•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 189
   کد: 172150
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۱/۱۸
   مدیرکل دفتر آمار، پژوهش و مطالعات راهبردی شهرداری مشهد عنوان کرد:

   سامانه سبد شهرداری مشهد، منبع اصلی پژوهش‌های شهرداری‌های کلانشهرهای کشور

   بارگذاری اطلاعات پژوهشی شهرداری‌های کلانشهرهای ذکر شده بر روی این سامانه در حال افزایش بوده و قصد داریم با کلیه کلانشهرهای کشور این مبادله اطلاعات را داشته باشیم تا این سامانه به عنوان بانک ارزشمند اطلاعاتی شهرداری‌های کلانشهرهای کشور در سطح ملی ایفای نقش کند.
   سامانه سبد شهرداری مشهد، منبع اصلی پژوهش‌های شهرداری‌های کلانشهرهای کشور

   مدیرکل دفتر آمار، پژوهش و مطالعات راهبردی شهرداری مشهد هدف اصلی سامانه سبد شهرداری مشهد را رسیدن به جایگاه منبع اصلی پژوهش‌های شهری و شهرداری‌های کلانشهرهای کشور مطرح کرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمد مهدی کریمی با بیان این مطلب خاطرنشان کرد: سامانه سبد با رویکرد مدیریت دانش در سنوات گذشته راه‌اندازی و امروزه شاهد تحولاتی علمی چشمگیری در این سامانه هستیم.
   وی با اشاره به افزایش حجم مطالعات و پژوهش‌های صورت گرفته در حوزه مدیریت شهری در سطح‌ ملی‌ و ضرورت‌ وجود سازوکاری که‌ بتواند اطلاعات‌ مفید و مورد نیاز محققان‌ و پژوهشگران‌ را شناسایی‌، گردآوری‌ و سازماندهی کند، تاکید کرد و اظهار داشت: تشکیل " بانک اسناد، مدارک علمی و اطلاعات پژوهشی کلان‌شهرها " با تأکید بر چنین‌ ضرورتی و با استناد به مصوبه کارگروه معاونین برنامه‌ریزی و توسعه شهری شهرداری کلان‌شهرها‌، سال گذشته ( 1397) توجیه وجودی یافت.
   وی تصریح کرد: در این راستا سامانه سبد با رویکرد مدیریت دانش اطلاعات توسط شهرداری مشهد راه اندازی شد؛ در حال حاضر 2000 نسخه مطالعاتی شامل اطلاعات پژوهشی شهرداری‌های پنج کلانشهر مشهد، تهران، قم، شیراز و زاهدان در این سامانه ثبت و موجود است؛ به عبارتی دیگر سامانه سبد با بهره‌گیری‌ از فناوری‌های‌ نوین‌ اطلاع‌رسانی‌ در کمترین‌ زمان‌ ممکن‌، این ‌اطلاعات‌ در اختیار مدیران، محققان‌، پژوهشگران و ... قرار می‌دهد.
   کریمی ادامه داد: بارگذاری اطلاعات پژوهشی شهرداری‌های کلانشهرهای ذکر شده بر روی این سامانه در حال افزایش بوده و قصد داریم با کلیه کلانشهرهای کشور این مبادله اطلاعات را داشته باشیم تا این سامانه به عنوان بانک ارزشمند اطلاعاتی شهرداری‌های کلانشهرهای کشور در سطح ملی ایفای نقش کند.
   وی همچنین در ادامه به بارگذاری تعدادی از کتب، مجلات و هفته نامه‌های مفید الکترونیکی برای ارتقای دانش کارکنان و افزایش غنای این سامانه اشاره کرد و افزود: هدف اصلی وجود سامانه سبد به عنوان منبع اصلی پژوهش‌های شهری و شهرداری است تا محققان بتوانند از پیشینه مطاالعات و تجربیات ثبت شده در این سامانه استفاده کنند.
   کریمی اظهار داشت: این دفتر با تجمیع حدود 8300 سند مطالعاتی، پژوهشی، طرح، مقاله و مستند مجموعه مناسبی را برای کلیه کارکنان شهرداری‌ها، پژوهشگران و دانشجویان در سطح ملی فراهم و در این سامانه بارگذاری کرده است.
   مدیرکل دفتر آمار، پژوهش و مطالعات راهبردی شهرداری مشهد در خاتمه گفت: کارکنان شهرداری مشهد برای استفاده از اطلاعات پژوهشی شهرداری‌ها در این سامانه می‌توانند با مراجعه به آدرس http://sabad.mashhad.ir و ثبت کد ملی خود به اطلاعات سایت دسترسی داشته باشند و دیگر محققان نیز برای دسترسی به اطلاعات پژوهشی باید با دفتر آمار، پژوهش و مطالعات راهبردی هماهنگ کنند.
   اختر گنجیان
    

   تعداد بازدید: 189
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .