•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 597
   کد: 176732
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۳/۲۶
   در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان رضوی صورت گرفت؛

   تقدیر استاندار، نیروی انتظامی و سپاه استان از اقدامات شهردار مشهد در حوزه مبارزه با اعتیاد

   درحوزه درمان و نگهداری نیز اقدامات خوبی انجام شده و شهردار مشهد نیز اعلام کرده است، آماده هستند تا هرگونه کمک و سرمایه گذاری که نیاز است در حوزه مبارزه با اعتیاد داشته باشند که از شهردار مشهد بابت این حمایت ها تشکر می کنیم.
   تقدیر استاندار، نیروی انتظامی و سپاه استان از شهردار مشهد در حوزه مبارزه با اعتیاد

   استاندار، سپاه و فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی از اقدامات شهردار مشهد در حوزه مبارزه با اعتیاد تقدیر کردند.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، عصر امروز و در جلسه شورای هماهنگی مبارزه با موارد مخدر استان که با حضور دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور، استاندار خراسان رضوی و شهردار مشهد برگزار شد، علیرضا رزم حسینی با تقدیر از اقدامات و حمایت های محمدرضا کلائی شهردار مشهد در حوزه مبارزه با اعتیاد گفت: مباحث مربوط به اعتیاد و مواد مخدر در شهر مشهد با توجه به حضور سالانه حدود 30 میلیون زائر که بخشی از آنها زائران خارجی هستند، از اهمیت بیشتری برخوردار است.
   وی با بیان اینکه طرح هایی درحوزه اعتیاد علاوه بر طرح های ملی در خراسان رضوی و مشهد باید اجرا شود، اظهار کرد: در ایران و سایر کشورهای جهان این موضوع مشخص شده که مقابله با اعتیاد هزینه بیشتر و تاثیر کمتری دارد در حالی که پیشگیری هزینه کمتر اما تاثیر بیشتری دارد لذا باید موضوع پیشگیری از اعتیاد و آموزش های مرتبط با آن به ویژه در حوزه آموزش و پرورش و دانشگاه ها مورد توجه قرار گیرد.
   استاندار خراسان رضوی افزود: درحوزه درمان و نگهداری نیز اقدامات خوبی انجام شده و شهردار مشهد نیز اعلام کرده است، آماده هستند تا هرگونه کمک و سرمایه گذاری که نیاز است در حوزه مبارزه با اعتیاد داشته باشند که از شهردار مشهد بابت این حمایت ها تشکر می کنیم.
   *اولویت کوتاه مدت ساماندهی معتادان متجاهر و بلندمدت اقدامات پیشگیرانه است
   همچنین در ادامه این جلسه سردار اسکندر مومنی، دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر کشور نیز گفت: پیشگیری از ابتلا به مصرف مواد مخدر از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است که این موضوع در اولویت بلندت مدت قراردارد.
   وی ادامه داد: در بحث مبارزه با اعتیاد دو اولویت کوتاه مدت و بلند مدت در نظر گرفته شده که اولویت بندی کوتاه مدت ما ساماندهی معتادان متجاهر است که آسیب های زیادی برای جامعه دارند و اولویت بلند مدت و پایدار پیشگیری است که در کنار مقابله با اعتیاد مورد توجه قرار خواهد گرفت.
   *تفاهم نامه ارزشمند سپاه با شهرداری مشهد در حوزه مبارزه با اعتیاد
   در ادامه این جلسه سردار احمد شفاهی جانشین فرماندهی سپاه امام رضا(ع) نیز با تقدیر از همکاری های شهرداری مشهد در زمینه مبارزه با مواد مخدر گفت: تفاهم نامه ای در بحث ایجاد کمپ ماده 16 از سوی بسیج با شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر منعقد شد که یکی از اقدامات مورد نیاز مکانیابی احداث این کمپ در محدوده برزش آباد بود که زمین آن به تایید شورا رسیده است.
   وی ادامه داد: در راستای اقدامات اجرایی احداث این کمپ، تفاهم نامه ارزشمندی را با شهردار مشهد به امضا رسانده ایم که از شهردار مشهد که بصورت جدی پای کار بوده اند تشکر می کنیم و امیدواریم با اقداماتی که انجام می شود طبق زمان توافق شده شاهد پذیرش و درمان معتادان متجاهر باشیم.
   *کمک 4 میلیارد تومانی شهرداری مشهد برای جمع آوری و نگهداری معتادان متجاهر
   سردار کاظم تقوی، فرمانده نیروی انتظامی خراسان رضوی نیز در ادامه این نشست با بیان اینکه سال 97 بیش از 33 تن مواد مخدر از قاچاقچیان در استان کشف و ضبط شده است، اظهار کرد: در این راستا 64 باند منهدم، 8710 قاچاقچی و خرده فروش مواد مخدر دستگیر و 12850 معتاد متجاهر جمع آوری شده اند.
   وی با تقدیر از حمایت های شهرداری مشهد از جمع آوری و نگهداری معتادان متجاهر افزود: ماههای پایانی سال گذشته، شهردار مشهد اقدام به تخصیص 4 میلیارد تومان اعتبار برای جمع آوری و نگهداری معتادان متجاهر کرد که بر این اساس نیروی انتطامی بهمن و اسفند 97 معتادان متجاهر را جمع آوری و تحویل کمپ های ماده 16 داد.
   مجید خبیری 

   تعداد بازدید: 597
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .