•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 265
   کد: 178498
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
   شهردار منطقه 7 مشهد مطرح کرد:

   مشهد پرچم‌دار گفت‌وگو و وحدت در جهان اسلام

   هیچ‌گونه محدودیتی را نمی‌توان برای توسعه و گسترش ارتباطات و روابط در حوزه‌های مختلف را فی‌مابین شهرهای اسلامی و فارسی‌زبان متصور بود.
   مشهد پرچم‌دار گفت‌وگو و وحدت در جهان اسلام

   شهردار منطقه 7 مشهد گفت: شهر مشهد باوجود امام رضا (ع) می‌تواند به‌عنوان منطقه‌ای ویژه جهت گفت‌وگو بین مسلمانان و پرچم‌دار وحدت و همدلی و انسجام در جهان اسلام باشد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، کوروش باوندی درباره اجلاس شهرداران شهرهای اسلامی و فارسی‌زبان اظهار کرد: تاریخ، زبان، فرهنگ و دین مشترک در کشورهای اسلامی موجب پیوندهای عمیق فرهنگی و اجتماعی میان ملت‌های فارسی‌زبان شده و این همکاری‌های فی‌مابین شهرهای اسلامی و فارسی‌زبان در زمینه‌های مختلف (فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و حتی سیاسی) به نفع این شهرهاست.
   وی با بیان اینکه گسترش وحدت و همدلی بین پارسی‌زبانان بیش از هر زمان دیگری ضرورت دارد، بیان کرد: هیچ‌گونه محدودیتی را نمی‌توان برای توسعه و گسترش ارتباطات و روابط در حوزه‌های مختلف را فی‌مابین شهرهای اسلامی و فارسی‌زبان متصور بود.
   وی با اشاره به اینکه این نشست می‌تواند رویکردی مناسب جهت معرفی شهر مقدس مشهد باشد، گفت: مشهد به‌عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام می‌تواند معرف ظرفیت‌های فرهنگی و اجتماعی و اقتصادی و پیشرفت‌های حاصله تاکنون به سایر شهرهای اسلامی و پارسی‌زبان باشد.
   شهردار منطقه 7 مشهد تصریح کرد: زبان یکی از مهم‌ترین و کاراترین ابزارها در جهت پیشبرد سیاست خارجی در روابط بین‌الملل محسوب می‌شود. با حضور شهرهای فارسی‌زبان در نشست مذکور ارتباط بین شهرها و شهر مقدس مشهد برقرار و در نتیجه همکاری‌های فرهنگی و اجتماعی توسعه و تداوم می‌یابد.
   وی افزود: غفلت از زبان فارسی غفلت از یک فرهنگ و تاریخ پربار و کهن است که متأسفانه در صورت ادامه و عدم توجه دیگر قابل بازیابی نخواهد بود و می‌طلبد تمام فارسی‌زبانان تلاش مشترکی را جهت کاهش آسیب‌ها و غفلت‌های صورت گرفته انجام دهند.
   باوندی در پایان گفت: مشهد محور گفتگو در جهان اسلام است چراکه شهر مقدس مشهد با پیشینه‌ی تاریخی، فرهنگی و دینی خود و باوجود امام رضا (ع) می‌تواند به‌عنوان منطقه‌ای ویژه جهت گفتگو بین مسلمانان و پرچم‌دار وحدت و همدلی و انسجام در جهان اسلام باشد.
    

   تعداد بازدید: 265
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .