•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 270
   کد: 182655
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۶/۲۵
   رییس شورای شهر مشهد؛

   دستاوردهای دفاع مقدس نباید متعلق به جریان فکری و سیاسی خاص باشد

   ایستادگی و مقاومت، مهمترین عنصری بود که جنگ در ادبیات اداره کشور ایجاد کرد و باعث شد یک ملت، با تکیه بر اندیشه عاشورا و مبارزه امام‌حسین(ع) در مقابل تمام دنیا به نتیجه برسد.
   دستاوردهای دفاع مقدس نباید متعلق به جریان فکری و سیاسی خاص باشد

   رییس شورای شهر مشهد گفت: دستاوردهای دفاع مقدس متعلق به کشور، مردم و انقلاب است لذا باید مراقب باشیم و به آن توجه داشته باشیم که دفاع مقدس ابزار و وسیله‌ای نیست که به یک جریان فکری و سیاسی خاص تعلق داشته باشد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدرضا حیدری امروز در ابتدای هفتاد و دومین جلسه علنی شورای شهر با گرامیداشت 31 شهریور ماه، سالروز آغاز هفته دفاع مقدس افزود: دستاوردهای جنگ تحمیلی متعلق به تمامی جریان های درونی نظام است و با تکیه بر این منظر، می تواند مبنای همبستگی، انسجام و ارزش‌آفرینی باشد.
   وی اضافه کرد: راهبری های حضرت امام(ره)، همت، تلاش و رشادت های رزمندگان برای حفظ عزت و اقتدار کشور موجب شد تا برای نخستین بار در جنگ، حتی یک وجب از خاک ایران در اختیار بیگانگان قرار نگیرد.
   وی با بیان اینکه نوع فداکاری‌ها و ارزش های هشت سال جنگ تحمیلی می تواند منشاء تحرک و پویایی باشد، اظهار کرد: ایستادگی و مقاومت، مهمترین عنصری بود که جنگ در ادبیات اداره کشور ایجاد کرد و باعث شد یک ملت، با تکیه بر اندیشه عاشورا و مبارزه امام‌حسین(ع) در مقابل تمام دنیا به نتیجه برسد.
   حیدری تصریح کرد: امیدواریم در برنامه‌هایی که برای هفته دفاع مقدس پیش‌بینی شده، با تکیه بر نوآوری و کارهای خلاقانه و معرفی جلوه های ایثار و فداکاری که مبتنی بر ایستادگی و مقاومت و آزادگی و عدالت است، فضای انسجام کشور را در برابر تهدیدهای احتمالی تقویت کنیم.
   رییس شورای شهر مشهد ادامه داد: برنامه های مدیریت شهری در راستای گرامیداشت هفته دفاع مقدس نیز باید با رویکرد نوآورانه و خلاقانه همراه باشد و فرهنگ دفاع مقدس را از این طریق به نسل جدید معرفی کند.
   وی همچنین در ادامه به 30 شهریورماه، روز گفتگوی تمدن‌ها اشاره کرد و افزود: موضوع گفتگوی تمدن‌ها و فرهنگ‌ها به‌عنوان یکی از مهمترین آموزه های دین مبین اسلام شناخته می‌‎شود که در آموزه های دینی و قرآن کریم و احادیث و روایات نیز تجلی پیدا کرده و تاکید شده است.
   وی اظهار کرد: اهمیت این موضوع به گونه ای بود که دبیرکل سازمان ملل متحد سال 2001 را با عنوان «گفتگوی تمدن‌ها» نامگذاری کرد.
   حیدری افزود: در فضای کنونی، رویکرد گفتگو، نگاهی بسیار مهم برای کاهش‌ تنش‌ها در سطح ملی و بین‌المللی است.
   مجید خبیری 

   تعداد بازدید: 270
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .