•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 593
   کد: 178811
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۴/۲۴
   شهردار مشهد تاکید کرد:

   لزوم احیای روابط مشهد و افغانستان

   همکاری در بین شهرها به یک عرف دیپلماسی شهرداری تبدیل شده و امروزه شهرها نیاز جدی به گفتمان‌های دارند تا درهمه سطوح به خصوص فرهنگی و اقتصادی توسعه یابند.
   لزوم احیای روابط مشهد و افغانستان

   شهردار مشهد ضمن تاکید بر احیای روابط ایران وافغانستان گفت: باید هفته مشترکی برای ارائه محصولات فرهنگی ایران و افغانستان برگزار کنیم.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا کلائی در نشست کارشناسی و عملیاتی با جابر انصار، سرکنسولگر جمهوری اسلامی افغانستان در مشهد، اظهار داشت: باید نزدیکی دو کشور ایران و افغانستان را به وسیله فرهنگ حفظ کرد.
   وی به برگزاری برنامه‌های فرهنگی ویژه شهروندان افغان مشهد تاکید کرد و افزود: با همکاری و همراهی سرکنسولگری افغانستان، بازی‌های برد - برد زیادی را می‌توان تعریف و بخش‌های مختلفی را فعال کرد.
   کلائی خاطرنشان کرد: امیدوارم سال آینده در مرور کارنامه یک ساله، جهشی در روابط سرکنسولگری افغانستان و شهرداری مشهد رخ داده باشد.
   در ادامه جابر انصار، سرکنسولگری کشور افغانستان در مشهد گفت: همکاری در بین شهرها به یک عرف دیپلماسی شهرداری تبدیل شده و امروزه شهرها نیاز جدی به گفتمان‌های دارند تا درهمه سطوح به خصوص فرهنگی و اقتصادی توسعه یابند.
   وی با بیان اینکه می‌خواهیم شهرهای افغانستان را به شما وصل کنیم، افزود: به خاطر تاریخ کهن و پیشینه تاریخی که هر دو سرزمین، چهار شهر نیشابور، هرات، بلخ و بخارا رابطه خواهرخواندگی تاریخی دارند.
   جابر انصار به نیاز جدی افغانستان در زمینه‌های شهروندی، شهرسازی و فرهنگی تاکید کرد و ادامه داد: مشهد از نظر پاکیزگی، محیط زیست ساخت و ساز و فضای سبز عالی است و ما اگر بخواهیم شهرهای زیبایی داشته باشیم باید ارتباطمان با مشهد را تقویت کنیم و این تجارب و انتقال دانش را توسط متخصصان فعال در شهرداری‌ها داشته باشیم.
   اختر گنجیان
    

   تعداد بازدید: 593
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .