•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 297
   کد: 174444
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۲/۱۹

   تاسیس نمایشگاه دائمی تاریخ و مرکز اسناد توسعه شهر مشهد

   با مراجعه به مرکز اسناد ملی حدود 20 هزار برگ سند مرتبط با شهرداری مشهد استخراج و جمع آوری شد.
   تاسیس نمایشگاه دائمی تاریخ و مرکز اسناد توسعه شهر مشهد

   مدیرکل روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد از برپایی نمایشگاه دائمی تاریخ و مرکز اسناد توسعه شهر مشهد خبرداد.

   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا اسماعیل زاده در این خصوص گفت: کار جمع آوری اسناد و عکس های قدیمی مشهد از مرداد ماه 94 آغاز شده است. در گام نخست با جمع آوری اسناد هویتی مدیریت شهری شامل تاریخچه تاسیس بلدیه، تاریخچه شهرداران از ابتدا تا کنون و تاریخچه دوایر و زیر مجموعه های بلدیه شرح خدمات و بازتاب های اجتماعی خدمات طی 100 سال گذشته از تاسیس بلدیه در مشهد در دستور کار قرار گرفت.

   وی افزود: در پژوهش هایی که تاکنون در این مسیرانجام شده کلید واژه های متعددی درحوزه خدمات شهری از جمله احداث زیرساخت ها، یتیم خانه ها، نوانخانه ها، قرائت خانه ها و مریض خانه ها که با توجه به دوره های مختلف و تغییر شرح وظایف شهرداری ها  کوچک و یا گسترده تر شده مد نظر قرارگرفته است.

   وی با بیان اینکه در گام دوم نیز اسناد مصور از جمله نگاتیوها و تصاویر چاپ شده طی 100 سال گذشته را جمع آوری کرده ایم، اظهارکرد: بر این اساس تا کنون بیش از 31 هزار فریم نگاتیو و 32هزار تصاویر چاپ شده به همراه 8هزارو800 سند از اسناد مکتوب  شهرداری مشهد از ابتدای تاسیس تا امروزجمع آوری شده است.

   اسماعیل زاده تصریح کرد: در گام سوم هم با مراجعه به مرکز اسناد ملی حدود 20 هزار برگ سند مرتبط با شهرداری مشهد استخراج و جمع آوری شد.

   مدیرکل روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد به جمع آوری فیلم های مرتبط با شهرداری مشهد از ابتدای فعالیتش تاکنون اشاره کرد و افزود: تلاش کرده ایم فیلم ها شامل راش ها و کلیپ های تولید شده مربوط به خدمات، زیرساخت ها، پروژه ها و مراسم های شهرداری مشهد جمع آوری شد.

   وی گفت: برای نگهداری این اسناد تاریخی و ذخیره سازی آنها از سرور اختصاصی استفاده شده است.
   وی تصریح کرد: در ادامه اقدامات انجام شده و پس از جمع آوری اسناد، درحال حاضر پروژه ایجاد دانش نامه شهریwiki، پروژه پرتال جامع آرشیو اسناد و نمایشگاه دائمی تاریخ و توسعه شهر مشهد و تالار محققین در دست اجرا قرار دارد. 

   تعداد بازدید: 297
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .