•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 369
   کد: 182562
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۶/۲۴
   سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد اعلام کرد؛

   اجرای کلان پروژه ترویج رعایت حق تقدم عابر پیاده در 3 حوزه شهری

   فرهنگ‌سازی و ایجاد بستر مناسب آموزشی برای درک عمیق‌تر مسائل ترافیکی و اجرای فعالیت‌های فرهنگی و هنری در این زمینه که منجر به آموزش صحیح این موضوع شود، یکی از کاربردی‌ترین وظایف این سازمان است.
   اجرای کلان پروژه ترویج رعایت حق تقدم عابر پیاده در 3 حوزه شهری

   سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد گفت: اجرای کلان پروژه ترویج رعایت حق تقدم عابر پیاده در کلانشهر مشهد می‌تواند برند و آوازه‌ای برای این شهر در کل کشور محسوب شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، سید محمد محسن مصحفی در نشست خبری "کلان پروژه آموزش فرهنگ شهروندی، ترویج رعایت حق تقدم عابر پیاده" با بیان مطلب بالا خاطرنشان کرد: باید اجرای پروژه حق تقدم عابر پیاده را به پروژه‌ای تبدیل کرد که برای شهروندان حس تعلق ایجاد کند.
   وی با بیان اینکه حوزه ترافیک موارد زیادی برای کار کردن و توجه دارد، ادامه داد: فرهنگ‌سازی و ایجاد بستر مناسب آموزشی برای درک عمیق‌تر مسائل ترافیکی و اجرای فعالیت‌های فرهنگی و هنری در این زمینه که منجر به آموزش صحیح این موضوع شود، یکی از کاربردی‌ترین وظایف این سازمان است.
   مصحفی اضافه کرد: رعایت حق تقدم یکی از بنیادی‌ترین مسائل و نیازهای شهروندان است که اگر بتوانیم در آن تغییرات مثبتی ایجاد کنیم، می‌توانیم انتظار تاثیرگذاری مثبت در سایر حوزه‌ها را هم داشته باشیم.
   سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد ضمن اشاره به آمار تصادفات سال گذشته این شهر، خاطرنشان کرد: سال گذشته 10 هزار تصادف در سطح شهر رخ داد که منجر به جرح شد، از این میان 8 هزار نفر عابر پیاده بودند که نشان‌دهنده اهمیت موضوع حق تقدم را نشان می‌دهد.
   وی اظهار کرد: البته شهر هم به لحاظ ترافیکی باید آمادگی داشته باشد، خط‌کشی‌های مناسب و اصلاح هندسی‌های صحیح وجود داشته باشد و علاوه بر این موارد در زمینه اعمال قانون هم خوب عمل شود تا بتوانیم منتظر نتایج خوبی باشیم.
   مصحفی به دو بخش عملکردی این پروژه اشاره و تصریح کرد: اصلاح زیرساخت‌های مربوط به عبور امن، از طریق خط کشی و اصلاحات هندسی و ... و انجام کار فرهنگی و جلب توجه مردم برای استفاده از این مسیرها از اولویت‌های کلان پروژه حق تقدم عابران به حساب می‎آید.
   سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد با عنوان اینکه این طرح به صورت پایلوت در 3 حوزه شهری انجام می‌شود، تصریح کرد: این پروژه از ابتدای مهرماه شروع خواهد شد تا در صورت موفقیت کم کم در سایر نقاط شهر نیز اجرایی شود.
   وی با تاکید بر اینکه این حرکت در کشور بی‌سابقه است، افزود: اهمیت این پروژه به این خاطر است که وجه و بُعد انسانی دارد برای همین لازم است به دغدغه‌ی مردمی تبدیل شود.
   مصحفی گفت: آموزش شهروندان، آموزش رانندگان ناوگان شهری شهرداری مشهد، رانندگان تاکسی و همه خودروهایی که به شهرداری تعلق دارند، گروه‌های مختلف مردم در رده‌های سنی مختلف و آموزش‌های پایه از مهد کودک تا دانشگاه از جمله جامعه هدف ما به حساب می‌آیند؛ علاوه بر این 1000 مربی و معلم در همایش و کارگاه‌های مختلف آموزش می‌بینند و انیمیشن‌ها و کارهای مختلف هنری نیز در دست اجرا هستند.
   سرپرست سازمان فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد بیان کرد: سیاست اول ما برای اجرای این پروژه بسته‌های تشویقی و به تدریج تنبیه و جریمه است.
   مهین ساعدی
    

   تعداد بازدید: 369
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .