•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 300
   کد: 178446
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۱۹
   در بازدید خبرنگاران رسانه های کشوری و مشهدی از پروژه های شهری مشهد مطرح شد؛

   تکمیل جلوخان فردوسی تا بهمن ماه/کاشت یک میلیون و 287 هزار درخت در کمربند سبز مشهد

   شهردار مشهد نیز نگاه ویژه ای به پروژه کمربند سبز دارد که با این نگاه امیدواریم امسال بیش از 300 هکتار توسعه را در کمربند سبز شاهد باشیم.
   تکمیل جلوخان فردوسی تا بهمن ماه/کاشت یک میلیون و 287 هزار درخت در کمربند سبز مشهد

   امروز جمعی از خبرنگاران رسانه های کشوری و مشهدی از پروژه های مختلف شهری مشهد بازدید کردند.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد در ابتدا خبرنگاران با حضور در محل اجرای پروژه کمربند سبز در جریان کم و کیف قرار گرفتند.
   مدیر پروژه کمربند سبز در ارتفاعات جنوبی مشهد در این بازدید گفت: کمربند سبز مشهد یکی از پروژه های بزرگ شهر است که با هدف جلوگیری از تصرف اراضی و رشد افقی شهر و همچنین ایجاد تفرجگاهی مناسب برای استفاده مردم در حال اجرا است.
   مرجانی افزود: طول کمربند سبز در مجموع 29 هزار هکتار است که 19 هزار هکتار آن کمربند سبز جنوبی و 10 هزار هکتار کمربند سبز شمالی مشهد را تشکیل می دهد.
   وی با بیان اینکه تاکنون در 4146 هکتار از اراضی کمربند سبز بیش از یک میلیون و 147 هزار اصله درخت کاشته شده است، اظهار کرد: این درختان در 4 عرصه پارک سوران با 120 هکتار، ویرانی با 95 هکتار، محدوده بهشت رضا(ع) 85 هکتار و ارتفاعات جنوبی در 3 هزار هکتار کاشته شده است.
   مرجانی تصریح کرد: شهردار مشهد نیز نگاه ویژه ای به پروژه کمربند سبز دارد که با این نگاه امیدواریم امسال بیش از 300 هکتار توسعه را در کمربند سبز شاهد باشیم.
   مدیر کمربند سبز مشهد با اشاره به اینکه تاکنون 180 میلیارد تومان برای ایجاد کمربند سبز هزینه شده است، ادامه داد: با توجه به کمبود منابع آبی به سمت استفاده از گونه های کم مصرف و بومی مانند اورس و ارغوان رفته ایم.
   وی افزود: سالانه حدود 12 تا 15 میلیارد تومان هزینه نگهداری کمربند سبز می شود.
   *ساماندهی جلوخان آرامگاه فردوسی بهمن ماه کامل می شود
   همچنین افخمی، مدیر پروژه‌های توسعه و بهسازی توس نیز در بازدید خبرنگاران از پروژه جلوخان آرامگاه فردوسی گفت: در مجموع محدوده منفصل توس ۳۴۰۰ هکتار است که ۳۶۰ هکتار از آن محدوده تاریخی شامل دیوار گلی قدیمی با قدمت هزار ساله و طول 7 کیلومتر دارد.
   وی به تفاهم نامه شهرداری مشهد با میراث فرهنگی برای ساماندهی جلوخان آرامگاه فردوسی اشاره و اظهار کرد: بر اساس این تفاهم نامه مقرر شد تا محدوده 7 هکتاری جلوخان با هزینه ۱۶ میلیارد تومان ساماندهی شود.
   وی با بیان اینکه پروژه در سه فاز تعریف و 3 هکتار آن در کمتر از شش ماه به بهره‌ برداری رسیده است، افزود: فاز دوم محدوده شرقی جلوخان نیز به وسعت دو هکتار با زمانبندی ۱۰۰ روزه در حال اجرا است و فاز سوم نیز تا بهمن ماه به بهره برداری خواهد رسید.
   افخمی ادامه داد: پروژه ساماندهی بولوار پردیس، از بعد جلوخان تا کشف رود نیز با وسعت ۳۰ هکتاری در دستور کار قرار دارد که بعد از اتمام پروژه جلوخان اجرا می شود.
   *پیشرفت 40 تا 90 درصدی ره باغ های طرح بافت حرم مطهر
   همچنین زمانی، مدیر روابط عمومی شهرداری منطقه ثامن در بازدید خبرنگاران از خانه تاریخی داروغه، به اقدامات انجام شده در بافت پیرامونی حرم مطهر اشاره کرد و گفت: 8 ره باغ در پیرامون حرم مطهر در حال اجرا است که یکی از آنها به بهره برداری رسیده و سایر ره باغ ها اطراف حرم مطهر نیز ۴۰ تا ۹۰ درصد پیشرفت دارد.
   وی اضافه کرد: یکی از اقدامات قابل توجه ایجاد فضای سبز در منطقه ثامن است که طی سال گذشته از 6 هکتار به 12 هکتار افزایش پیدا کرده است.
   وی تصریح کرد: اولویت مدیریت شهری سرعت در اجرای زیرساخت ها در این منطقه است که برای آن از ریاست جمهوری درخواست مجوز انتشار 3100 میلیارد تومان اوراق مشارکت طی 3 سال شد که با این درخواست موافقت شده است.
   زمانی ادامه داد: اکنون در بافت حرم مطهر حدود ۳۹ اثر تاریخی وجود دارد که خانه داروغه خریداری و برای بازدید در اختیار زائران و مجاوران قرار گرفته است.
   مجید خبیری 

   تعداد بازدید: 300
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .