•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 297
   کد: 178504
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
   همزمان با سالروز صدور فرمان رهبر انقلاب مبنی بر احیای شهر تاریخی توس؛

   آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی گلباران شد

   شورای اسلامی شهر و شهرداری در عرض چند سال اخیر در شهر توس با تمام توان فعالیت کردند.
   آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی گلباران شد

   عصر دیروز جمعی از مسئولین و ورزشکاران و شهروندان با حضور در آرامگاه حکیم ابوالقاسم فردوسی به مقام شامخ این حماسه سرای پارسی گوی با اهدای دسته‌های گل، ادای احترام کردند و اجرای این فرمان تاریخی را توسط همه نهادها و دستگاه‌های ذیربط خواستار شدند.
   به گزارش پایگاه اطلاعرسانی شهرداری مشهد، 19 تیرماه جمعی از دوچرخه‌سواران مطرح کشوری و برخی اعضای تیم ملی از ابتدای بولوار شاهنامه تا آرامگاه فردوسی رکاب زدند، تا سالروز صدور فرمان مقام معظم رهبری را پاس بدارند
   بر اساس همین گزارش، در انتهای مسیر نیز طی مراسمی با حضور مدیرکل میراث فرهنگی استان، رییس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای اسلامی شهر، شهردار منطقه ۱۲ مشهد مقدس، رییس هیات دوچرخه سواری استان خراسان و دیگر علاقه‌مندان تاریخ و میراث فرهنگی کشور، آرامگاه شاعر و حماسه‌سرای بلند آوازه ایران زمین حکیم ابوالقاسم فردوسی گلباران شد.
   در این مراسم، مدیرکل میراث فرهنگی استان خراسان رضوی از تفاهم و توافق با مدیریت شهری و شورای اسلامی شهر خبر داد و خاطرنشان کرد: پس از تجربه موفق پروژه جلوخان آرامگاه با شهرداری به دنبال توافق در خصوص اجرای پروژه پردیس تا پل کشف‌رود هستیم.
   مکرمی‌فر افزود: شورای اسلامی شهر و شهرداری در عرض چند سال اخیر در شهر توس با تمام توان فعالیت کردند.
   در بخش دیگری از این مراسم رییس کمیسیون توسعه و عمران توس شورای شهر مشهد گفت: با وجود همه محدودیت‌ها، سطح مناسبات و همکاری بین مجموعه میراث فرهنگی و مدیریت شهری در بالاترین سطح ظرف چند سال اخیر وجود دارد.
   مسعود ریاضی تصریح کرد: انسجام به وجود آمده باید استمرار یابد و هدف نهایی باید ثبت جهانی شهر تاریخی توس باشد.
   وی افزود: به زودی شاهد اتمام فاز دوم پروژه بوستان جلوخان آرامگاه فردوسی خواهیم بود و اکنون از جدول زمانی و برنامه پیش‌بینی شده جلوتر هستیم .
   رییس کمیسیون ویژه توسعه و عمران توس شورای شهر مشهد گفت: ثبت جهانی توس نیازمند یک عزم و اراده و انسجام ملی است.
   وی از برگزاری مسابقات بین‌المللی کشتی پهلوانی در جلوخان آرامگاه فردوسی خبر داد و اظهار داشت: جمعه پیش رو از ساعت ۱۸ تا ۲۲ این مسابقات با حضور پهلوانان داخلی و کشتی گیران خارجی در جلوخان آرامگاه فردوسی برگزار خواهد شد که از عموم شهروندان دعوت می‌کنم تا برای تماشای این رویداد مهم ورزشی حضور یابند.
   شهردار منطقه ۱۲ مشهد نیز در حاشیه این مراسم گفت: هدف از برگزاری این برنامه پاسداشت سالروز صدور فرمان مقام معظم رهبری و انعکاس نقش این فرمان تاریخی در تسهیل خدمت‌رسانی و توسعه شهر تاریخی توس است.
   علی زینت‌بخش تصریح کرد: محدوده منفصل شهری توس دارای ظرفیت‌های بی‌شماری است و امیدواریم همه دستگاه‌ها و نهادهای متولی امر توسعه توس سهم خود را در قبال این میراث پرارزش و بی بدیل ادا کنند.
    

   تعداد بازدید: 297
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .