•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 771
   کد: 177530
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۰۶
   شهردار مشهد تاکید کرد:

   توجه به سیما و منظر شهر با برقراری پیوندهای نظری با صاحبان اندیشه

   امید است همگان این ادعای مدیریت شهری را صادقانه بدانند و برایشان باورپذیر باشد و در این راستا مدیریت شهری را یاری رسانند.
   توجه به سیما و منظر شهر با برقراری پیوندهای نظری با صاحبان اندیشه

   شهردار مشهد گفت: توجه به سیما و منظر شهر با بکارگیری ظرفیت‌های موجود و پیوندهای نظری باید مدنظر برنامه‌ریزان شهر قرار گیرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، امروز پنجشنبه ششم تیرماه محمدرضا کلائی در سمینار تخصصی نما با رویکرد معماری، شهرسازی، سازه و حریق که در هتل پردیسان برگزار شد، اظهار کرد: توجه به سیما و منظر شهر مشهد باید به صورت خاص مدنظر باشد. آن هم در بازه زمانی کنونی که برایمان امکان پذیر است در این حوزه فعالیت کنیم. این مهم باید با توجه به همه ظرفیت‌های موجود در شهر مشهد و همه پیوندهای نظری باشد که با صاحبان اندیشه بایستی بر قرار شود و این اصل مورد تاکید است.
   وی در ادامه افزود: امید است همگان این ادعای مدیریت شهری را صادقانه بدانند و برایشان باورپذیر باشد و در این راستا مدیریت شهری را یاری رسانند.
   شهردار مشهد با تاکید بر اینکه موتور محرکه انرژی همه ما دوست داشتن شهر مشهد است، بیان کرد: مشهد را دوست داریم و ترجیح می‌دهیم آن را برای سایر مردم مشهد و ایران دوست داشتنی‌تر کنیم.
   کلائی خاطر نشان کرد: پس به نظر می‌رسد دعوتی بهتر از توجه به سیما و منظر از طریق سیما و منظر وجود نداشته باشد. دعوت مردم در توجه به سیما و منظر شهر، دعوت مردم به دوست داشتن مشهد است.
   وی تاکید کرد: راهبرد مدیریت شهری تقویت دوست داشتن شهر مشهد است که به مردم الهام بخشی و آرامش بخشی می‌دهد. پس باید ساختارهایی که ایجاد می‌شود، معطوف به این مسائل باشد.
   شهردار مشهد با بیان اینکه باید کسب و کاری شکل بگیرد که محصولاتش باعث تغییر سیما و منظر شهری شود، اظهار کرد: در این حوزه اقدامات مقطعی انجام شده و نکته مهم توجه به این مساله است که برای بهبود سیما و منظر شهر مشهد بایستی برنامه‌های متنوع موضعی و موضوعی مختلف برنامه‌ریزی شود.
   کلایی عنوان کرد: برنامه‌های موضعی را می‌توان مدنظر قرار دارد و موضوعاتی چون پایه‌های پل‌ها را برنامه‌ریزی کرد.
   وی با اشاره به اینکه سیاست‌های حوزه شهرسازی به شدت به سیما و منظر وابسته است، گفت: اگر پیاده محوری در شهر مدنظرمان است، بدون شک سیما و منظر برای فردی که پیاده طی طریق می‌کند، بسیار مهم است و در گسترش این فرهنگ اثرگذار است.
   شهردار مشهد افزود: عرصه‌های مختلفی را به عنوان زمینه‌هایی که سیما و منظر می‌تواند در تحقق یا عدم تحقق سیاست‌ها اثرگذار باشد، می‌توان طرح کرد.
   نجمه کیشی
    

   تعداد بازدید: 771
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .