•  
   منبع خبر : 1002
   تعداد بازدید: 210
   کد: 186539
   تاریخ انتشار:
   ۱۳۹۸/۰۸/۲۰
   معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد:

   شهروند هوشمند بخش جدایی ناپذیر شهرهوشمند است

   شهر هوشمند، استفاده هوشمندانه از روش های درست زندگی است که دارای دوسطح می باشد.سطح اول زیر ساخت ها، امکانات و حاکمیت می باشد و سطح دیگر وابسته به مردم است.
   شهروند هوشمند بخش جدایی ناپذیر شهرهوشمند است

   معاون برنامه ریزی و توسعه سرمایه انسانی شهرداری مشهد گفت: شهروند هوشمند بخش جدایی ناپذیر شهر هوشمند بوده و نیازمند ایجاد زیر ساخت ها و امکانات است.
   به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شهرداری مشهد، شهریار آل شیخ با بیان این مطلب، اظهار کرد: شهر هوشمند، استفاده هوشمندانه از روش های درست زندگی است که دارای دوسطح می باشد.سطح اول زیر ساخت ها، امکانات و حاکمیت می باشد و سطح دیگر وابسته به مردم است.
   وی ادامه داد: بسیاری از روش هایی که در شهر هوشمند مورد استفاده قرار می گیرد مربوط به جمع آوری داده هاست. بسیاری از امکانات که در اپلیکیشن " شهر من " استفاده می شود با حضور مستقیم مردم امکان پذیر خواهد بود و امیدوارم که این نرم افزار و اجزا آن بتواند تعامل بسیار خوبی را با مردم داشته باشد.
   آل شیخ با اشاره به لزوم فرهنگ سازی در این خصوص، بیان کرد: شهرداری می تواند در یک بخش امکانات و خدمات خودش را عرضه کند و در سطح دیگر موضوعاتی را باز کند که شرکت های استارت آپی و مجموعه های فناور بتوانند روی داده های مطرح شده فعالیت کنند و خدمات بیشتری را برای شهروندان فراهم آورند که اپلیکیشن "شهرمن" این امکان را فراهم می کند.
   وی گفت: داده های خوبی در اختیار شهرداری است و با استفاده از این داده ها که در اختیار شرکت های خصوصی قرار می گیرد، می توان در حوزه های سخت افزاری ، زیر ساخت های ارتباطی و iot پیشرفت کرد و این شرکت ها می توانند با استفاده از این داده ها بستر های کسب و کار را راه اندازی کنند.
   وی خاطرنشان کرد: اپ های شهروندی در سراسر دنیا درحال تکمیل هستند. ما نیز می خواهیم بخش های زیادی از نیازهای شهروندی را برطرف کنیم که با تکمیل زیر ساخت های پرداخت و ارتباطی این امکان به وجود خواهد آمد.
   آل شیخ افزود: شهرمشهد نسبت به شهرهای دیگر پیشرفت بسیار خوبی در این زمینه داشته و انتظار می رود از اپلیکیشن "شهرمن" به خوبی استقبال شود.
   اختر گنجیان

   تعداد بازدید: 210
   نام:
   پست الکترونیک:
   شرح نظر:
   کد امنیتی:
    
   ارزیابی
   ارزیابی این مورد:
   0 0
   آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر
  • تبلیغات

     


 

کلیه حقوق این سایت متعلق به مدیریت روابط عمومی و بین الملل شهرداری مشهد بوده و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی فنی: سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری مشهد .