•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 340
   کد: 182528
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
   معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد درآستانه آغاز سال تحصیلی اعلام کرد؛

   سرویس‌دهی ویژه مدارس دخترانه با 39 دستگاه اتوبوس/ حیاط بیش از 300 مدارس لکه‌گیری و آسفالت می‌شود

   در حوزه سرویس‌دهی مدارس نیز 59 شرکت مجری سرویس مدارس انتخاب و با اخذ تعهدات از مدیران شرکت‌ها، آموزش رانندگان سرویس مدارس در نواحی هفتگانه، تبادکان و مدارس استثنایی انجام شده است.
   سرویس‌دهی ویژه مدارس دخترانه با 39 دستگاه اتوبوس/ حیاط بیش از 300 مدارس لکه‌گیری و آسفالت می‌شود

   معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد گفت: از ابتدای مهرماه ایستگاه‌های پرتراکم اطراف مدارس دخترانه هنگام تعطیلی مدارس با 39 دستگاه اتوبوس سرویس‌دهی می‌شوند.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، خلیل‌الله کاظمی در خصوص اقدامات ویژه این معاونت در استقبال از مهر و بازگشایی مدارس افزود: یکی از اقدامات انجام شده برای استقبال از آغاز سال تحصیلی جدید تامین آسفالت مورد نیاز جهت لکه‌گیری معابر منتهی به مدارس و حیاط مدارس منتخب است.
   وی اضافه کرد: در حوزه سرویس‌دهی مدارس نیز 59 شرکت مجری سرویس مدارس انتخاب و با اخذ تعهدات از مدیران شرکت‌ها، آموزش رانندگان سرویس مدارس در نواحی هفتگانه، تبادکان و مدارس استثنایی انجام شده است.
   معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد به برگزاری جلسه توجیهی و آموزشی برای بازرسان، ناظران و مدیران شرکت‌های متصدی سرویس‌دهی مدارس اشاره و اظهار کرد: نرخ مصوب به این شرکت‌ها اعلام و سرویس‌ها ملزم به الصاق برچسب و تابلو سرویس مدارس شده‌اند.
   کاظمی تصریح کرد: در این راستا برای رانندگان سرویس مدارس کارت شناسایی و برچسب ویژه سرویس مدارس به چاپ رسیده و 100 بازرس و ناظر با 40 دستگاه خودرو گشت بازرسی بر عملکرد سرویس‌های مدارس نظارت خواهند داشت.
   معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد به برنامه‌های سازمان اتوبوسرانی در استقبال از سال تحصیلی نیز اشاره کرد و ادامه داد: بر این اساس سازماندهی شرکت‌های بخش خصوصی (اتوبوس و مینی‌بوس ) برای سرویس‌دهی مدارس انجام شده است.
   وی گفت: همچنین سیستم نظارتی بر عملکرد اتوبوسرانان و مینی‌بوسرانان اجرا و بر کاهش توقف اتوبوس‌ها حدفاصل ساعت 6:30 الی 8:30 صبح برای بکارگیری حداکثر توان ناوگان نظارت خواهند داشت.
   معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد افزود: از اول مهرماه و بازگشایی مدارس 39 دستگاه اتوبوس در ایستگاه‌های پرتراکم دانش‌آموزی پیرامون مدارس دخترانه هنگام تعطیلی مدارس به دانش‌آموزان دختر سرویس‌دهی می‌کنند.
   وی اضافه کرد: آماده به کار بودن اتوبوس‌ها و رفع نواقص ظاهری و فنی، نصب و راه‌اندازی 690 دستگاه سیستم اعلام ایستگاه و نظافت و شستشوی اتوبوس‌ها از دیگر اقدامات انجام شده در حوزه ناوگان اتوبوسرانی در استقبال از مهر و بازگشایی مدارس است.
   کاظمی به برنامه‌های شرکت بهره‌برداری قطارشهری در آستانه فرا رسیدن مهر و آغاز سال تحصیلی جدید اشاره و اظهار کرد: کاهش سرفاصله زمانی در زمان پیک مسافر در خط یک در روز آغاز سال تحصیلی، برگزاری 4 پاتوق هنری و اجرای برنامه مترو تاتر در ایستگاه شریعتی از 6 مهر در روزهای شنبه، تهیه و توزیع 250 قلم اقلام فرهنگی در ایستگاه شریعتی، نصب بنر و استندهای تبریک سال تحصیلی در 34 ایستگاه، شستشو و نظافت 80 دستگاه واگن خط 1و2و نمایش پیام‌های آموزشی و پخش کلیپ تصویری در مانیتورهای ایستگاه‌ها و قطارها از جمله اقدامات انجام شده دراین بخش بوده است.
   معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد ادامه داد: همچنین با توجه به ترافیک روزهای ابتدایی مهرماه و افزایش حضور والدین با خودروی شخصی در معابر به ویژه هسته مرکزی شهر، 3000 فضای پارک غیرحاشیه‌ای و 9300 فضای پارک حاشیه‌ای آماده‌سازی شده است.
   وی گفت: یکی دیگر از اقدامات انجام شده در راستای استقبال از مهر تشدید نظارت و کنترل ورود ناوگان سنگین و نیمه سنگین به محدوده مدارس با دو اکیپ بازرسی است.
   معاون عمران، حمل و نقل و ترافیک شهرداری مشهد به برنامه‌ریزی‌های انجام شده در راستای کنترل ترافیک معابر در ابتدای مهر همزمان با بازگشایی مدارس اشاره و اظهار کرد: در این ارتباط تابلوهای LED گذرگاه‌های عابر پیاده تعمیر، زمانبندی فرماندهی تقاطع‌ها با اولویت معابر شریانی و زمان شروع به کار اپراتورهای مرکز کنترل از ابتدای مهرماه تغییر خواهد یافت.
   وی افزود: همچنین تیم تعمیرات تجهیزات الکترونیکی از 30 شهریور تقویت و ارسال پیام‌های آموزشی و ترافیکی از طریق صداوسیما افزایش پیدا خواهد کرد.
   کاظمی ادامه داد: اجرای طرح گذربان مدرسه با هماهنگی آموزش و پرورش و پلیس راهور مشهد هماهنگی با ادارات ترافیک مناطق شهرداری جهت تکمیل علائم و تجهیزات ترافیکی مدارس آموزش و فرهنگسازی در بوستان ترافیک با هماهنگی آموزش و پرورش و اداره بهزیستی از دیگر اقدامات برنامه‌ریزی شده برای استقبال از مهر و آغاز سال تحصیلی جدید است.
   مجید خبیری
    

   تعداد بازدید: 340
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .