•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 311
   کد: 183948
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
   مشاور شهردار در امور بین الملل و دبیراجرایی اجلاس بین المللی و مدل شبیه سازی اکو؛

   شهرداری مشهد در روابط دوجانبه وعضویت درسازمان های بین المللی پیشرو است

   به پیشنهاد یونسکو دفتر کشورهای فارسی زبان نیز به زودی در مشهد تاسیس خواهد شد، همچنین درتلاش هستیم سال 2020 اجلاس جوانان مترو پلیس را به میزبانی مشهد برگزار کنیم.
   شهرداری مشهد در روابط دوجانبه وعضویت درسازمان های بین المللی پیشرو است

   مشاورشهردارمشهد درامور بین الملل و دبیراجرایی اجلاس بین المللی و مدل شبیه سازی سازمان همکاری اقتصادی اکو، گفت: همکاری های دوجانبه کلانشهرهای جهان و عضویت درسازمان های بین المللی از ویژگی های یک شهرجهانی و بین المللی است که دراین حوزه شهرداری، کلانشهرمشهد در کشور پیشرو است.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد ، حسین کشیری امروز و در مراسم افتاحیه اجلاس بین المللی و مدل شبیه سازی سازمان همکاری اقتصادی اکو که با حضور تعدادی از سفرای کشورهای عضو اکو،معاون نمایندگی وزارت خارجه در شرق کشور، سفیر اسبق ایران درشورای اجتماعی و اقتصادی سازمان ملل متحد، عضو هیئت رئیسه شورای شهر و معاونان شهردار مشهد برگزار شد، افزود: در عصر کنونی ویژگی های مختلفی برای شهرهای جهانی و بین المللی در نظر گرفته شده است که یکی از آنها که همانا روابط دوجانبه وعضویت در مجامع بین المللی است در مشهد تبلور یافته است.
   وی ادامه داد: شهر مشهد در برقراری ارتباطات دوجانبه و عضویت درسازمان ها و مجامع بین المللی به عنوان یک کلانشهر نقش خود را ایفا کرده است و ضمن خواهر خواندگی با تعدادی از شهرها مانند؛ نجف وارومچی و عضویت در سازمان هایی چون مترو پلیس و جایکا و.. شهری پیشرو در کشور بوده است.
   وی با بیان اینکه دفترمنطقه ای مترو پلیس و جایکا درمشهد فعال است، اظهارکرد: در این راستا برنامه‎ های آموزشی و اجتماعی کشورهای عضو در این منطقه از سوی مشهد انجام و برنامه ریزی می شود.
   کشیری تصریح کرد: به پیشنهاد یونسکو دفتر کشورهای فارسی زبان نیز به زودی در مشهد تاسیس خواهد شد ،همچنین درتلاش هستیم سال 2020 اجلاس جوانان مترو پلیس را به میزبانی مشهد برگزار کنیم.
   مشاورشهردارمشهد درامور بین الملل و دبیراجرایی اجلاس بین المللی و مدل شبیه سازی سازمان همکاری اقتصادی اکو ادامه داد: ارتباط با سازمان ها کمتر دولتی و مردم نهاد بود یکی از شاخصه هایی است که کمتربه آن توجه شده بود اما در مدیریت شهری و شورای پنجم، رابطه با استارتاپ ها و نهادهای تخصصی مردم نهاد و غیردولتی مورد توجه ویژه قرارگرفته است.
   وی گفت: باتوجه به فعالیت شهرداری مشهد در این زمینه بنیاد ارتباطات بین المللی، وزارت خارجه و میراث فرهنگی و گردشگری میزبانی برگزاری اجلاس بین المللی و مدل شبیه سازی سازمان همکاری اقتصادی اکو را به مشهد دادند که طی دو روز برگزاری این اجلاس 5 پنل و مدل شبیه سازی اجلاس اکو را با حضور دانشجویان شاهد خواهیم بود.
   کشیری بیان کرد: همچنین با همکاری اداره کل ارشاد اسلامی خراسان رضوی امشب سینما اکو با اکران فیلمی تولیدی از یکی ازکشورهای عضو اکو اکران خواهدشد.
   گفتنی است، اکو یک سازمان منطقه ای دولتی محسوب می شود که در سال 1985 از سوی ایران، پاکستان و ترکیه با هدف پیشبرد همکاری های اقتصادی، فنی و فرهنگی میان کشورهای عضو تاسیس شد. اکو در واقع جانشین سازمان همکاری منطقه ای برای توسعه ( RCD) است که از سال 1964 تا 1979 موجودیت داشت. در 1992، سازمان 7عضو کشور جدید را به عضویت پذیرفت که عبارتند از؛ افغانستان، ذربایجان، قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان و ازبکستان.
   مجید خبیری

   تعداد بازدید: 311
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .