•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 514
   کد: 178794
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
   سرکنسول عراق در مشهد ضمن دیدار با شهردار مشهد تاکید کرد؛

   لزوم افزایش همکاری بین شهرهای اسلامی

   تمام تلاش ما این است که بیشتر از گذشته در جهت بهبود خدمات‎‏رسانی گام برداریم، با این ملاقا‎ت‏ها امیدواریم شروع خوبی برای یک میزبانی خاص در زمان اربعین داشته باشیم. سال گذشته 200 هزار ویزا طی مدت 20 روز صادر شد که حجم کار زیادی بود.
   لزوم افزایش همکاری بین شهرهای اسلامی

   سرکنسول عراق در مشهد ضمن اشاره به برگزاری اجلاس گفت‏وگوی شهرهای جهان اسلام در این شهر گفت: امیدوارم این اجلاس ادامه‎دار باشد و در آینده شهرها و کشورهای اسلامی بیشتری در کنار یکدیگر قرار بگیرند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‎‏رسانی شهرداری مشهد، محمد سامی الزبیدی در نشست کارشناسی و عملیاتی شهردار مشهد با هیات شهرداری نجف و سرکنسول کشور عراق با بیان مطلب بالا خاطرنشان کرد: در سال‎های گذشته با تمام توان در بحث خدمات‏رسانی به زوار تلاش کرده‏ایم و حالا نیز بنا داریم در جهت تسهیل خدمات‎رسانی و رفت و آمد هم تلاش‎های مضاعف داشته باشیم.
   وی با بیان اینکه درخواست می‏کنیم کادر تخصصی، امکانات و شرایط ویژه‎ای برای همراهی با ما در نظرگرفته شود، تصریح کرد: تمام تلاش ما این است که بیشتر از گذشته در جهت بهبود خدمات‎‏رسانی گام برداریم، با این ملاقا‎ت‏ها امیدواریم شروع خوبی برای یک میزبانی خاص در زمان اربعین داشته باشیم. سال گذشته 200 هزار ویزا طی مدت 20 روز صادر شد که حجم کار زیادی بود.
   الزبیدی ضمن اشاره به وضعیت محیط‎زیستی دو کشور و مساله ریزگردها اظهار کرد: با توجه به شرایط کشور عراق و حرکت ریزگردها از این کشور، پیشنهاد می‌دهم شهرداری مشهد در زمینه فضای سبز به ما کمک کند.
   تاکید بر هماهنگی‎های لازم برای خدمات‎رسانی به زائران
   در ادامه نبیل عبدالحسین، شهردار نجف نیز ضمن تشکر از هماهنگی‏های مشترک بین دو شهر خاطرنشان کرد: ما از ادامه‎دار شدن اجلاس گفت‎و‎گوی شهرهای جهان اسلام استقبال می‎کنیم، ضمن اینکه همراهی و همکاری بین شهرها و کشورها می‎تواند در امر خدمت‏رسانی به زوار بسیار راهگشا و تسهیل کننده باشد.
   وی با بیان اینکه نماینده‏ای از سوی شهرداری نجف معرفی خواهد شد، ادامه داد: هماهنگی‎های لازم برای خدمات‌رسانی به زائران وظیفه شهرداری است. برای همکاری بین دو شهر هم لازم است امکانات و شرایط پیشنهادی بررسی شود.
   شهردار نجف در خصوص همکاری‎های اقتصادی بین دو شهر هم افزود: برای گردشگری سلامت؛ بحث اقامت فرد بیمار و اطرافیانش مطرح است که باید در زمینه اقامت و بحث‎های درمانی اقداماتی انجام دهیم. ما می‎توانیم مراکزی در شهر نجف تعبیه کنیم که مسافرین بتوانند قبل از سفر با امکانات، قیمت‏ها و خدماتی که در اینجا قابل ارائه است، آشنا شوند.
   همکاری با شهرداری مشهد در زمینه ‏های مختلف
   همچنین حمزه حسین، معاون شهردار نیز با تشکر از حُسن میزبانی شهرداری مشهد گفت: شهرداری مشهد می‎‏تواند در حوزه‎های مختلف ارتقای کیفیت شهری؛ از فضای سبز تا خیابان‎کشی و سیستم روشنایی و ... کمک‌دهنده و الگو باشند.
   وی افزود: قبلا همکاری‏ها بیشتر با شهرداری تهران بوده است، اما از این به بعد می‎توان شهرداری مشهد را نیز به عنوان یک شهرداری همراه در نظر بگیریم و در زمینه‏های مختلف همکاری کنیم.
   مهین ساعدی
    

   تعداد بازدید: 514
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی: