•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 182
   کد: 182539
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
   رییس کمیسیون اقتصادی شورای شهر مشهد:

   هویت بخشی به محلات اولویت بازآفرینی شهری است

   تعامل مردم و مشارکت آنها بیش از هر چیز روند رو به رشد این اقدامات را تضمین می‌کند چرا که این مشارکت نه به صورت دستوری بلکه به صورت خودخواسته از اهمیت بالایی برخوردار است.
   هویت بخشی به محلات اولویت بازآفرینی شهری است

   رییس کمیسیون اقتصادی شورای شهر مشهد گفت: هویت بخشی به محلات اولویت بازآفرینی شهری است.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، احمد نوروزی با ابراز امیدواری نسبت به موفقیت فرآیند بازآفرینی شهری در صورت جلب مشارکت حداکثری گفت: بازآفرینی هنوز به صورت شایسته در جامعه شناخته نشده است. زمانی که صحبت از بازآفرینی می‌شود بسیاری گمان می‌کنند بازآفرینی صرفا به معنای نوسازی و بهسازی است در حالی که در بازآفرینی شهری موضوع فراتر از یک کار کالبدی است.
   وی هویت بخشی به این بافت‌ها را در اولویت اول قرار داد و افزود: تعامل مردم و مشارکت آنها بیش از هر چیز روند رو به رشد این اقدامات را تضمین می‌کند چرا که این مشارکت نه به صورت دستوری بلکه به صورت خودخواسته از اهمیت بالایی برخوردار است.
   نوروزی با اشاره به اینکه در روند بازآفرینی شهری رویکردهای گذشته مورد بازنگری قرار گرفته است، گفت: قرار بر تملک دولت یا شهرداری در این مناطق نیست بلکه به معنای پشتیبانی از مالکان این محلات از جمله اعطای وام و پروانه به افراد است ولی مهم‌تر از این‌ها توانمندسازی و مشارکت مردم در ابعاد اجتماعی، اقتصادی و ... است که به تبع آن مشکلات محلات حل خواهد شد.
   رییس کمیسیون اقتصادی شورای شهر مشهد با اشاره به اهمیت بالای مسائل اقتصادی در بهبود وضعیت مردم این مناطق از برنامه‌های بلندمدت اقتصادی از جمله ارتباط مردم در مشاغل خرد با صاحبان برند نام برد.
   وی با اشاره به نیاز همکاری تمامی نهادهای دخیل در امر بازآفرینی گفت: موضوع بازآفرینی شهری مختص شهرداری نیست بلکه موضوعی بین بخشی است. هرکدام از نهادها نقش پررنگی در این خصوص برخوردارند. از جمله اینکه دیگر نهادها ملزم به پرداخت 30 درصد از بودجه عمرانی خود به این مناطق هستند.
   نوروزی با اشاره به پیشنهاد حضور گروه‌های تسهیلگر در این مناطق از سوی شورای شهر گفت: مردم به تنهایی از اطلاعات کافی برخوردار نیستند و باید گروه‌های تسهیلگر در کنار مردم و با مشارکت مردم برای ایجاد شرایط بهتر برنامه‌ریزی کنند.
   رییس کمیسیون اقتصادی شورای شهر مشهد عنوان کرد: شورای پنجم در ابتدا شهرداری را مکلف به ایجاد سازمان بازآفرینی کرد که این خود بیش از هر چیز نمایانگر همکاری شورای شهر است که با ایجاد گروه‌های تسهیلگر که نتیجه آن ایجاد دفاتر تسهیلگری در 20 محله اولویت‌دار است که این خود سرآغاز راهی منسجم می‌باشد.
   وی رویکرد شورای پنجم را در این خصوص باور به نقش مردم دانست و گفت: ما معتقدیم حضور و قدرت مردم باعث حل مشکلات لاینحل خواهد بود. تجربه جنگ به ما نشان داده است که نقش مردم حتی با دستان خالی سرنوشت جنگ را تغییر داد بنابراین در این طرح هیچ چیز به اندازه همراهی مردم تاثیرگذار نخواهد بود.
    

   تعداد بازدید: 182
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .