•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 681
   کد: 176113
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۳/۱۳
   درشصت و یکمین جلسه علنی شورای شهر مشهد تصویب شد؛

   اعطای 500 هزارتومان تسهیلات تشویقی به احداث هر مترمربع باغ بام

   بر اساس این مصوبه حداقل مساحت مفید و خالص احداث سطح سبز برای احداث باغ بام، معادل یک سوم سطح ناخالص بام ساختمان است.
   اعطای 500 هزارتومان تسهیلات تشویقی به احداث هر مترمربع باغ بام

   درشصت و یکمین جلسه علنی شورای شهر مشهد، اعطای 500 هزارتومان تسهیلات تشویقی برای احداث هر مترمربع باغ بام توسط شهروندان تصویب شد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، امروز و در شصت و یکمین جلسه علنی شواری شهر، لایحه اصلاح مشوق های ایجاد باغ بام توسط شهروندان در دستور کار قرار گرفت و با تصویب شورای شهر به شهرداری مشهد اجازه داده شد به منظور ایجاد و توسعه فضای سبز شهری، فرهنگ‌سازی، نسبت به ترغیب و تشویق شهروندان به احداث باغ‌بام اقدام کند.
   بر اساس این مصوبه حداقل مساحت مفید و خالص احداث سطح سبز برای احداث باغ بام، معادل یک سوم سطح ناخالص بام ساختمان است.
   همچنین تشویق در نظر گرفته شده برای احداث باغ‌بام در کلیه گروه های ساختمانی جدید الاحداث (به جز ساختمان‌هایی ‌که ملزم به احداث باغ‌بام هستند) و ساختمان‌های موجود (به شرط تایید استحکام بنای آنها طبق ضوابط و مقررات مربوط) به ازای هر مترمربع احداث سطح سبز مفید معادل 500 هزار تومان در سال 98 تعیین شد که شهرداری مشهد می‌تواند هر سال تا میزان 15درصد به این مبلغ اضافه کند.
   در ادامه این جلسه لایحه رونق‌بخشی و استفاده از پتانسیل‌های صنعت گردشگری در مشهد در دستور کار قرار گرفت که پس از بحث و بررسی با رای موافق اعضای شورای شهر، شهرداری مکلف شد، به‌‌منظور رونق‌بخشی و استفاده از ظرفیت‌های صنعت گردشگری در کلانشهر مشهد، ایجاد درآمدهای پایدار در حوزه‌های متنوع این صنعت و توسعه زیرساخت‌های لازم، عنوان و موضوع فعالیت شرکت گردشگری توسعه و عمران هفت حوض را به شرکت توسعه گردشگری شهر مشهد اصلاح و لایحه اساسنامه اصلاحی مربوط را حداکثر ظرف مدت 2 ماه، به شورای شهر ارسال نماید.
   همچنین وجه التزام پرداخت به‌ موقع مطالبات شهرداری مشهد و اقاله قرارداد پروژه مشارکتی سامانیه از دیگر مصوبات شصت و یکمین جلسه علنی شورای شهر مشهد بود.
   مجید خبیری 

   تعداد بازدید: 681
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .