•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 208
   کد: 174524
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۲/۲۱
   معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد تاکید کرد:

   تلاش در پیوند دو عنصر ملی و مذهبی با هدف معرفی مشهد در سطح جهانی

   انتشار دانش و یافته‎های نو درباره شاهنامه و فردوسی بزرگ و ماهیت توس، تاکید بر نقش گسترده شاهنامه و شخصیت برجسته فردوسی در سطح ملی و بین‎المللی و تاکید بر اشتراکات هویتی در کشورهای همسایه و ایران از اهداف برگزاری این همایش است.
   تلاش در پیوند دو عنصر ملی و مذهبی با هدف معرفی مشهد در سطح جهانی

   معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد بر تلاش در پیوند دو عنصر مذهبی و ملی در راستای ارتقای ظرفیت‎های گردشگری و ادبیاتی مشهد و معرفی در سطح جهانی تاکید کرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‏‎رسانی شهرداری مشهد، امروز شنبه بیست و یکم اردیبهشت ماه مهدی زارعی با بیان این مطلب در نشست خبری همایش بین المللی شاهنامه در گذرگاه جاده ابریشم که با حضور اصحاب رسانه‎های جمعی در سالن شهدای شهرداری مرکز برگزار شد، اظهار کرد: در کنار مضجع منور رضوی، یکی از ظرفیت‎های بزرگ مشهد را فردوسی بزرگ، توس وشاهنامه می‎دانیم و در مشهد با افتخار به دنبال این هستیم که این دو عنصرمذهبی و ملی را به عنوان ظرفیت‎های بزرگ حوزه ادبیاتی و گردشگری به هم پیوند دهیم تا بتوانیم مشهد را در سطح ملی و بین‌المللی به جهان معرفی کنیم.
   وی با اشاره به بحران هویت گریبانگیر جوامع بشری است، افزود: ملتی می‎تواند بقاء خود را تضمین کند که هویت خود را حفظ کند. ادبیات هر ملتی مهم‎ترین میراث فرهنگی آن کشور است، فردوسی یکی از بزرگترین شاعران ایران و جهان محسوب می‎شود.
   معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد با بیان اینکه شاهنامه کتاب ضد غوغا و ضد تفاخر است، بیان کرد: شاهنامه در نهایت جوانمردی با سایرین تعامل برقرار می‎کند و شناسنامه راستین ایران عزیزما است.
   زارعی با اشاره به اینکه برنامه‎های متنوعی از سوی مدیریت شهری تدارک دیده شده، گفت: این برنامه‎ها از آبان ماه سال گذشته آغاز شده و تاکنون در حال انجام است.
   وی در خصوص اهداف برگزاری این همایش، گفت: انتشار دانش و یافته‎های نو درباره شاهنامه و فردوسی بزرگ و ماهیت توس، تاکید بر نقش گسترده شاهنامه و شخصیت برجسته فردوسی در سطح ملی و بین‎المللی و تاکید بر اشتراکات هویتی در کشورهای همسایه و ایران از اهداف برگزاری این همایش است.
   معاون شهردار و رئیس سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: توجه به توس به عنوان خواستگاه حماسه های ایران زمین، ارتباط با صاحب نظران و دغدغه مندان به حوزه ادبیات فارسی و خراسان شناسی، جذب توجه بین المللی به فرهنگ شاهنامه و فردوسی و گسترش آموزه های اخلاق مداری و دادورزی از دیگر اهداف برگزاری این همایش است.
   نجمه کیشی

   تعداد بازدید: 208
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .