•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 74
   کد: 169561
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۷/۱۲/۰۸

   هدیه نهال رایگان به شهروندان مشهدی در منطقه 2 مشهد

   در این طرح گونه‌های مختلفی از درختان مثمر و غیرمثمر به شهروندان تحویل خواهد شد و افراد می‌توانند با توجه به نیاز خود، نهال را دریافت و آن را در باغ، باغچه و یا جلوی درب منازل خود کاشت کنند.
   هدیه نهال رایگان به شهروندان مشهدی در منطقه 2 مشهد

   سایه ساران شهر نعمت درختان تنومندی است که روزگاران دور دستی فردی با مهر آنها را کاشته است امید است در هفته درختکاری و با توزیع نهال رایگان بین شهروندان و کاشت این درختان در شهرمان ما نیز آیندگان را از نعمات بیشمار این درختان بهره‌مند سازیم.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، در راستای آغاز هفته درختکاری توزیع نهال رایگان بین شهروندان مشهدی آغاز شده است که این اقدام در بوستان‌ها و مکان‌های منتخب شهر مشهد انجام می‌شود.
   در این راستا جلال قربانی، شهردار منطقه 2 مشهد در خصوص توزیع رایگان نهال در این منطقه کفت: مشهد از آن دسته کلانشهرهایی است که سالانه روزهای زیادی را درگیر آلودگی هواست بر همین مبنا مدیران شهری تلاش دارند که با توسعه فضاهای سبز شهری و برنامه‌های مانند توزیع نهال رایگان در سطح شهر و کاشت درخت توسط شهروندان در فضاهای شهر موجبات توسعه فضاهای سبز شهر را فراهم آورند .
   وی درختان را ریه شهر دانست و گفت: وجود گونه‌های گیاهی و درختان علاوه بر زیبایی بصری که نصیب بیننده می‌کند موجب پالایش هوا از آلودگی‌های شهری نیز می‌شود.
   شهردار منطقه 2 مشهد در مورد توزیع نهال رایگان در منطقه اظهار داشت: در این طرح گونه‌های مختلفی از درختان مثمر و غیرمثمر به شهروندان تحویل خواهد شد و افراد می‌توانند با توجه به نیاز خود، نهال را دریافت و آن را در باغ، باغچه و یا جلوی درب منازل خود کاشت کنند.
   قربانی بوستان‌های توزیع نهال منطقه را چنین عنوان کرد: بوستان پردیس در میدان شهید فهمیده، بوستان رسالت در بولوار شهید فرامرز عباسی و بوستان حجاب در بولوار هدایت محل‌های توزیع نهال هستند و شهروندان می‌توانند از 8 تا 14 اسفند با مراجعه به این بوستان‌ها درخت مورد نظر خود را تحویل بگیرند.
   وی به برنامه‌هایی درختکاری منطقه نیز اشاره کرد و گفت: علاوه بر روز 12 اسفند که روز درختکاری منطقه است و مسئولان و مدیران شهری در آن حضور ردارند این منطقه روزهای دیگری را برای مشارکت بیشتر مردم در نظر گرفته است.
   شهردار منطقه 12 مشهد هدف از برگزاری روزهای متوالی درختکاری در منطقه را تولید نشاط و شادابی و افزایش روحیه مشارکت شهروندان در مباحث شهری عنوان کرد و افزود: جامعه هدف ما در این طرح، دانش‌آموزان، معلمان، روحانیون، ورزشکاران و ... است.
   قربانی تصریح کرد: امیدواریم با پیاده‌سازی برنامه‌های از این دست شاهد توسعه فضای سبز و مشارکت شهروندان در کاشت و حفاظت از درختان باشیم.
    

   تعداد بازدید: 74
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .