•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 385
   کد: 183826
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
   مدیر عامل خانه هنرمندان مشهد تأکید کرد؛

   تلاش در شکل گیری خانه‌های تخصصی گرافیک، نقاشی، سینما و تئائر در مشهد

   خانه ادبیات مشهد نقطه اتصال بین نیاز شهر و تخصص و درایت هنرمندان است.
   تلاش در شکل گیری خانه‌های تخصصی گرافیک، نقاشی، سینما و تئائر در مشهد

   مدیر عامل خانه هنرمندان مشهد گفت: تلاش می شود خانه‌های تخصصی گرافیک، نقاشی، سینما و تئاتر در مشهد شکل گیرد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، صدرا مذهب یوسفی در جلسه هم اندیشی خانه ادبیات مشهد که هم‌زمان با «روز بزرگداشت مولانا محمد بلخی» با حضور جمعی از اساتید شعر و ادب در «فرهنگسرای بهشت» برگزار شد، اظهار کرد: موضوع خانه گرافیک، خانه نقاشی، خانه سینما، خانه تئاتر دغدغه اصلی است که پس از تشکیل خانه ادبیات مشهد پیگیری و دنبال می‌شود.
   وی با اشاره به اینکه تلاش شده خانه ادبیات مشهد در خور جایگاه و شخصیت ادبی و هنری خراسان بزرگ باشد، گفت: موضوع زمینه سازی و بستر سازی برای انجام فعالیت‌های تخصصی هنرمندان و فرهیختگان در دستور کار شورا و شهرداری قرار گرفته و سعی شده مجموعه‌هایی ایجاد گردد تا بستر لازم برای تولید فعالیت‌های تخصصی فراهم و مدیریت شود.
   مدیر عامل خانه هنرمندان مشهد افزود: خانه ادبیات مشهد نقطه اتصال بین نیاز شهر و تخصص و درایت هنرمندان است.
   یوسفی خاطر نشان کرد: خانه هنرمندان با مطالبه‌گری جامعه هنری و فرهنگی مشهد طی 2 سال گذشته، تأسیس می شود و شهرداری در این بین، نگاه ساختارگرایانه به فعالیت‌های هنری دارد.
   وی با اشاره به اینکه تأسیس خانه هنرمندان از یک سال گذشته کلید خورد، اظهار کرد: پس از بحث درخصوص فعالیت‌های صورت گرفته، تدوین اساس نامه خانه هنرمندان و خانه ادبیات در دستور کار قرار گرفت.
   مدیر عامل خانه هنرمندان مشهد با بیان اینکه این موضوع در قالب لایحه به شورا ارائه و در صحن علنی مطرح گردید، گفت: بعد از چند جلسه کارشناسی، تأسیس خانه ادبیات مشهد رأی آورد و مقرر گردید این خانه در ملک مرحوم فرخ راه اندازی شود.
   یوسفی بیان کرد: هم اکنون فرآیندهای تملک ملک فرخ در دست انجام می باشد و امید است فعالیت خانه ادبیات در این مجموعه آغاز شود.
   وی در توضیح بیشتر، اظهار کرد: از آنجا که می خواستیم هر چه سریع‌تر فعالیت این خانه را آغاز کنیم، قرار شد فرهنگسرای بهشت به این موضوع اختصاص یابد تا فرآیندهای تملک ملک دنبال گردد.
   وی در ادامه افزود: همچنین با شکل گیری اساس نامه، مجمع عمومی، هیئت مدیره، کمیته‌ها و کارگروه‌های تخصصی نیز ذیل آن شکل خواهد گرفت.
   گفتنی است، بر اساس رأی شرکت کنندگان در این نشست هم اندیشی، اعضای هیئت مؤسس خانه ادبیات مشهد را شاعرانی چون محمد کاظم کاظمی، عباس ساعی، علیرضا حیدری، یوسف بینا، زهرا حسین زاده و نویسندگانی از جمله حسین لعل بذری، نجمه مولوی، فاطمه خلخالی و هادی تقی زاده به همراه مجبوبه بزم آرا کارشناس ادبیات کودک و نوجوان تشکیل می دهند.
   نجمه کیشی

   تعداد بازدید: 385
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .