•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 612
   کد: 178503
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد:

   سند برش منطقه‌ای، رویکرد خوبی برای مدیریت بهتر در سطح مناطق به همراه دارد

   در تدوین این ساختار، اسناد بالادست را مدنظر قرار دادیم که شامل طرح‌های جامع، تفصیلی و دیگر طرح‌های مرتبط در این حوزه بوده است و شاخص‌هایی را برای سیستم تدوین کردیم که به صورت لحظه‌ای قابل رصد است و سنجه‌های ما به صورت ثبتی و قطعی و سیستمی است.
   سند برش منطقه‌ای، رویکرد خوبی برای مدیریت بهتر در سطح مناطق به همراه دارد

   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد گفت: ساختار برش منطقه‌ای مفهوم ‌هایی از برنامه کل نیست بلکه تدوین چشم‌انداز مجزایی برای تدوین پروژه‌های محرک منطقه، میثاق جدید در منطقه و الگویی جدید از هر منطقه محسوب می‌شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، شهریال آل شیخ در مراسم رونمایی از سند برش منطقه‌ای برنامه میان مدت 1397-1400 که در تالار شهر برگزار شد، اظهار داشت: برش منطقه‌ای انتخاب و مدیریت را در مناطق موثرتر می‌کند و ساختار منطقه را برای هم‌آوایی بیشتر منطقه برای تحقق بیشتر پروژه‌ها و اهداف محقق می‌کند.
   وی با بیان اینکه برش منطقه‌ای مرتبط به زیرساخت‌های فکری و نرم شهر است، افزود: فقدان این موضوع در عملکردهای مختلف شهری و مدیریتی به شدت دیده می‌شد و خوشبختانه ما به غیر از تدوین برنامه عملکرد چهارساله شهر در مدل جدیدی از برنامه‌ریزی ساختاری، برش منطقه‌ای را به برنامه اضافه کردیم.
   آل‌شیخ ادامه داد: در تدوین این ساختار، اسناد بالادست را مدنظر قرار دادیم که شامل طرح‌های جامع، تفصیلی و دیگر طرح‌های مرتبط در این حوزه بوده است و شاخص‌هایی را برای سیستم تدوین کردیم که به صورت لحظه‌ای قابل رصد است و سنجه‌های ما به صورت ثبتی و قطعی و سیستمی است.
   وی تصریح کرد: اینکه ما برنامه عملیاتی با شاخص‌های ثبتی داریم دست ما را باز گذاشته است که نظام ارزیابی عملکرد را به پیشرفت برنامه متصل کنیم.
   معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد با بیان اینکه سند برش منطقه‌ای، الگویی است که در کشور ما در سطح منطقه پیاده نشده است و اولین بار است که پیشنهاد می‌شود، گفت: براساس برش منطقه‌ای، مدیران مناطق سندی را در اختیار دارند که می‌توانند وضعیت ها، اهداف و بودجه‌های مرتبط با منطقه را از ستاد مطالبه کنند و امیدواریم این سند رویکرد خوبی برای مدیریت بهتر در سطح مناطق ایجاد کند.
   وی با اشاره به اینکه تدوین برنامه عملکردی چهارساله و سندهای مرتبط توسط کارشناسانی از بدنه شهرداری صورت گرفته است، گفت: بدنه شهرداری مشهد از لحاظ تخصصی به این بلوغ رسیده است که می‌تواند برنامه‌های مرتبط با خود را تدوین کند و اینگونه برنامه‌ها که از جنس اجرایی و تحقق‌پذیر است به توان فنی مجموعه بر می‌گردد.
   آل شیخ خاطرنشان کرد: در آستانه افتتاح اولین شهرداری الکترونیک هستیم که پایلوت در شهرداری منطقه 12 شروع شده است و گام مهمی در دولت الکترونیک کشور خواهد بود که در کیفیت و سرعت پاسخگویی تاثیر گذار است.
   وی به معرفی کتاب دانشنامه روستاهای حریم مشهد اشاره کرد و افزود: بعد از ابلاغ طرح جامع مشهد حریم مشهد به سه برابر افزایش پیدا کرد و پایه دانشی نسبت به حریم و روستاهای حریم نداشتیم و بر همین اساس دانش‌نامه روستاهای حریم به صورت کامل تدوین شد و اشراف اطلاعاتی کامل به وضعیت حریم به صورت دانش‌نامه باز در فضای اینترنی قرار داده شده و امکان توسعه وجود دارد.
   آل‌شیخ ادامه داد: مردم می‌تواند اطلاعات خود را از محل زندگی و شهرشان برروی دانش‌نامه باز موجود در فضای اینترنی بارگذاری کنند که این امر ایجاد هویت و دلبستگی مردم به محیط زندگی خود را در پی خواهد داشت.
   گفتنی است در پایان این مراسم از سند برش منطقه ای برنامه میان مدت 1397_1400 به همراه معرفی کتاب دانشنامه روستاهای حریم کلانشهر مشهد و کتاب چالش ها و فرصت های فراروی سکونتگاه های روستایی حریم کلان شهر مشهد رونمایی شد.
   اختر گنجیان
    

   تعداد بازدید: 612
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 1
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .