•  
   منبع خبر : 1012
   تعداد بازدید: 510
   کد: 183976
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۱۰
   رییس ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه ؛

   62 درصد گردشگران عراقی به ایران سفر می کنند

   وی با تاکید بر این که در مشهد فقط گردگشری دینی نداریم، اظهارکرد: می توانیم گردگشری را بیشتر و فراتر از نخبگان توسعه داده و سهم منطقه از توریسم جهانی را افزایش دهیم، البته اگر به سازمان اکو تنها به عنوان یک مجموعه سیاسی نگاه کنیم قطعا نمی توانیم به اهدف اقتصادی آن برسیم.
   62 درصد گردشگران عراقی به ایران سفر می کنند

   رییس ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه گفت: 62 درصد گردشگران عراقی به ایران سفر می کنند، این درحالی است که مزیت و تشویق خاصی برای سفر به ایران در نظر گرفته نشده است.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، حسن دانایی فر در مراسم افتاحیه اجلاس بین المللی و مدل شبیه سازی سازمان همکاری اقتصادی اکو که با حضور تعدادی از سفرای کشورهای عضو اکو، معاون نمایندگی وزارت خارجه در شرق کشور، سفیر اسبق ایران در شورای اجتماعی و اقتصادی سازمان ملل متحد، عضو هیئت رئیسه شورای شهر و معاونان شهردار مشهد برگزار شد، افزود: امروز دییپلماسی های رسمی کارایی و اثرگذاری ندارند، لذا باید سازو کارهایی برای رابط بین کشورهای منطقه طراحی کنیم که بتوانیم به اهدافمان برسیم که همزیستی مسالمت آمیز از آن جمله است.
   وی با بیان اینکه کشورهای منطقه فراتر از روابط دیپلماسی کار خود را انجام می دهند، اظهارکرد: روابط ایران و عراق و برخی کشورهای منطقه مبتنی بر نگرش های جدیدی است که بازیگران اصلی این نگرش و دیدگاه؛ مردم و نخبگان بین دو کشور هستند.
   دانایی فرد تصریح کرد: این نگاه جدید خود را درخیلی از شاخص ها نشان داده که یکی از این شاخص ها موضوع گردشگری است، در این راستا روابط ایران با عراق در حوزه های صادرات کالا، خدمات فنی مهندسی، انرژی، زیارت و گردشگری سلامت دنبال می شود.
   رییس ستاد توسعه روابط اقتصادی ایران با عراق و سوریه ضمن اشاره به اینکه بیش از 7 میلیون زائر بین 2 کشورایران و عراق تردد می کنند، گفت: این تعداد عدد کمی نیست و هر سال این رقم افزایش پیدا می کند. بیش از 62 درصد ازعراقی هایی که برای گردشگری از عراق خارج می شوند ، به ایران سفر می کنند.
   وی افزود: از بیش از 3.5 میلیون زائری که به ایران سفر می کنند 18 درصد از آنها برای درمان به ایران می آیند.
   دانایی فر با بیان اینکه در روابط با سوریه نیز این دیپلماسی در حال شکل گیری است، اضافه کرد: درحوزه گردشگری سهم خاورمیانه، 4.5 درصد و سهم اکو از گردشگران 4 درصد است.
   وی اظهار کرد: ما می توانیم این رقم را افزایش دهیم زیرا جاذبه های بین کشورها فقط گردشگری دینی نیست وجاذبه های مختلفی در این حوزه وجود دارند که باید توسعه دهیم، اما حلقه مفقوده در این میان این است که ساز و کار لازم را فراهم نکرده ایم.
   وی با تاکید بر این که در مشهد فقط گردگشری دینی نداریم، اظهارکرد: می توانیم گردگشری را بیشتر و فراتر از نخبگان توسعه داده و سهم منطقه از توریسم جهانی را افزایش دهیم، البته اگر به سازمان اکو تنها به عنوان یک مجموعه سیاسی نگاه کنیم قطعا نمی توانیم به اهدف اقتصادی آن برسیم.
   دانایی فرد ادامه داد: باید نگاه اقتصادی در اکو غالب باشد، البته جذب گردشگر صرفا به معنی افزایش رفاه نیست، قبل از برنامه ریزی برای زیرساخت های رفاهی حوزه گردشگری باید به ایجاد زمینه های آرامش روانی توجه شود، زیرا ایمنی، آرامش روانی ،گردشگری پاک و اخلاقی امروز در دنیا علاقه مندان زیادی دارد.
   مجید خبیری

    

   کلید واژه ها: گردشگری - عراق - سوریه - شهرداری مشهد -
   تعداد بازدید: 510
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .