادینه شده است.
   به گفته عضو شورای اسلامی شهر مشهد اگر تسهیل‌گری اجتماعی و نگاه پژوهشی در زمینه‌های مختلف شهرداری صورت می‌گرفت، امروز شاهد مشکلات موجود شهرداری نبودیم.
   اصولی ادامه داد: متاسفانه شوراهای اجتماعی محلات آیین نامه خاصی نداشته‌اند که باید آیین نامه‌ای تدوین شود که بروکراسی‌ها کاهش یابد که این موضوع در کمیسیون فرهنگی شورا مطرح و امیدواریم در جلسات آتی به تصویب برسد.
   وی یادآور شد: در گذشته روسای شوراهای اجتماعی محلات، روسای نواحی شهرداری‌های مناطق ما بوده‌اند.
   اصولی گفت: خوشبختانه بیشتر جشن‌ها و برنامه‌های مناسبتی شهرداری با نقش آفرینی شوراهای اجتماعی محلات به مرحله اجرایی رسیده که این موضوع ما را به نقطه مطلوب و مورد انتظار رسانده است.
   وی عنوان کرد: مقوله فرهنگ شهروندی دارای وجوه و معانی زیادی است که بخش زیادی از اعتبارات با ردیفی اعتباری 500 میلیارد تومان در طی 10 سال‌ گذشته به این امر اختصاص یافت که باید دید با این هزینه کرد آیا به اثربخشی این موضوع در سطح جامعه رسیده‌ایم و اگر این میزان بودجه صرف زیر ساخت‌های فرهنگی و ارائه تخفیفات و نگرفتن عوارض از مردم بود، آیا بهتر نبود.
   وی ادامه داد: آیا اقدامات انجام گرفته باعث جابه جایی یک میلیمتری ما در زمینه بهتر شدن فرهنگ شهروندی شده است.
   عضو شورای اسلامی شهر مشهد اعلام کرد: باید مدیران را همراه و هماهنگ کرد تا فرهنگ شهروندی را نوعی دغدغه خود بدانند و بسته ای را در زمیته رفتارهای شهروندی با منابع محدود امروز و مخاطب مشخص فعلی تهیه و آماده کنند.
   اصولی گفت: نوعی تغییر رفتار در حوزه پیامکی شهروندی داشته‌ایم و این موضوع در بودجه و برنامه عملیاتی 97-1400 دیده شده است.
   وی تاکید کرد: امیدواریم در سال 98، برنامه منسجمی در حوزه فعالیت‌های فرهنگ شهروندی تدوین و اولویت‌های خاص خود را از آن احصاء کنیم.
   زهرا غلامی
    

   تعداد بازدید: 96
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .