•  
   منبع خبر : 1003
   تعداد بازدید: 153
   کد: 185261
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۷/۲۹
   شهردار منطقه 7 مشهد خبر داد:

   آمادگی بوستان غدیر برای پذیرش ۴۰۰۰ خودروی زائران دهه آخر صفر

   شهردار منطقه 7 مشهد از آمادگی بوستان غدیر برای پذیرش ۴۰۰۰ خودری زائران دهه آخر صفر خبر داد.
    آمادگی بوستان غدیر برای پذیرش ۴۰۰۰ خودروی زائران دهه آخر صفر

   شهردار منطقه 7 مشهد از آمادگی بوستان غدیر برای پذیرش ۴۰۰۰ خودری زائران دهه آخر صفر خبر داد.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، کوروش باوندی با اشاره به حضور زائران دهه پایانی صفر در این کلانشهر، اظهار کرد: همه ساله شهرداری زیرساخت لازم را فراهم کرده و داوطلبان خدمت به زائران تحت عنوان شهروندان میهمان‌نواز حریم رضوی خدمات را مدیریت می کنند و این کار توسط تشکل‌های مردمی انجام می‌شود.
   وی با بیان اینکه «در ایستگاه استقبال از زائران پیاده در منطقه 7 مشهد 20 نوع خدمت در 20 غرفه انجام می‌شود»، عنوان کرد: این خدمات شامل اجرای برنامه‌های فرهنگی، مشاوره مذهبی و خانوادگی، واکس، اقدامات درمانی، توزیع نذورات، استقرار شهرآرا محله و رادیو زیارت و... است. همچنین احتمال افزایش تعداد غرفه‌ها نیز وجود دارد.
   شهردار منطقه 7 مشهد افزود: در این ایستگاه علاوه بر داوطلبان مشهدی، شهروندانی از مازندران و خوزستان نیز فعال خواهند بود. علاوه بر این ایستگاه، مجوز حدود 17 ایستگاه صلواتی در سطح منطقه و پشتیبانی از آن‌ها را نیز داریم.
   وی خاطرنشان کرد: دوره آموزشی برای 400 داوطلب مردمی در قالب شهروندان مهمان‌نواز با عنوان «مهمان داریم؛ مهربان باشیم» توسط آتش‌نشانی، بهداشت، کلانتری و دوام ثامن را نیز برگزار خواهیم کرد.
   باوندی ادامه داد: حمایت و پشتیبانی از ایستگاه صلواتی طرق، میدان پرواز و بوستان سلام نیز از دیگر فعالیت‌های است. ضمن اینکه برای اسکان زائران پیاده در مکان‎های سرپوشیده، مساجد، حسینیه و منازل شهروندان برنامه‌ریزی کرده‌ایم. در کمپ غدیر نیز مکان‌های سرپوشیده برای اسکان زائران پیاده آماده شده است. همچنین سوله‌ای بزرگ و 200 کانکس نیز در این محل موجود است که در صورت ضرورت استفاده خواهد شد.
   وی با اشاره به همکاری معاونت زیارت و گردشگری سازمان فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد در برگزاری مراسم استقبال از زائران دهه پایانی ماه صفر اضافه کرد: در این ماه علاوه بر زائران پیاده، زائرانی با خودرو نیز به مشهد سفر می‌کنند که ما در بوستان غدیر آماده پذیرش 4 هزار خودرو هستیم.
   باوندی بیان کرد: از دیگر اقدامات برگزاری مراسم تعزیه‌خوانی با مشارکت گروه ثارالله کاشمر از 5 تا 7 آبان در ورودی بازار اما رضا(ع) است.
    

   تعداد بازدید: 153
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .