•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 372
   کد: 185258
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
   با هدف ارتقای ایمنی و زیباسازی محیط شهری؛

   بیش از 150 دکل ارتباطی در مشهد جمع‌آوری شده است

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: با هدف ارتقای ایمنی و زیباسازی محیط شهری، طی یک سال اخیر بیش از 150 دکل ارتباطی در مشهد جمع‌آوری شده است.
   بیش از 150 دکل ارتباطی در مشهد جمع‌آوری شده است

   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد گفت: با هدف ارتقای ایمنی و زیباسازی محیط شهری، طی یک سال اخیر بیش از 150 دکل ارتباطی در مشهد جمع‌آوری شده است.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، محمدجواد رجائیان گفت: با توجه به مصوبه اسفند سال 1396 شورای شهر مشهد، ساماندهی دکل‌ها در دو بخش دکل‌های ارتباطی و مخابراتی در سطح شهر از سال گذشته آغاز شده و اکنون نیز در حال انجام است.
   وی افزود: طبق ارزیابی نیروهای کارگزار سازمان فاوا شهرداری مشهد، یک هزار و 200 دکل ارتباطی در سطح شهر شناسایی شده که متعلق به بخش‌های خصوصی و دولتی بوده و در این خصوص ابلاغ و اخطار لازم در زمینه رعایت ضوابط مربوطه به آنان داده شده است.
   مدیرعامل سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: در طرح فعلی، ترجیح بر این است که تا حد امکان این دکل‌ها جمع‌آوری شود و مالکان آن‌ها از بسترهای ارتباطی دیگر مانند سرویس‌های اینترنتی ADSL یا اینترنت همراه و یا سرویس‌های مخابراتی استفاده نمایند. در همین راستا طی یک سال اخیر بیش از 150دکل ارتباطی در سطح شهر مشهد جمع‌آوری شده است.
   رجائیان با اشاره به اولویت‌های مورد نظر در این خصوص گفت: تأکید ما در زمینه دکل‌های ارتباطی بر دو موضوع استحکام بنا و منظر شهر استوار است؛ چراکه با وجود تعدد دکل‌های مختلف و عدم رعایت معیارهای ایمنی و منظر، در صورت تداوم روند فعلی، شهر به جنگلی از دکل‌ها تبدیل می‌شود که علاوه بر ایجاد آلودگی تصویری در فضای شهر، مخاطراتی را نیز برای شهروندان به دنبال دارد.
   وی با اشاره به ناایمن بودن برخی از دکل‌های ارتباطی موجود، تصریح کرد: برخی از این سازه‌ها در شرایطی روی ساختمان‌ها نصب شده که مهندس ناظری بر احداث آن نظارت نداشته است. اما در صورت لزوم ادامه کارکرد آن‌ها، لازم است مجوزهای لازم با تایید مهندسان ناظر از سازمان فاوا شهرداری مشهد اخذ شود که اعتبار این مجوزها دوساله خواهد بود.
    

   تعداد بازدید: 372
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .