•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 981
   کد: 176575
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
   کارنامه قابل قبول مدیریت شهری مشهد برای ارائه خدمات ورزشی به شهروندان با کمترین هزینه؛

   منطقه 4 مشهد، منطقه‌ای برخوردار از امکانات و زیرساخت‏های ورزشی

   ارائه خدمات ورزشی فارغ از تعلقات طبقاتی و سنی با کمترین هزینه به منظور غنی‎سازی اوقات فراغت شهروندان و ارتقاء سلامت جامعه مورد توجه ویژه مدیریت شهری در مشهد است و در این بین منطقه، یکی از مناطق پیشگام در ارائه این خدمات و توسعه فضاهای ورزشی میان مناطق سیزده‌گانه شهرداری مشهد است
   منطقه 4 مشهد، منطقه‌ای برخوردار از امکانات و زیرساخت‏های ورزشی

   امروزه گسترش زندگی ماشینی، افزایش تکنولوژی و وابستگی افراد به ابزارهای نوین و از طرفی استفاده از وسائل نقلیه سبب بی‌تحرکی و عدم فعالیت‏های بدنی بسیاری از شهروندان شده که این امر زمینه بروز بیماری‏های زیادی همچون چاقی، دیابت، ناراحتی‎های قلبی و ... را به‌وجود آورده است. در این بین مدیریت شهری به عنوان نهادی خدمت‎رسان که امروزه یکی از مهم‎ترین متولیان ترویج فرهنگ ورزش همگانی بین شهروندان به حساب می‎آید، با احداث مراکز ورزشی برای شهروندان در راستای فراهم آوردن بستری مناسب جهت انجام فعالیت‌های بدنی و افزایش سطح سلامت و تندرستی آن‎ها، نقش تاثیرگذاری را در توسعه زیرساخت‏ها و اماکن ورزشی ایفا می‎کند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‎رسانی شهرداری مشهد، به همین منظور سراغ شهردار منطقه 4 مشهد به عنوان منطقه‏ای پیشرو در توسعه کمی و کیفی اماکن ورزشی رفته‏ایم که با وجود کم برخوردار بودن و قرار داشتن در حاشیه شهر مشهد، منطقه‌ای برخوردار از لحاظ امکانات و زیرساخت‎‏های ورزشی بوده تا ضمن آگاهی از مکان‎‏های ورزشی این منطقه، میزان استقبال شهروندان از این امکانات را جویا شویم.
   غلامرضا غلامی در این گفت‏وگو بر نقش ویژه ورزش در کاهش آسیب‌های اجتماعی تاکید کرد و گفت: ارائه خدمات ورزشی فارغ از تعلقات طبقاتی و سنی با کمترین هزینه به منظور غنی‎سازی اوقات فراغت شهروندان و ارتقاء سلامت جامعه مورد توجه ویژه مدیریت شهری در مشهد است و در این بین منطقه، یکی از مناطق پیشگام در ارائه این خدمات و توسعه فضاهای ورزشی میان مناطق سیزده‌گانه شهرداری مشهد است.
   وی با تاکید بر اینکه یکی از مجهزترین مجموعه‏های ورزشی روباز شهرداری مشهد در اختیار شهروندان منطقه 4 مشهد قرار دارد، اظهار کرد: مجموعه ورزشی میثم واقع در میثم جنوبی 32 با مساحت 1700 مترمربع و امکاناتی از قبیل زمین چمن مصنوعی، زمین کفپوش والیبال و سالن در حال احداث ورزش‎های رزمی یکی از مجهزترین مجموعه ورزشی روباز شهرداری مشهد است.
   غلامی همچنین به مجموعه ورزشی بهشت با 5000 مترمربع مساحت به عنوان بزرگترین مجموعه کیفی‌سازی شده شهرداری مشهد واقع در جنب میدان شهید مفتح اشاره کرد و گفت: با اجرای طرح توسعه کیفی زمین‌های ورزشی این مجموعه امکان رقابت و ورزش 22 تیم ورزشی به صورت هم‌زمان در آن فراهم شده است.
   50 هزار مترمربع فضای ورزشی روباز در اختیار شهروندان منطقه 4 مشهد
   شهردار منطقه 4 مشهد در ادامه ضمن اشاره به اقدامات و فعالیت‌های این منطقه در راستای افزایش فضاهای ورزشی مطلوب، خاطرنشان کرد: این منطقه دارای 50 هزار مترمربع فضای ورزشی روباز شامل مجموعه ورزشی بهشت (جنب میدان شهید مفتح)، بسیج (شهید بابانظر 37)، ارم (پنجتن 45)، سلمان ( پنجتن 3)، میثم (نبش میثم جنوبی 32)، پنجتن (پنجتن 52)، صادقیه (شهید بابانظر 42)،ستایش (ستایش 6)، آرامش (پنجتن 55) است.
   وی در خصوص فضاهای ورزشی سرپوشیده هم تصریح کرد: 4 سالن‌ چند منظوره ورزشی بهشت، آرامش، بسیج و ارم با مساحت جمعا 6200 مترمربع مجموعه‌های ورزشی سرپوشیده این منطقه هستند.
   شهردار منطقه 4 مشهد به احداث پنجمین سالن ورزشی منطقه هم اشاره کرد و افزود: سالن ورزشی میثم با مساحت 300 در مجموعه ورزشی میثم واقع در میثم جنوبی 32 ویژه انجام ورزش‎های رزمی و تشکی در حال احداث است.
   غلامی عنوان کرد: این سالن‌ها از ساعت 6 الی 13 ویژه بانوان و از ساعت 13 الی 24 ویژه آقایان جهت آموزش، تمرین و برگزاری مسابقات ورزشی در رشته‌های ورزشی فوتبال، فوتسال، بسکتبال، هندبال, ژیمناستیک، کشتی، هنرهای فردی-نمایشی، رشته‏های رزمی، آمادگی جسمانی، ایروبیک، بدنسازی، ورزش صبحگاهی و ... در اختیار شهروندان قرار دارد.
   وی در خصوص زمین‌های چمن مصنوعی در این منطقه اضافه کرد: مجموعه‌های ورزشی میثم، بهشت و ارم با هم 4200 مترمربع زمین آسفالتی فوتبال بودند که در طرح توسعه زمین‎های ورزشی این منطقه به چمن مصنوعی در ابعاد استاندارد مجهز شدند.
   شهردار منطقه 4 مشهد افزود: همچنین این مجموعه‏ها دارای 1100 مترمربع زمین کفپوش شامل 4 زمین کفپوش والیبال، 4 زمین مینی فوتبال چمن مصنوعی و 2 زمین گل کوچک چمن مصنوعی هستند.
   غلامی به بوستان‌های بانوان سطح منطقه اشاره کرد و بیان داشت: در راستای ارتقاء سطح سلامت و رفاه بانوان، بوستان بانوان ارم با 2 هکتار مساحت واقع در پنجتن 45 و بوستان بانوان بهشت با 1.5 هکتار وسعت در نبوت 42 به ورزش بانوان در سطح منطقه اختصاص داده شده است.
   وی یادآور شد: شهروندان این منطقه در طول سال از اماکن ورزشی سرپوشیده و روباز و زمین‌های چمن مصنوعی سطح منطقه در قالب 60 هزار ساعت کلاس آموزشی و تمرین استفاده می‌‎کنند.
   شهردار منطقه 4 مشهد بیان کرد: احداث و بهره‌برداری از دومین پایگاه پایش و سلامت کارکنان شهرداری مشهد در ساختمان ستاد این منطقه برای سنجش‌های سلامت مرتبط با آمادگی جسمانی کارکنان با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال و جانمایی و نصب 27 ایستگاه بدنسازی در بوستان‌های سطح منطقه 4 مشهد با دستگاه‌های بدنسازی متنوع جهت استفاده شهروندان از دیگر اقدامات شهرداری منطقه 4 برای پیشبرد اهداف ورزشی در این منطقه طی سال‎های اخیر بوده است.
   وی ادامه داد: براساس ارزیابی معاونت سلامت و تربیت بدنی سازمان اجتماعی و فرهنگی شهرداری مشهد، تربیت بدنی بخش آقایان در حوزه اماکن ورزشی، ورزش همگانی، ورزش کارکنان، رتبه اول در بین مناطق 13 گانه کسب کرده است.
   استقبال گسترده پهلوانان و ورزشکاران از گود کشتی با چوخه شهید بابانظر
   غلامی به گود کشتی با چوخه شهید بابانظر در شهید بابانظر 61 اشاره و اظهار کرد: با بهره‎‏برداری از این گود در شهریور ماه سال گذشته، برگزاری مسابقات کشتی با چوخه در روزهای جمعه هر هفته مورد استقبال پرشور پهلوانان و علاقمندان به این ورزش سنتی قرار گرفت.
   وی خاطرنشان کرد: تاکنون 29 هفته از این مسابقات بدون وقفه با حضور مدیران شهری و استانی برگزار شده و با توجه به استقبال گسترده علاقمندان، توسعه کیفی و کمی گود کشتی با چوخه شهید بابانظر (کوی طلاب) با اعتباری بالغ بر 24 میلیارد ریال در دستور کار قرار گرفت که از ابتدای سال جاری عملیات اجرایی آن آغاز شده است.
   شهردار منطقه 4 مشهد در ادامه با بیان اینکه پروژه دیگری برای ورزش و ایجاد شادابی و نشاط این بخش از شهر نیز در دستور کار قرار دارد، گفت: عملیات احداث پروژه مجموعه آبی شهید قربانی در زمینی به وسعت بیش از 4600 مترمربع و زیربنایی بیش از 4000 مترمربع اجرا می‌گردد.
   وی با تاکید بر اینکه با بهره‏برداری از این مجموعه دسترسی شهروندان در محدوده بولوار پنجتن به استخر و امکانات رفاهی آن به سهولت صورت خواهد گرفت، خاطرنشان کرد: مجموعه آبی شهید قربانی در سه طبقه و با اعتباری حدود 100 میلیارد ریال در پنجتن 48 (نبش شهید قربانی 3) در حال احداث است.
   احداث مسیر ویژه دوچرخه در معابر منطقه 4 مشهد دیگر موضوعی بود که غلامی در پایان این گفت‎‏وگو به آن اشاره کرد و بیان داشت: در این منطقه 5000 مترطول مسیر دوچرخه طی سال های گذشته در بولوارهای طبرسی جنوبی، مجلسی شرقی، بوستان بانوان بهشت (نبوت 42) و بوستان بانوان ارم (پنجتن 45) احداث شده و در اختیار شهروندان قرار گرفته است.
   علاوه بر این به گفته شهردار منطقه 4 مشهد در طرح استقبال از بهار 98 نیز، 1000 مترطول مسیر حمل و نقل سبز (مسیر دوچرخه) در بولوار طبرسی جنوبی (ضلع شرق تقاطع مجلسی) احداث شده است.
   گفتنی است این امکانات گسترده ورزشی بستری مناسب برای گذراندن سالم اوقات فراغت و مکانی امن برای ورزش با هزینه کم در این محدوده از شهر فراهم آورده و نیاز شهروندان را در این خصوص مرتفع کرده است.
    

   تعداد بازدید: 981
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .