•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 633
   کد: 178508
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۲۰
   معاون عمران و توسعه شهری وزارت کشور:

   مشهد پیشتاز اقدامات خلاقانه در عرصه‌های مختلف است

   درست است که نظام مدیریت واحد شهری محقق نشد. اما خوب است به جای مدیریت واحد شهری از مدیریت هماهنگ شهری نام ببریم. در این نظام باید دستگاه‌ها هماهنگ عمل کنند و در قالبی یکپارچه اقدام کنند که البته آن هم محقق نشد.
   مشهد پیشتاز اقدامات خلاقانه در عرصه‌های مختلف است

   معاون عمران و توسعه شهری وزارت کشور با اشاره به اینکه مشهد همواره در اقدامات خلاقانه در کشور پیشتاز است، گفت: از این بابت از شهرداری مشهد تشکر می‌کنم.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، جمالی‌نژاد با بیان این مطلب در آیین رونمایی از سند برش منطقه‌ای برنامه میان مدت 1397-1400 که در تالار شهر برگزار شد، اظهار کرد: شهرداری مشهد اقدامات بسیار خوبی شروع کرده و با مدیران اجرایی استان و شهرستان وارد تعامل شده است. در واقع مشهد از گذشته تاکنون در همه عرصه‌ها همواره پیشقدم بوده در اقدامات خلاقانه‌ای به مرحله اجرا در آورده است و بابت این موضوع از مدیریت شهری مشهد تشکر می کنم.
   وی با اشاره به اینکه پس از انتصاب به این سمت در چند ماه گذشته، به 80 نقطه مختلف کشور سفر داشتم، افزود: دو مشکل اساسی را در مجموع سفرهایم مشاهده نمودم که باید برای رفع آن کوشید. مشکل اول نظام برنامه ریزی کشور است که از کل به جزء حرکت می‌کند.
   معاون عمران و توسعه شهری وزارت کشور با تاکید بر اینکه شهرها و روستاهای کشورمان قابلیت‌ها و ظرفیت‌های مختلفی دارد، گفت: این ظرفیت‌ها بلااستفاده مانده است. این در حالی است که بسیاری از برنامه به صورت متمرکز در کلانشهرها اجرایی می‌شود.
   جمالی‌نژاد در ادامه بیان کرد: درست است که نظام مدیریت واحد شهری محقق نشد. اما خوب است به جای مدیریت واحد شهری از مدیریت هماهنگ شهری نام ببریم. در این نظام باید دستگاه‌ها هماهنگ عمل کنند و در قالبی یکپارچه اقدام کنند که البته آن هم محقق نشد.
   وی در خصوص دیگر مشکلی که کشور با آن دست به گریبان است، گفت: شاهد آن هستیم که علیرغم تمام تلاش‌هایی که در کلانشهرها توسط مدیران شهری و استانی صورت می‌گیرد، همچنان معضلات باقی است. این امر به دلیل نظام بیمار شهری و روستایی است که در کشور وجود دارد.
   معاون عمران و توسعه شهری وزارت کشور خاطرنشان کرد: از این رو همواره نگاه و توجه‌ام به روستاها و شهرهای کوچک و میانی است. چون اگر در نظام شهری بیمار به شهرهای کوچک و روستاها رسیدگی بیشتری داشته باشیم، مشکلات رفع می‌شود.
   جمالی‌نژاد تصریح کرد: در غیر این صورت اگر بیماری رفع نشود، بسیاری از زحمات مدیران کلانشهرها بی‌نتیجه باقی خواهد ماند.
   وی ادامه داد: در حال حاضر شاهدیم با وجود رشد فرهنگسراها، تقاطع‌ها، روگذرها، زیرگذرها و غیره مشکلات همچنان باقی است. چرا که باید به سراغ دلیل و علت‌ها برویم. باید بیماری را رفع کنیم و اگر برنامه‌ریزی دقیق صورت گیرد، مصادیق آسیب‌های اجتماعی مرتفع می‌شود.
   وی گفت: در این زمینه آمایش شهری می‌تواند کمک کننده باشد و امید است با همدلی و رفاقت و هم افزایی مشکلات را رفع کنیم.
   نجمه کیشی
    

   تعداد بازدید: 633
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .