•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 180
   کد: 183645
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۰۷
   در قالب سومین جشنواره هنرهای شهری مشهد برگزار می‌شود؛

   انتشار فراخوان «هنرهای نمایشی، موسیقی و جشن‌های آئینی» ویژه بهار 99

   شرایط شرکت در این بخش شامل معرفی کامل شیوه اجرایی و خلاصه موضوع، طرح کامل اجرایی مانند مشخص کردن تعداد و نقش اجراگرها، مکان مورد نیاز برای اجرا، زمان تقریبی اجرا، طرح و پیش بینی کنش و واکنش در تعامل با مخاطب در طول اجرا، شرح کلی اثر از ابتدا تا انتها و وسایل و امکانات در موارد خاص می شود
   انتشار فراخوان «هنرهای نمایشی، موسیقی و جشن‌های آئینی» ویژه بهار 99

   فراخوان «هنرهای نمایشی، موسیقی و جشن‌های آئینی» ویژه بهار 99 منتشر شد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، به همت امور هنری سازمان اجتماعی فرهنگی شهرداری مشهد و در قالب «سومین جشنواره هنرهای شهری مشهد، خانه بهار 99»، فراخوان بخش«هنرهای نمایشی، موسیقی و جشن‌های آئینی» با رویکردهای متنوع منتشر شد.
   بر اساس این گزارش، مشهد الرضا(ع) شهر زیارت و معنویت، ظرفیت‌ها و ویژگی‌های مشهد شهری که «دوستش دارم»، نوروز و آداب و رسوم آن، مفاخر مشهد و خراسان به ویژه «حکیم ابوالقاسم فردوسی» و معرفی آئین‌ها و آداب و رسوم کشور با محوریت ادبیات فولکوریک موسیقی و جشن‌های آئینی به عنوان رویکردهای محتوایی سومین جشنواره هنرهای شهری مشهد شناخته می شود.
   بخش‌های جشنواره شامل بخش اصلی از جمله یادمان‌های شهری، دیوارنگاری، آذین بندی، گل آرایی و طراحی فضای سبز، هنرهای نمایشی، موسیقی و جشن‌های آئینی و گرافیک شهری است. بخش دانشجویی نیز شامل پروژه‌های دانشجویی هنر شهری، نقد و تحلیل هنر شهری و دریافت فراخوان بخش دانشجویی است. بخش جنبی این جشنواره نیز شامل بین‌الملل و مهمان و بازار هنر شهری می شود.
   همچنین، طیف گسترده فعالیت‌های نمایشی در فضاهای بیرونی، اعم از میادین، راه‌های عبور و مرور، مراکز تجمع مردم، کافه‌ها و فضاهای کمتر دیده شده، تئاتر محیطی، شورایی و دیگر گونه‌های اجرایی، شیوه نمایش‌های سنتی مانند نقالی و پرده خوانی نمایش‌های کودک و نوجوان و اجراهای تعاملی در قالب هنر اجرا و پرفورمنس، فرصت مناسبی برای ارائه موضوعات جشنواره در قالب هنرهای نمایشی است.

   شرایط شرکت در این بخش شامل معرفی کامل شیوه اجرایی و خلاصه موضوع، طرح کامل اجرایی مانند مشخص کردن تعداد و نقش اجراگرها، مکان مورد نیاز برای اجرا، زمان تقریبی اجرا، طرح و پیش بینی کنش و واکنش در تعامل با مخاطب در طول اجرا، شرح کلی اثر از ابتدا تا انتها و وسایل و امکانات در موارد خاص می شود.
   همچنین نمونه تصویری اثر برای اجرای موسیقی و جشن‌های آئینی، برآورد و آنالیز اولیه اجرا، تکمیل فرم مشخصات و رزومه متقاضی در سایت جشنواره و شرکت هر هنرمند با 3 پیشنهاد در این بخش از دیگر شرایط شرکت علاقه مندان در این فراخوان به شمار می رود.
   آخرین مهلت تحویل آثار به دبیرخانه تا ابتدای آبان ماه 98 است. هیئت انتخاب از هجدهم تا بیست و دوم آبان ماه آثار را بازبینی می کنند و نتایج اولیه روز بیست و دوم آبان ماه منتشر خواهد شد. کارگاه‌های تولید آثار این بخش در آذرماه 98 برگزار می شود و فرآیند عقد قرارداد با هنرمندان منتخب تا پایان آذرماه امسال اجرایی خواهد شد. همچنین تا بیست و پنجم اسفندماه نیز مرحله نصب و آماده سازی شهری آثار این بخش تعیین شده است.
   هنرمندان و علاقه مندان به مشارکت در این فراخوان می توانند با مراجعه به سایت «خانه بهار، جشنواره هنرهای شهری مشهد » نسبت به تکمیل فرم مربوطه اقدام نمایند یا در دبیرخانه جشنواره در خانه هنرمندان مشهد واقع در بوستان کوهسنگی حضور یابند.
   نجمه کیشی

   تعداد بازدید: 180
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .