•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 1676
   کد: 176153
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۳/۱۷
   مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد خبر داد؛

   استخدام نیروی جدید آتش نشان در مشهد

   در حال حاضر 1100 نیروی آتش نشان داریم و قرار است در شش ماه اول سال استخدامی داشته باشیم.
   استخدام نیروی جدید آتش نشان در مشهد

   مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد از استخدام نیروی جدید آتش نشان خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، امیر عزیزی به طرح " دوام ثامن هم اشاره کرد و گفت: اواخر سال گذشته دوره‌های آموزشی ویژه دور جدید گروه‌های داوطلب واکنش اضطراری محلات یا دوام ثامن آغاز شد و داوطبان جدید مناطق آموزش‌های لازم را دریافت کردند.
   وی افزود: در انتهای دوره آموزشی، آزمون از داوطلبان گرفته شد و رکوردی در زمینه آموزش نیروهای متخصص بحران به ثبت رسید.
   عزیزی عنوان کرد: مشهد اولین کلانشهر به عنوان اولین شهر ایران در سال ۲۰۱۰ عضو کمپین تاب آورسازی شهرها UNDRR در سازمان ملل متحد شد و تاکنون دوره‌های تخصصی مختلفی با حمایت این سازمان برای مدیران شهری برگزار کرده است.
   مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد ادامه داد: در سال جاری برای آتش نشانان دوره تخصصی با اساتید بین المللی برگزار خواهد شد.
   وی خاطرنشان کرد: طبق استاندارد به ازای هر 70 هزار شهروند نیاز به یک ایستگاه آتش نشانی داریم که در حال حاضر 49 ایستگاه فعال داریم و سه ایستگاه هم تا هم در سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.
   عزیزی با اشاره به ساخت دو ایستگاه ویژه تصریح کرد: یک ایستگاه در خیابان شیرازی نزدیک به حرم مطهر رضوی و یک ایستگاه در بولوار وکیل آباد است که جانمایی شده و چون در بوستان جنگلی قرار گرفته معماری و فضای متفاوتی خواهد داشت. و حتی می تواند به شهرستان های طرقبه و شاندیز هم  کمک برساند.
   وی با بیان اینکه باید به ازای هر 1000 شهروند، یک آتش نشان وجود داشته باشد، اضافه کرد: در حال حاضر 1100 نیروی آتش نشان داریم و قرار است در شش ماه اول سال استخدامی داشته باشیم.
   مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد افزود: آگهی و شرایط استخدام تا دو هفته دیگر در سایت سازمان اعلام خواهد شد.
   وی به اجرای مسابقات آتش نشان ها هم اشاره کرد و گفت: این مسابقات که اولین مسابقه عملیاتی آتش نشانان است؛ 24 خردادماه در بوستان ملت برگزار خواهد شد.
   عزیزی در خصوص ماشین آلات این سازمان هم افزود: در حال حاضر 17 دستگاه و یک خودروی ویژه حریق صنعتی داریم که در کشور از این بابت منحصر به فرد هستیم. علاوه بر این در دو نوبت مرداد و بهمن ماه ناوگان آتش نشانی را تجهیز خواهیم کرد.
   مدیرعامل أتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مشهد با اشاره به پلتفرم 72 متری که در ایران منحصر به فرد است، اضافه کرد: مشهد از نظر تعداد ایستگاه و ماشین آلات جایگاه بسیار خوبی در کشور دارد. حتی تیم تخصصی امداد و نجات نیز دوره تخصصی را در تهران گذراند و موفق به کسب درجه ممتاز شد. 

   تعداد بازدید: 1676
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   3 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .