•  
   منبع خبر : 1004
   تعداد بازدید: 183
   کد: 183163
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۰۱
   با حضور معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد؛

   اولین هنرستان استارتاپی ایران در مشهد بازگشایی شد

   در حال حاضر نحوه به کارگیری مهارت‌ها مهم‌تر است، چرا که در این هنرستان دانش‌آموزان براساس پروژه‌هایی که انجام می‌دهند (پروژه محور) آموزش می‌بینند؛ همانطور که پرورش روحیات کار تیمی، خلاقیت، کارآفرینی، احیای نشاط و شادابی در دانش آموزان هم جزء اهداف آموزشی این هنرستان است.
   اولین هنرستان استارتاپی ایران در مشهد بازگشایی شد

   صبح امروز همزمان با آغاز سال تحصیلی ۹۹-۹۸ اولین هنرستان پسرانه استارتاپی ایران با حضور معاون برنامه‌ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد بازگشایی شد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، شهریار آل شیخ همزمان با آغاز سال تحصیلی 99-98 با حضور در اولین هنرستان پسرانه استارتاپی رکاد و نواختن زنگ اول مهر، ضمن تبریک آغاز سال تحصیلی به کلیه معلمان و دانش‌پژوهان، به مشکل اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی اشاره کرد و گفت: دیگر ورود به دانشگاه مسئله نظام آموزشی نیست؛ امروز با دانش‌آموخته‌هایی مواجه هستیم که مشکل اشتغال دارند که به نوبه خود بحران اجتماعی بزرگی است.
   وی آغاز به کار اولین هنرستان استارتاپی رکاد مشهد را شروع تحول مهمی توصیف کرد و گفت: در حال حاضر نحوه به کارگیری مهارت‌ها مهم‌تر است، چرا که در این هنرستان دانش‌آموزان براساس پروژه‌هایی که انجام می‌دهند (پروژه محور) آموزش می‌بینند؛ همانطور که پرورش روحیات کار تیمی، خلاقیت، کارآفرینی، احیای نشاط و شادابی در دانش آموزان هم جزء اهداف آموزشی این هنرستان است.
   آل‌شیخ همچنین بیان کرد: همه اجزای ساختار سنتی (آموزشی) دچار تحول شده و در آینده هیچ کاربردی نخواهد داشت، به نحوی که در آینده نظام آموزشی قطعا تغییر خواهد کرد و کسانی آینده علمی موفقی دارند که در ایجاد کسب و کار تفکر خلاق داشته باشند. همانطور که در شرایطی که رشد اقتصادی منفی بوده، کسب و کارهای نوین به بهترین نحو فعالیت کردند.
   معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد در ادامه با تاکید بر اهمیت توجه به نیروی انسانی خلاق و نوآور به عنوان با ارزش‌ترین دارایی و به عنوان اساسی‌ترین زیرساخت اقتصاد دانش بنیان و کارآفرین به مساله آموزش اشاره کرد و گفت: باید آموزش همزمان با برطرف کردن نیازها صورت پذیرد، ایجاد هدف‌ها و چالش‌ها باعث می‌شود که دایره علم ما توسعه پیدا کند و انجام کار تیمی و تفکر نقادانه مسائل بسیار جدی زندگی ماست.
   وی گفت: هنرستان استارتاپی رکاد الگوی علمی کشور است و نگاه همگان به نتیجه و خروجی این هنرستان است.
    

   تعداد بازدید: 183
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .