•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 777
   کد: 184602
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۱۸
   مشاور راهبردی شهردار مشهد در امور سیاست‌گذاری و توانمندسازی حاشیه شهر خبر داد:

   تدوین گزارش اولویت‌بندی اقدامات پیشنهادی در پهنه‌های کم برخوردار شمالی و حاشیه شهر مشهد

   این گزارش در راستای تاکید شهردار مشهد مبنی بر افزایش سرعت اجرای و تحویل پروژه‌های مناطق کم برخوردار شهر است؛ به طوری که اجرای این برنامه‌ها و سیاست‌ها دارای تاثیرات محسوس و قابل رویتی در ارتقای شاخص‌های زیستی و محیطی این مناطق داشته باشد و مهم‌تر اینکه منافع فوری و محسوسی برای شهروندان این مناطق در برداشته باشد.
   تدوین گزارش اولویت‌بندی اقدامات پیشنهادی در پهنه‌های کم برخوردار شمالی و حاشیه شهر مشهد

   مشاور راهبردی شهردار مشهد در امور سیاست‌گذاری و توانمندسازی حاشیه شهر از تدوین گزارش اولویت‌بندی اقدامات پیشنهادی در پهنه‌های کم برخوردار شمالی و حاشیه شهر مشهد خبرداد.
   به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی شهرداری مشهد، مسعود درودی گفت: شهر مشهد نیز همانند سایر کلانشهرهای ایران با مجموعه‌ای از مسائل و مشکلات اجتماعی، اقتصادی، کالبدی و زیست محیطی روبرو است. در عین حال این کلانشهر به علت جایگاه ویژه ژئوپولیتیک، کارکرد بسیار مهم زیارتی و گردشگری، موقعیت خاص جغرافیایی و ساختار اقتصادی متفاوت دارای مسایل و مشکلات خاص خود است.
   وی افزود: از طرف دیگر توجه به این نکته ضروری است که در صورت برخورد مناسب با مشکلات اصلی و عمده می‌توان یک تهدید را بدل به فرصت کرد. به طور مثال کلانشهر مشهد به دلیل تمرکز شدید جمعیت، فعالیت، سکونت و شکل‌گیری آن در یک فرآیند خودبه خودی، بی‌برنامه و بدون توجه به امکانات و محدودیت‌های فضایی، بستر، زیرساخت‌هاست که حاصل آن ایجاد مجموعه پیچیده‌ای از مسائل و مشکلات حاد اجتماعی- اقتصادی، فضائی- کالبدی و زیست محیطی با خصلت‌های منفی است.
   مشاور راهبردی شهردار مشهد در امور سیاست‌گذاری و توانمندسازی حاشیه شهر عنوان کرد: در عین حال همین تمرکز دارای مضمون مثبت است و می‌تواند به عنوان فرصت و بستری مناسب برای توسعه و عمران کلانشهر قلمداد شود.
   درودی خاطرنشان کرد: بر این اساس به منظور برنامه‌ریزی برای سازماندهی توسعه در پهنه‌های کم‌برخوردار شمالی و حاشیه شهر، گزارشی سیاستی در راستای مشخص کردن اولویت‌های اقدامات پیشنهادی شهرداری مشهد در پهنه‌های کم‌برخوردار شمالی و حاشیه شهر تدوین شد.
   وی گفت: این گزارش در راستای تاکید شهردار مشهد مبنی بر افزایش سرعت اجرای و تحویل پروژه‌های مناطق کم برخوردار شهر است؛ به طوری که اجرای این برنامه‌ها و سیاست‌ها دارای تاثیرات محسوس و قابل رویتی در ارتقای شاخص‌های زیستی و محیطی این مناطق داشته باشد و مهم‌تر اینکه منافع فوری و محسوسی برای شهروندان این مناطق در برداشته باشد.
   مشاور شهردار مشهد افزود: معتقدیم که مناطق کم‌برخوردار شهر مشهد در حال حاضر نیازمند تدوین و اجرای پروژه‌هایی هستند که دارای بیشترین تاثیرات محسوس در زمینه از بین بردن مشکلات شهروندان این مناطق باشد و در عین حال رویکردها و اقدامات بلندمدت نیز با در نظرگرفتن ملاحظات و مقتضیات با رفتارهای این مناطق تداوم پیدا کند.
   درودی تصریح کرد: گزارش مذکور در راستای همین رویکرد تدوین شده و شامل مواردی چون تحلیل ویژگیها و استنتاج نقاط قوت، ضعف، فرصت‌ها و تهدیدها، تدوین راهبردهای موضوعی و موضعی کلان، معرفی برنامه‌ها، طرح‌ها و پروژه‌ها و در نهایت اولویت‌بندی اقدامات و معرفی استراتژیهای موفقیت سریع(quick wins) است.
   اختر کنجیان 

   تعداد بازدید: 777
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .