•  
   منبع خبر : 1005
   تعداد بازدید: 192
   کد: 184742
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۲۱
   مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد خبر داد؛

   مدیریت پسماند مشهد در زمینه خدمات‎رسانی و به روزرسانی تجهیزات رشد قابل توجهی داشته است

   مدیریت پسماند شهرداری مشهد و واحدهای وابسته با رشدی قابل توجه در زمینه خدمات رسانی و به روز رسانی تجهیزات ، توانسته اند الگویی برای سازمان های مربوطه در سایر شهرهای کشور باشند.
   مدیریت پسماند مشهد در زمینه خدمات‎رسانی و به روزرسانی تجهیزات رشد قابل توجهی داشته است

   مدیرعامل سازمان مدیریت پسماند شهرداری مشهد گفت: مدیریت پسماند شهرداری مشهد و واحدهای وابسته با رشدی قابل توجه در زمینه خدمات رسانی و به روز رسانی تجهیزات ، توانسته اند الگویی برای سازمان های مربوطه در سایر شهرهای کشور باشند
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، ابولفضل کریمیان در جریان بازدید روسای گروه های معاونت برنامه‏ریزی شهرداری و کارشناسان این معاونت در قالب یک دوره آموزش از واحدهای مختلف و مجتمع صنعتی بازیافت زباله‌‎ی این سازمان با بیان مطلب بالا، افزود: آنچه در سازمان مدیریت پسماند مشهد اتفاق افتاده نمونه ی موفقی از بومی‏سازی تکنولوژی و حاصل کار کارکنان این سازمان است، تا کنون با چند استان از جمله؛ استان خوزستان و ارومیه قراردادهایی در خصوص همکاری و ارائه ی مشاوره منعقد کرده ایم.
   وی با اشاره به این‎که روزانه حدود 2000 تن زباله و 18 هزار تن خاک و نخاله در شهر مشهد تولید می‏شود، یادآور شد: با این شرایط اگر تعللی در زمینه ساماندهی خاک و نخاله‎های ساختمانی و جمع‎آوری و حمل زباله صورت گیرد در مدت کوتاهی با فاجعه‎‏ای زیست‏محیطی مواجه خواهیم شد.
   وی افزود: خاک و نخاله ناشی از ساخت و سازها به کمک 249 خودرو با باکس‎‏های مخصوص صورت می‎گیرد و یکی از اقدامات قابل ذکر این است که خاک‎‏های با کیفیت در پروژه‏های فضای سبز و سایر پروژه‎های شهری مورد استفاده مجدد قرار می‏گیرد.
   کریمیان سپس به فعالیت سه ایستگاه جمع‏آوری زباله در سه نقطه شهر اشاره کرد و این اقدام را در کاهش ترافیک و آلودگی شهری به دلیل محدودیت تردد خودروهای حمل زباله بسیار مؤثر دانست.
   وی همچنین به استفاده از فناوری جدید در حوزه تفکیک و بازیافت پسماند اشاره کرد و افزود: در این راستا این سازمان نرم‎افزار سیمپ را راه‎اندازی کرده است، نرم‎افزاری که برای گوشی‌‎های هوشمند طراحی شده و امکان درخواست جمع‎آوری و خرید پسماندهای خشک شهروندان را به‎صورت آنلاین فراهم می‏آورد. با نصب این اپلیکیشن شهروندان می‎توانند با تعیین زمان و درخواست خودرو نسبت به تحویل زباله های خشک اقدام و حساب خود را شارژ نمایند و یا از خدمات متنوع این نرم‎افزار از قبیل؛ "خرید شارژ تلفن" ، "خرید بسته اینترنتی"، "نیکوکاری و کمک به خیریه ها"، "پرداخت بهای خدمات جمع‎آوری پسماند با تخفیف‎های ویژه"، "شارژ من کارت " و غیره بهره‎مند شوند.
   وی افزود: این طرح اکنون به‎‏صورت پایلوت در منطقه‏ 9 در حال اجراست و به منظور همکاری بیشتر شهروندان تمهیداتی در نظر گرفته شده است از جمله این‎که هرکیلو زباله خشک به مبلغ 850 تومان از شهروندان خریداری می‎شود.
   گفتنی است؛ در این برنامه میهمانان از واحد تعمیرات سازمان بازدید به عمل آوردند و سپس به محل مجتمع صنعتی بازیافت زباله عازم شدند. واحدهای تولیدی کمپوست، ورمی کمپوست، پلاستیک، لاستیک و تولید کف‎پوش و نیروگاه تولید برق از بیوگاز، از کارخانه‎های مختلف این مجتمع بودند که مورد بازدید قرار گرفتند و در هر مورد کارشناسان مربوط توضیحاتی را ارائه و به پرسش‏ها پاسخ دادند.
    

   تعداد بازدید: 192
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .