•  
   منبع خبر : 1009
   تعداد بازدید: 353
   کد: 181597
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۶/۰۷
   رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد در مرکز 137:

   برنامه جامع رسانه ای شهرداری مشهد تدوین می شود/توسعه کمی و کیفی ایستگاه‌های استقبال از زائر طی دو سال گذشته

   براساس تاکیدات شورای شهر در این دوره، موضوعات مختلفی مورد توجه قرار گرفته که از جمله آنها می‌توان به حوزه فرهنگ میزبانی، فرهنگ خادمی امام‌رضا(ع)، به‌ ویژه در مناسبت‌هایی که خیل انبوه ارادتمندان به اهل بیت به مشهد سفر می‌کنند، اشاره کرد.
   برنامه جامع رسانه ای شهرداری مشهد تدوین می شود/توسعه کمی و کیفی ایستگاه‌های استقبال از زائر طی دو سال گذشته

   رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد از تدوین برنامه جامع رسانه ای شهرداری مشهد خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، احسان اصولی که برای پنجمین بار در دو سال ابتدایی فعالیت شورای پنجم، جهت طرح چهارشنبه های پاسخگویی و ارتباط مستقیم با شهروندان، در مرکز ارتباطات مردمی ۱۳۷ شهرداری حضور پیدا کرده بود، در تشریح جایگاه و اهمیت سامانه ارتباط مردمی 137، اظهار کرد: محدودیت زمان سبب شده تا امکان پاسخگویی کامل و جامع به تماس‌های شهروندان وجود نداشته باشد ولی این حرکت و هم‌کلام شدن مستقیم با شهروندان در مرکز 137 در قالب طرح چهارشنبه های پاسخگویی، امری پسندیده‌ است.
   وی ادامه صحبت‌های خود را به ارائه گزارشی از سیاستگذاری‌های کمیسیون فرهنگی و اجتماعی، در حوزه گردشگری و زیارت پرداخت و گفت: براساس تاکیدات شورای شهر در این دوره، موضوعات مختلفی مورد توجه قرار گرفته که از جمله آنها می‌توان به حوزه فرهنگ میزبانی، فرهنگ خادمی امام‌رضا(ع)، به‌ ویژه در مناسبت‌هایی که خیل انبوه ارادتمندان به اهل بیت به مشهد سفر می‌کنند، اشاره کرد.
   اصولی خاطرنشان کرد: در بخش سخت‌افزاری نیز ایستگاه‌های استقبال از زائر را در ورودی شهر توسعه داده‌ایم؛ امسال هم ویژه دهه پایانی ماه صفر اعتباراتی به منظور ایجاد تسهیلات و زیرساخت‌هایی همچون سرویس بهداشتی، حمام و مکان‌هایی ویژه طبخ غذا برای نذورات مردمی و ... در مسیر ورود کاروان‌های پیاده، به‌ویژه در مناطق 7 و 12 بعنوان دو ورودی اصلی شهر پیش‌بینی شده است.
   رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر مشهد با تاکید بر اینکه این شهر محور وجودی خود را از بارگاه امام‌رضا(ع) دارد و دو مفهوم زائر و مجاور، مفاهیم اصلی شهر مشهد محسوب می‌شوند، گفت: در کنار بارگاه ملکوتی رضوی، ظرفیت‌های فرهنگی و تاریخی بسیار دیگری نیز همچون آرامگاه فردوسی و خانه‌های تاریخی و ... وجود دارد که از جذابیت‌های خاصی برخوردار بوده و موجب افزایش ماندگاری زائران و گردشگران می‌شود.
   وی با اشاره به توجه ویژه شورای پنجم نسبت به احیای منطقه تاریخی توس و تشکیل کمیسیون ویژه‌ای به همین منظور، به خانه‌های تاریخی پرداخت و افزود: بازسازی و نوسازی این خانه‌ها در دستور کار قرار گرفته و در حال استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی و حمایت آنها هستیم.
   اصولی در بخش دیگری به حوزه رسانه اشاره‌ای داشت و خاطرنشان کرد: در این حوزه مجموعه‌ای از فعالیت‌های چندجانبه پیش‌بینی شده و روابط عمومی شورای شهر به‌ عنوان یکی از مبادی ارتباط شهروندان با اعضای شورای شهر ایفای نقش می‌کند.
   رییس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای شهر افزود: مدیریت شهری مشهد از ظرفیت نشریه شهرآرا هم برخوردار است و در این دوره، رویکرد این مجموعه را به سمت رویکردهای مردمی و توجه ویژه مسائل شهر تغییر دادیم.
   اصولی با بیان اینکه شهرآرا در سطح ملی خود را معرفی کرده و از ظرفیت‌های علمی، پژوهشی و تخصصی صاحب نظران در تمامی حوزه‌ها، به‌ ویژه شهری استفاده می‌کند، گفت: حوزه رسانه و ارتباط‌گیری شورای پنجم با مردم نیازمند تقویت است و در بودجه سال 98 نیز تبصره‌ای تکلیف آور برای شهرداری معین کردیم که بر مبنای آن شهردراری باید برنامه جامع خود را درخصوص اطلاع‌رسانی، روابط عمومی و رسانه ارائه دهد و راهبرد خود را در آن تعیین کند.
   وی خاطرنشان کرد: این طرح در دست تهیه است تا به‌ عنوان سند جامعی تنظیم و براساس آن عملکرد مجموعه مدیریت شهری در ارتباط با افکار عمومی مشخص شود که به زودی در کمیسیون فرهنگی ارائه خواهد شد.
   احمد پورمفردی 

   تعداد بازدید: 353
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   1 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .