•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 187
   کد: 183832
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۰۹
   رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد:

   صدای رساتری در حوزه ادبیات از مشهد ساتع شود

   هدف اصلی در تشکیل خانه ادبیات مشهد هم افزایی است تا صدایی بهتر از مشهد در حوزه ادبیات به کشور ساتع شود. در واقع برای خود نقش تسهیل‌گری تعریف کردیم و متولی و متصدی امر نیستیم
   صدای رساتری در حوزه ادبیات از مشهد ساتع شود

   رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد با اشاره به تشکیل خانه ادبیات در این کلانشهر گفت: تلاش می شود صدای رساتری در حوزه ادبیات از مشهد ساتع شود.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، احسان اصولی در جلسه هم اندیشی خانه ادبیات مشهد که هم‌زمان با «روز بزرگداشت مولانا محمد بلخی» با حضور جمعی از اساتید شعر و ادب در «فرهنگسرای بهشت» برگزار شد، اظهار کرد: هدف اصلی در تشکیل خانه ادبیات مشهد هم افزایی است تا صدایی بهتر از مشهد در حوزه ادبیات به کشور ساتع شود. در واقع برای خود نقش تسهیل‌گری تعریف کردیم و متولی و متصدی امر نیستیم.
   وی با تأکید بر اینکه در حوزه‌های اقتصادی بنگاه دار خوبی نیستیم، عنوان کرد: همچنین در حوزه ورزش باشگاه دار خوبی نبوده و در حوزه فرهنگ و هنر نیز معتقدیم گالری دار خوبی نیستیم؛ پس اعتقاد به ایفای نقش متولی نداریم و نقش تصدی گری برای خود قائل نیستیم.
   رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد در ادامه بیان کرد: در واقع با تأسیس خانه ادبیات مشهد، تالاری ایجاد کرده و از اهالی حوزه ادبیات اعم از شعر و داستان می خواهیم سرمایه خود را در تالار ارائه دهند، چرا که اینجا زمینه ترویج و تبلیغ فراهم شده است.
   اصولی با اشاره به اینکه قرار نیست شعر تولید کنیم یا سفارش دهیم، خاطر نشان کرد: باید سرمایه‌های موجود در بخش‌های مختلف را روی همدیگر بگذاریم. این امر در حوزه ادبیات منجر به ایجاد ارزش افزوده می شود که صدای بلندتر و تصویر خواناتری ایجاد کرده و در حوزه ادبیات بستر لازم را فراهم می کند.
   وی در ادامه، گفت: هنرمندان فضا و محیطی نیاز دارند تا فعالیت‌های خود را در آن ساماندهی کنند. پس خانه هنرمندان با این رویکرد شکل گرفت و هدفی که دنبال می شود نیز بحث هویت بخشی و تقویت هویت شهر مشهد است.
   رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی، زیارت، گردشگری و رسانه شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه یکی از خاستگاه‌های بروز هنر ادبیات، مشهد است، گفت: هنر، یکی از جنبه‌های تقویت کننده و ارتباط دهنده افراد در سطوح مختلف جامعه است و مشهد و خراسان مهد ادبیات شمرده می شود.
   اصولی اظهار کرد: طرحی در قالب شهر خلاق ادبیات دنبال می کنیم که نشاط اجتماعی ره آورد آن است. هر چه نشست نخبگانی در این حوزه بیشتر برگزار شود و نخبگان این حوزه با جامعه بیرونی ارتباط گیرند، نشاط اجتماعی را بهتر و بیشتر به جامعه می توان انتقال داد.
   نجمه کیشی

   تعداد بازدید: 187
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .