•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 619
   کد: 176613
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۳/۲۵
   رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد:

   امسال پروژه‌هایی در راستای توسعه متوازن شهر اجرایی می‌شود

   امیدواریم با تصویب سند پهنه‌بندی حریم که وفاقی بین استانداری، شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی است، مسیر هدایت در پهنه‌های حریم را به شکلی انجام دهیم که دغدغه‌مندی‌های محیط زیستی و تحریک توسعه غیرضروری نیز کنترل شود.
   امسال پروژه‌هایی در راستای توسعه متوازن شهر اجرایی می‌شود

   رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد گفت: شاهد پروژه‌هایی هستیم که به توسعه متوازن شهر کمک می‌کند و امیدواریم سال 98 شاهد اجرای بیشتر چنین پروژه‌هایی باشیم.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدهادی مهدی‌نیا صبح امروز در مراسم افتتاح بازگشایی و آسفالت مسیر بسکابادی که با حضور شهردار و رییس شورای شهر و جمعی از مدیران شهری انجام شد، افزود: بازگشایی و احداث این معبر یکی از خواسته‌ها و مطالبات جدی ساکنان و اهالی منطقه بوده که با پیگیری‌های کمیته نظارتی و تلاش‌های شهرداری مشهد تحقق یافت.
   وی اضافه کرد: دو رویکرد در بحث راه و ایجاد راه جدید وجود دارد، در گذشته راه را محور توسعه می‌دانستند که نگاه صحیحی نیز بوده اما راه می‌تواند محور توسعه نیز نباشد اگر محافظت و نگهداری شده و به جز بحث توسعه‌ای بحث حمل‌ونقل و عبور ترافیکی در اولویت قرار گیرد.
   رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد با بیان اینکه مکانیزم‌های کنترل ما در حیطه معابر جدید باید به شکلی باشد که علاوه بر کنترل و نظارت، مسیر توسعه را هم هدایت کند، اظهار کرد: به صرف اینکه راه، موجب ایجاد تحریک توسعه می‌شود نمی‌توان از ایجاد معبر و راه جدید و یا توسعه معابر شهری اجتناب کرد.
   مهدی‌نیا ادامه داد: امیدواریم با تصویب سند پهنه‌بندی حریم که وفاقی بین استانداری، شهرداری و اداره کل راه و شهرسازی است، مسیر هدایت در پهنه‌های حریم را به شکلی انجام دهیم که دغدغه‌مندی‌های محیط زیستی و تحریک توسعه غیرضروری نیز کنترل شود.
   رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر مشهد با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل یکی از موضوعات مهم است، گفت: یکی از موضوعات مربوط به پدافند غیرعامل، برخورداری شهرها از چند مسیر خروجی و تخلیه است؛ محور بسکابادی علاوه ‌بر اینکه مسیر حمل‌ونقلی بوده، یکی از گزینه‌های تخلیه فوری شهر در مواقع خطر نیز به حساب می آید.
   وی به برنامه‌ریزی برای آسفالت معابر شهر مشهد در سال جاری اشاره کرد و افزود: براساس برنامه‌ریزی های انجام شده امسال حدود 3 میلیون و600 مترمربع از معابر شهر مشهد با اولویت‌بندی آسفالت خواهد شد.
   مهدی‌نیا اضافه کرد: در مدل ارائه شده برای اولویت‌بندی آسفالت معابر علاوه‌ بر اینکه معیارها و استانداردهای سنجش میزان خرابی آسفالت به لحاظ تخصصی و روش‌های روز دنیا بررسی می‌شود، اعضای شورای شهر و کمیته‌های نظارتی که در ارتباط مستقیم با مردم و خواسته‌های آنها هستند نیز در اولویت‌‎‌بندی اجرای روکش آسفالت معابر تاثیرگذار خواهند بود.
   1800 متر عملیات بهسازی و آسفالت در بولوار حر
   همچنین عظیمی، مدیرعامل سازمان عمران شهرداری مشهد نیز درحاشیه این مراسم اظهار کرد: محور شهید بسکابادی که انتهای بولوار حر را به مزرعه نمونه و طرق وصل می‌کند به طول 2 کیلومتر توسط این سازمان و مشارکت شهرداری منطقه 6 مشهد اجرا و به بهره‌برداری رسید.
   وی گفت: عملیات اجرایی بهسازی و آسفالت بولوار حر نیز حدفاصل شهرک شهید باهنر و شهید رجایی نیز به طول ۱۸۰۰ متر، امروز با روشن شدن تابلو روزشمار70 روزه آغاز شد.
   وی ادامه داد: در ابتدا قرار بود تا این مسیر فقط آسفالت شود اما بعد از بررسی‌ها متوجه شدیم باید زیرسازی و تحکیم بستر نیز انجام شود که این اقدام نیز در همین مدت عملیاتی خواهد شد.
   مجید خبیری
    

   تعداد بازدید: 619
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .