•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 216
   کد: 183481
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۰۴
   معاون خدمات شهری شهرداری مشهد خبرداد؛

   کاشت 1.5میلیون اصله درخت در کمربند جنوبی

   از سال ۸۴ تا کنون تمام اقدامات در راستای توسعه فضای سبزکمربند سبز جنوبی با اعتبارات شهرداری مشهد بوده است.
   کاشت 1.5میلیون اصله درخت در کمربند جنوبی

   معاون خدمات شهری شهرداری مشهد با اشاره به اقدامات انجام شده درکمربند سبز جنوبی گفت: دراین منطقه 1.5 میلیون اصله درخت کاشته خواهد شد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‎رسانی شهرداری مشهد مهدی یعقوبی در مراسم آغاز عملیات اجرایی توسعه درختکاری و شبکه آبیاری درعرصه کمربند سبز جنوبی که با حضورشهردارمشهد، دادیار حوزه معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادسرای مرکزخراسان‌رضوی وجمعی از مدیران شهری برگزار شد، افزود: عملیات اجرایی کمربند سبز از سال ۷۴ با مشارکت دولت و محیط‌زیست آغاز شد و تا سال ۸۴، حدود۴۹۰ هکتار دراین منطقه درختکاری انجام شد.
   وی اضافه کرد: از سال ۸۴ تا کنون تمام اقدامات در راستای توسعه فضای سبزکمربند سبز جنوبی با اعتبارات شهرداری مشهد بوده است.
   وی تصریح کرد: در این مدت بیش از ۳هزار هکتار درختکاری انجام و ۲۷۷۰ هکتار کمربند سبز درارتفاعات جنوبی با حدود 1.5 میلیون اصله درخت ایجاد شده است.
   یعقوبی به اقدامات انجام شده در راستای تامین منابع آبی برای آبیاری کمربند سبز جنوبی اشاره و اظهارکرد: دراین راستا تا کنون بیش از ۱۰ مخزن در عرصه کمربند سبز جنوبی ایجاد و ۸ کیلومتر لوله‌گذاری انجام شده است.
   معاون خدمات شهری شهرداری مشهد ادامه داد: همچنین خط انتقال تصفیه‌خانه‌های تصفیه پساب برنامه‌ریزی شده در حال اجرا است که با تکمیل آن منبع آبی پایداری برای کمربند سبز خواهیم داشت.
   امسال ۳۰۰ تا ۳۵۰ هکتار توسعه کمربند سبز را خواهیم داشت، قرارداد آن با ۱۹ میلیارد تومان اعتبار منعقد شده و امیدوارم تا اوایل نیمه سال آینده به بهره‎برداری می‌رسد.

   مجید خبیری

   تعداد بازدید: 216
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   امتیاز کسب شده در ارزیابی:
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .